Новини

Повернутися до переліку новин

День пам’яті Чорнобиля: ризики ядерного тероризму сьогодення

День пам’яті Чорнобиля проголошено 8 грудня 2016 року резолюцією A/RES/71/125 Генеральної Асамблеї ООН.

Встановлюючи цей день, Генеральна Асамблея зазначала, що «відчуваються досі, через тридцять років, серйозні довготривалі наслідки чорнобильської катастрофи, а також зберігаються в зв'язку з цим потреби постраждалих місцевих громад і територій», і запропонувала «всім державам-членам, відповідним установам системи Організації Об'єднаних Націй та інших міжнародних організаціям, а також громадянського суспільства відзначати цей день».

Після аварії утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише сучасну Україну, Білорусь та росію, які знаходилися поблизу ЧАЕС, але й і Східну Фракію, Югославію, Болгарію, Грецію, Румунію, Литовську РСР, Естонську РСР, Латвійську РСР, Фінляндію, Данію, Норвегію, Швецію, Австрію, Угорщину, Чехословаччину, Нідерланди, Бельгію, Польщу, Швейцарію, Німеччину, Італію, Ірландію, Францію, Велику Британію та острів Мен.

В результаті аварії з сільськогосподарського користування виведено близько 5 млн га земель, довкола АЕС створено 30-кілометрову зону відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів. Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч осіб, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій у новонароджених, 10 000 випадків раку щитоподібної залози і очікується ще 50 тисяч.

За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10 % померло і 165 000 стало інвалідами.

З 24 лютого 2022 року над світом нависла не лише загроза відродження найгірших нацистських практик – у Кремлі не приховують, що реальною метою війни, розв'язаної ним у центрі Європи, є "остаточне вирішення українського питання".

Дії російських військових загрожують безпеці всього світу, про що свідчать і поведінка армії РФ на ядерних об'єктах України, і постійні обіцянки ось-ось застосувати ядерну зброю.

Те, що Росія вміє говорити лише мовою ультиматумів, чим нагадує терористів (а тому, по суті, є терористом №1 у світі), вже ні для кого не секрет. І останні два місяці, поки в цивілізованих країнах ще розмірковують, чи привласнити РФ цей "почесний" статус, ставки підвищуються до непристойних "висот".

Росія посилює ядерний тероризм: дві ракети пролетіли над ЗАЕС сьогодні, в День Чорнобиля.

Пряма мова керівника ДП "НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна: «Проліт ракет на низькій висоті безпосередньо над майданчиком ЗАЕС, де розташовані 7 ядерних установок з величезною кількістю ядерного матеріалу, створює величезні ризики. Адже ракети можуть влучити в одну чи кілька ядерних установок, а це загрожує ядерною та радіаційною катастрофою всьому світові».

Днем раніше дві ракети пролетіли над Хмельницькою АЕС.

Прес-служба Ecobusiness Group

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!