Багато з країн ЄС сьогодні розглядають зміни у своїй політиці щодо екологічного оподаткування. Тема є досить актуальною і для України, адже сучасна система екологічних зборів та ефективність їх використання викликає занепокоєння як у громадськості, так і в представників бізнесу.
Чимало установ, включаючи Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейську комісію, останніми роками закликали уряди перекласти податкове навантаження з надлишкового оподаткування праці на забруднювачів. Варто зазначити, згадані організації фінансують велику кількість досліджень, розроблення якісних аналітичних матеріалів, що грунтуються на показниках та реалізованих практиках країн-ЄС.
Якісне впровадження «зелених податків» може вплинути на зменшення обсягу забруднення, сприяти формуванню екологічної свідомості та пошукам екодружніх рішень у виробництві. У той же час вони можуть дати можливість урядам знижувати податки в інших сферах, розставляючи правильні пріоритети для досягнення цілі — ефективного захисту довкілля.
Податок на пластиковий пакет в Ірландії
У 2002 році в Ірландії було введено екологічний збір 0,15 євро на поліетиленові пакети, які збільшились до 0,22 євро в 2007 році. Метою було зменшити споживання та несприятливий вплив поліетиленових пакетів на навколишнє середовище.
Результат себе перевершив: вживання та викинуті пластикові пакети знизилися з 5 % загального забруднення сміттям у 2001 році до 0,13 % у 2015 році. За 12-річний період збір становив 200 мільйонів євро. Цей дохід використовувався для фінансування екологічних проектів по всій країні.
Ірландський збір із пластикового пакета вважається одним із найуспішніших заходів у сфері екологічного оподаткування європейських країн.
Інформація публікується частково!
Повна стаття - в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №2, 2020
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»