Новини

Повернутися до переліку новин

Гроші на екологічні проекти, замість екологічного податку

У Верховній Раді зареєстровані чотири законопроекти, їх мета спрямовувати «екологічні» кошти на боротьбу з причинами, а не наслідками забруднення. Про те, як завдяки новому механізму розподілу грошей промисловість зможе зменшити шкоду для довкілля, йдеться у програмі Сьогодні на каналі «Україна».

«Якщо в розвинених країнах світу екоподаток — головне завдання якого не просто компенсувати шкоду, завдану природі, а запобігати даній шкоді, то в Україні ситуація майже протилежна. Ми керуємося в Україні принципом — забруднювач платить, або все ж забруднювач інвестує і запобігає порушенню?» — каже Людмила Циганок, голова професійної Асоціації екологів України (PAEU).

Тому, крім грошей на оплату екоподатку, підприємства змушені шукати кошти і на зменшення шкідливих викидів. Парламетарі хочуть змінити механізм розподілу грошей від екоподатку.

«Ми пропонуємо зробити податкові пільги для підприємств, які можуть, хочуть і вже інвестують в цю тему, щоб вони мали можливість зменшити оплату екологічного податку на суму до 70 відсотків», — говорить Валерія Заружко, народний депутат України, фракція «Радикальної партії».

Парламентарі розраховують, що після таких змін, ймовірно, українські підприємства замість боротьби з наслідками, будуть усувати причини забруднення навколишнього середовища.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!