Комітет енергоефективності в спілці ПАЕУ на найближчий рік очолив Сергій Поровський, досвідчений експерт з фінансування та політики енергоефективності
Нагадаємо, у 2021 році Верховна Рада України ухвалила довгоочікуваний Закон «Про енергетичну ефективність».
Безумовно, він заклав основи для подолання певних бар'єрів. Зокрема, йдеться про обов’язковий періодичний енергетичний аудит великих підприємств та подання їхніх витягів до відповідної бази, про систему кваліфікації енергоаудиторів, а також про потенційно можливі державні програми підтримки.
В Україні чимало свідомих підприємств, які попри всі трагічні події займаються енергоефективністю виробництва, а отже, роблять свій внесок у боротьбу зі зміною клімату, скорочуючи викиди парникових газів.
Важливо розуміти, що саме мотивує їх покращувати енергоефективність і надалі популяризувати кращий досвід.
На українських виробництвах традиційно не використовують усі доступні та економічно доцільні технології.
Не поширене й застосування управлінських практик, здатних підвищити ефективне використання енергії, а саме регулярне проведення енергетичного аудиту та впровадження системи енергоменеджменту за стандартами ISO.
В середньому до 35% потенціалу енергоефективності, визначеного на виробництві, можливо реалізувати шляхом малозатратних енергоефективних заходів, вартість яких не перевищує 20 000 євро.
Попри таку статистику, підприємства не відчувають нагальної потреби підвищувати енергоефективність, а отже, знижувати викиди парникових газів.
Запрошуємо до співпраці експертів, суб‘єкти господарювання та ті громади, які розуміють - відновлення України точно буде зеленим!
Долучитись до роботи комітету та сформувати чіткі і першочергові плани дій на 2023 рік можна, заповнивши форму >>>
З вірою в перемогу!
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»