Новини

Повернутися до переліку новин

Країна, яка зосередилась виключно на фіскальних і каральних інструментах – приречена на провал в частині сталого розвитку

Чи логічною в країні, що декларує активну роботу над зеленим курсом, є поява ПЗУ, як то  № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»?  В Професійній асоціації екологів України акцентують увагу, що насьогодні

Уряд України запропонував Верховній Раді не лише підвищити ставки екологічного податку (це в ситуації, коли поточний механізм збору та перерозподілу екологічного податку є неефективним з точки зору цільового використання всіх коштів на фінансування природоохоронних заходів), а й ввести акциз на «зелену» електроенергію! 

Величина екоподатків повинна мати не лише фіскальний характер, а містити заохочувальну, мотиваційну, стимулюючу складову – неодноразово наголошують в ПАЕУ!


Людмила Циганок, президент ПАЕУ, відповідаючи на запитання журналістів, зазначила: «З одного боку ми декларуємо готовність до амбітних зобов’язань, а з іншого – рухаємося в протилежному напрямку? Бо без інструментів екотрансформація сама собою не трапиться!  

ДАВАЙТЕ РАЗОМ чесно ВІДПОВІМО НА ЗАПИТАННЯ: ЯКА МЕТА таких дій?

  • Наповнити бюджет?
  • Чи все ж покращити стан довкілля?  

Чи цінує наша держава міжнародну репутацію?  

Країна, яка зосередилась виключно на фіскальних і каральних інструментах – приречена на провал в частині сталого розвитку.   Невиконання Урядом своїх зобов'язань перед виробниками "зеленої" енергетики, намагання запровадити акциз на генерацію негативно позначається на інвестиційному кліматі нашої держави і ставить під загрозу розвиток «зеленої» енергетики загалом.  Запровадження акцизів може частково розв'язати проблему із боргами держави перед виробниками, вважають у міністерстві енергетики. Але дуже сумнівний механізм  Якщо вся Європа намагається перейти на «зелену» енергетику і надає для цього різноманітні пільги, то у нас протилежний підхід. Як тоді відбуватиметься декарбонізація? Чим буде заміщуватися традиційна генерація?   Вважаємо, уряду слід визначатись, чи йти “зеленим курсом” і підтримувати розвиток відновлюваних джерел енергії, чи чесно показати інший, але чіткий і зрозумілий всім механізм декарбонізації»

Прес-служба ПАЕУ
 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!