Нагадаємо, 18 листопада 2020 року Комітет з питань екологічної політики та природокористування взяв за основу законопроєкт № 4167, поданий КМУ від 29.09.2020 року «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».
Цей документ передбачає запровадження інтегрованого дозволу, що має призвести до зменшення промислового забруднення.
Глобально має бути усунуто проблему покомпонентного підходу до регулювання впливу на довкілля, новий механізм дозволить враховувати кумулятивний вплив, що здійснює суб’єкт господарювання на навколишнє природне середовище, у т.ч. і щодо ефективного споживання енергії та сировини, умов виведення з експлуатації та відновленням території промислового майданчика до безпечного екологічного стану.
Які переваги прийняття законопроєкту для України?
Законопроєкт № 4167 «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» розроблено з урахуванням вимог Директиви № 2010/75/ЄС про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення) відповідно до зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Законопроєкт запроваджує інтегрований дозвіл для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Дозвіл передбачає комплексний підхід до підприємства та об’єднуватиме ті дозволи і умови, які на сьогодні покриваються дозволами на
Однак, це не формальне об’єднання дозволів, а нові європейські підходи до визначення нормативів викидів (скидів), що будуть застосовуватися на основі найкращих доступних технологій та методів управління.
Впровадження нового механізму регулювання промислового забруднення показало високу ефективність в країнах ЄС. Понад 50 000 промислових установок ЄС отримують інтегрований дозвіл.
Законопроєктом передбачена процедура отримання інтегрованого дозволу через електронну систему, де всі дані щодо промислового забруднення та впливу на довкілля будуть опубліковані у вільному доступі.
Громадськість матиме доступ до даних, що декларує оператор підприємства, та зможе ефективно захищати свої екологічні права.
Змінюється підхід контролю за діяльністю промислових установок, а саме контролюючий орган:
Професійна асоціація екологів України в цілому підтримує ПЗУ №4167, водночас акцентує увагу на ризики, не усунення яких спровокує хаос як для підприємств, так і для дозвільного (контролюючого) органу.
Сам текст ПЗУ потребує ретельного доопрацювання!
А саме, ПЗУ містить:
1. низку невизначених та оціночних понять, які застосовуються в термінології проєкту, наприклад «опосередковане вивільнення», «за необхідності», «значне забруднення», «високий рівень захисту довкілля»;
2. неузгодженість в додатковому ознайомлені зацікавлених сторін з заявою про отримання інтегрованого дозволу, по якому вже розпочата процедура;
3. невідповідність Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» наявності узгоджувальної комісії.
4. формування спеціальної процедури державного контролю, не узгодженою з загальною системою контролю.
Прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»