25 травня з 10.30 до 14.00 в форматі онлайн відбудеться чергове засідання комітету управління промисловими відходами, де буде пропрацьовано робочою групою експертів драфт Проєкту ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про управління відходами видобувних підприємств». Активну роботу над цим проєктом ведуть в Професійній асоціації екологів України вже другий рік.
Концепт реформи було запропоновано наприкінці березня в ПАЕУ на щорічному форумі «Екомодернізація-2021».
Для участі необхідна реєстрація!
З підтвердженням реєстрації буде надіслано кожному учаснику текст ПЗУ для підготовки до засідання робочої групи
Цей Закон передбачає заходи, процедури та гарантії для попередження та зменшення негативного впливу на довкілля, зокрема воду, повітря, ґрунти, фауну, флору та ландшафт, а також будь-яку загрозу, що може виникнути в зв’язку з цим, для здоров’я населення, в результаті управління відходами від видобувних галузей промисловості.
Нагадаємо, вирішення питань управління промисловими відходами напряму залежить від врахування рекомендації трьох директив, які підлягають імплементації згідно з підписаною Україною Угоди про асоціацію з ЄС:
«Підприємства державної та приватної власності часто ігнорують вимогу щодо запобігання і зведення до мінімуму негативних екологічних наслідків і не впроваджують розділення промислових відходів, внаслідок чого вони змішуються зі стічними водами, твердими відходами, ґрунтами, забруднюють повітря, навколишнє середовище.
На мій погляд ефективне розділення промислових відходів є ключем для подальшого їх використання як вторинного ресурсу або проведення їх послідуючої утилізації/переробки, видалення шляхом застосування відповідних технологій. Часто такі можливості втрачаються, оскільки промислові відходи змішуються з іншими типами відходів. Також одним з основних завдань у питанні поводження з відходами є вирішення проблеми відходів, які не належать до «ресурсоцінних».
У зв'язку з призупиненням дії постанови Головного державного санітарного лікаря України від 01.07.99 р. N 29, якою затверджено "Державні санітарні правила та норми 2. Комунальна гігієна. 2.7. Ґрунт, очистка населених місць, побутові та промислові відходи, санітарна охорона ґрунту. "Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров'я населення" (ДСанПіН 2.2.7.029-99), на даний час визначення класу небезпеки утвореного відходу неможливо, тому з урахуванням вимог Директиви 2008/98/ЄС змістом Проекту нового ЗУ «Про відходи» слід передбачити інший механізм визначення небезпечності відходів.
З урахуванням рекомендації вищеозначених Директив ЄС та їх імплементації у законодавство України на рівні нормативно-правового регулювання необхідно зробити перехід від традиційного надання переваги командно-контрольному підходу оцінювання екологічної ситуації на виробничих підприємствах до системи економіко-екологічних інструментів та добровільних угод поступового виконання екологічних та санітарних вимог тощо.» - зазначає Олександр Посмітний, експерт, голова підкомітету з управління промисловими відходами Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ)
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»