Новини

Повернутися до переліку новин

Перше в Україні дослідження світлового забруднення територій на основі супутникових знімків

Комітет екомоніторингу Професійної асоціації екологів України (ПАЕУ) у співпраці з Інститутом космічних досліджень НАН України проводить перше в Україні дослідження світлового забруднення територій на основі супутникових знімків.

Даний проєкт винник як спосіб реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 року № 85 щодо проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, оскільки нам не відомо, чи здійснюється моніторинг рівня впровадження енергозберігаючих джерел світла у зовнішньому освітленні населених пунктів належним чином і як саме використовується інструментарій прогнозування тренду даного показника.

Відсутність прогнозу зміни рівня даного показника зумовлює невизначеність щодо можливості прогнозу й рівня світлового забруднення території України, що є неприйнятним у зв’язку з прямим впливом даного чинника на стан довкілля, зокрема людського здоров’я, рослинний та тваринний світ.

Хоча вже довгий час йде дослідження, як світлове забруднення та порушення циклу дня та ночі, спричинене ним, впливає на людей та інших живих організмів, вже доведено, що цей вплив не є позитивним і може виражатися як у безсонні, так і у порушенні гормонального балансу людей.

Для вирішення проблеми незалежного моніторингу рівня світлового забруднення, ми використовуємо супутникові дані “Нічних Вогнів”, які показують рівень освітлення території вночі.

Використання місії Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) Suomi National Polar-orbiting Partnership (NPP), що є активною з 2011 року, ми отримуємо не просто нічні фото Землі за весь період часу до сьогодні.

Ці знімки зроблені за допомогою 22-ти двоканального, дуже чутливого, сенсора під назвою Visible Infrared Imaging Radiometer Suite (VIIRS).

Щоденна зйомка дає можливість створювати високоякісне покриття всієї Землі картами інтенсивності штучного світла. Для дослідження світлового забруднення землі та LED освітлення для України, Інститутом Космічних Досліджень було проведено аналіз наявних супутникових даних та статистичних даних для вирішення таких задач:

  Аналіз рівня світлового забрунення міст та регіонів України
  Аналіз залежності між питомою вагою LED освітлення в містах та рівнем світлового забруднення
  Порівняння світлового забруднення в Україні та Європі
  Створення прогнозу світлового забруднення в Україні з врахуванням використання LED освітлення в регіонах.

Результати дослідження буде оприлюднено в рамках фіналу проєкту «ЕКОтрансформація-2020» та опубліковано у грудні!

 

Олександр Карпенко, Голова Комітету екомоніторингу Професійної асоціації екологів України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!