Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Про необхідність внесення змін до 11 статті Закону України «Про охорону атмосферного повітря»

Professional Association of Ecologists of Ukraine (Професійна асоціація екологів України – ПАЕУ) звернулася до відповідних органів державної влади з пропозицією щодо внесення змін до законодавства з питання отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря при виконанні підготовчих і будівельних робіт (в тому числі спорудженні (бурінні) свердловини, пусконалагоджувальних, пускозупинних та перехідних режимах і експлуатаційному обслуговуванні обладнання)

Суть проблеми: підготовчі та будівельні роботи (в тому числі спорудження (буріння) свердловин, пусконалагоджувальні, пускозупинні та перехідні режими і експлуатаційне обслуговування енергетичного обладнання та інше) проводяться протягом незначного проміжку часу у порівнянні з терміном дії дозволу на викиди. 

Процедура отримання дозволу на викиди іноді триває довше, ніж самі роботи. Наприклад, буріння може тривати 2-4 місяці, а процедура отримання дозволу - 6 місяців. 

Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19.05.2011 р. № 3392-VI затверджено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, до якого включено Висновок з оцінки впливу на довкілля, який є підставною для здійснення планованої діяльності. 

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» для отримання Висновку з оцінки впливу на довкілля суб’єкт господарювання готує Звіт з оцінки впливу на довкілля. У цьому звіті є розділ з оцінки впливу на повітряне середовище, де наведено характеристики джерел викидів, розрахунки розсіювання забруднюючих речовин з урахуванням метеорологічних характеристик та коефіцієнтів, що визначають умови розсіювання забруднюючих речовин, фонових концентрацій, визначення розміру санітарно-захисної зони, тобто, звіт за своїм змістом фактично є документом, в якому обгрунтовуються обсяги викидів для отримання дозволу.

У Висновку з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності встановлюються екологічні умови провадження планованої діяльності, які включають умови під час виконання підготовчих і будівельних робіт та під час проведення планованої діяльності.

Виходячи з викладеного вище, питання щодо впливу викидів забруднюючих речовин на атмосферне повітря під час виконання підготовчих і будівельних робіт буде врегульовано Висновком з ОВД. 

Також відповідно до Податкового кодексу, суб’єкт господарювання буде сплачувати екологічний податок за ці викиди.

Пропонується внести зміни до 11 статті Закону України «Про охорону атмосферного повітря», а саме - доповнити пуктом 1112:

«Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами під час виконання підготовчих і будівельних робіт можуть здійснюватися без дозволу на викиди за умови неперевищення гігієнічних нормативів на межі санітарно-захисної зони та сплати екологічного податку.»

Прес-служба ПАЕУ

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!