В Професійній асоціації екологів України вкотре наголошують, наявна система управління охороною довкілля на підприємствах не сприяє дотриманню вимог природоохоронного законодавства підприємством, не спроможна реалізувати цілі, визначені Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» та вирішити першочергові екологічні проблеми, не відповідає міжнародним стандартам системи екологічного управління на підприємствах.
З метою впровадження екосистемного підходу в галузеве виробництво та удосконалення системи інтегрованого екологічного управління, інтеграції екологічної політики до інших політик, обов’язкове врахування екологічної складової під час розроблення та затвердження документів планування та у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, у поєднанні з поліпшенням екологічних характеристик продукції, ПАЕУ запропоновано Проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» щодо створення служби з охорони довкілля».
Текст ПЗУ
Пояснювальна записка
Порівняльна таблиця
Проєктом пропонується створення служби з охорони довкілля у складі суб’єктів господарювання, які належать до середнього та великого підприємництва та здійснюють плановану діяльність, що підлягає оцінці впливу на довкілля та виконання функції служби охорони довкілля в порядку сумісництва особами, які мають освіту за екологічним напрямком або залучення сторонніх спеціалістів на договірних засадах, які здійснюють господарську діяльність у сфері природничих і технічних наук у складі субєкта господарювання, який належить до малого підприємництва, у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва.
Вказані зміни дадуть змогу:
Вказаний Проєкт надано ПАЕУ до профільного комітету ВРУ.
Чому це так важливо?
Ми так багато звідусіль говоримо про європейську зелену угоду, виклики імплементації європейських директив, а використовуємо природній потенціали нашої планети, майже в два рази швидше, ніж її екосистема може відновитися. Фактично, ми хижацьки і варварськи користуємся ресурсами майже ДВОХ планет ЗЕМЛЯ!
В Професійній асоціації екологів України акцентують увагу на перелік першочергових екологічних проблем України, серед яких є:
Водночас, як визначено Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» запровадження міжнародних стандартів систем екологічного управління на підприємствах і в компаніях сприятиме розвитку системи управління навколишнім природним середовищем та реалізації в Україні міжнародних природоохоронних ініціатив.
Удосконалення та розвиток системи природоохоронного управління визначено Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року» як окрему ціль, завданнями якої є:
Водночас, за результатами дослідження Професійної асоціації екологів України (надалі – ПАЕУ) щодо системи природоохоронного управління суб’єктів господарювання виявлено, що у більшості випадків функція управління охороною довкілля на підприємстві здійснюється:
Така ситуація призводить до наступних негативних наслідків:
Система управління охороною довкілля на підприємстві | Недоліки |
Працівник за сумісництвом, який не має профільної освіти | Недостатня компетентність призводить до недотримання вимог природоохоронного законодавства, часткового їх виконання. |
Працівник у складі служби іншого професійного напрямку | Відсутність комплексного підходу до вирішення екологічних питань. Відсутність прямого контакту з керівником підприємства, що негативно впливає на прийняття управлінських рішень. |
Стороння організація, яка надає послуги з екологічного консалтингу за договором | Виконання лише переліку робіт, визначених договором. Відсутність комплексного підходу до вирішення екологічних питань |
Джерело - прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»