Новини

Повернутися до переліку новин

Робота еколога підприємства в умовах воєнного часу-2022

30 березня ПАЕУ провели вебінар «Робота еколога підприємства в умовах воєнного часу-2022». Понад 100 учасників змогли отримати відповіді на запитання:
 

 • Як потрібно розраховувати та платити екоподаток за І квартал 2022 року? Як розраховувати екологічний податок за 1 квартал, якщо ми не працюємо з початку війни ( з 24. лютого)?
 • Що робити, якщо  не встигли провести лабораторнi вимiри, згiдно вимогам Висновку з ОВД за 1 квартал 2022 року? Пiдприємство працювало до 24.02.22
 • Яка буде ситуація з поточними процедурами ОВД. Зараз вони призупинені. Чи буде додано час на виконання оцінки та написання звіту? Тим паче, що обстановка змінилася, особливо в районах бойових дій.
 • Які дозвільні процедури (еко)  можливо оформити в даний час? Які дозвільні документи підпадають під «декларативні»?
 • На суб'єкт господарювання покладається обов'язок із здійснення післяпроектного моніторингу**, а саме ..." й вказано перелік пунктів. Про результати моніторингу повідомляти Департамент екології та природних ресурсів та Державну екологічну інспекцію протягом місяця, наступного за звітним роком. В якій формі повинно бути повідомлення про результат післяпроектного моніторингу? Яка кінцева дата здійснення цього повідомлення, розтлумачте,будь ласка оце: «протягом місяця, наступного за звітним роком», якщо висновок від 25.02.2021 р.? В якому підзаконному акті вказано про відповідальність за невчасне повідомлення про виконання післяпроектного моніторингу?
 •  Підприємство виправило виявлені невідповідності плану моніторингу викидів парникових газів на установці та не встигла відправити поштою, в зв’язку з бойовими діями. На даний період нова пошта ще не працює. Що потрібно зробити підприємству, щоб не було порушення законодавства?
 • Чи можуть змінюватися форми документів звітності та вимоги до них?
 • Підприємства у Дніпропетровські області повинні чи ні сплачувати екологічний податок? Підприємство не працює з 24.02.2022. Чи є процедура відновлення пошкоджених під час війни бумажних оригіналів дозвільних документів!? Що робити підприємствам, в разі втрати оригиналів цих документів, якщо копій немає?
 • Як тепер відбуватиметься процедура видачі дозволів на викиди?
 • Чи має юридичну силу рішення ДРС України від 30 грудня 2021 року №35 без внесення Мінприроди змін у наказ №7 від 10 лютого 1995 року про скасування  реєстраціЇ Звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві?
 • Під час реєстрації звітів по інвентаризації у випадку відмови відсутні конкретні зауваження. Пишуть загальні фрази, посилаючись на окремі пункти Наказу №7 від 10 лютого 1995року .Таким чином можна займатися перепискою до безкінечності. Які наші дії?
 • Яким чином можуть бути оскаржені дії департаменту екології , який затримує реєстрацію звітів по інвентаризції протягом певного часу , окремі випадки до 3 місяців? При цьому суб’єкту господарювання не надсилаються листи про реєстрцію чи відмову в реєстрації по певним причинам? В департаменті пояснюють діючим карантином… Це було ще до воєнного часу.
 • Багато операторів не змогли подати плани МЗВ ще до війни, у зв'язку з бюрократичним відношенням, чи буде це питання переглянуто? І є проблема з верифікаторами, давали пропозиції щодо подання звіту у цьому році без верифікатора, а наступного року відпрацювати усе згідно законодавства?
 • Яка буде ситуація з поточними процедурами ОВД? Зараз вони призупинені. Чи буде додано час на виконання оцінки та написання звіту? Тим паче, що обстановка змінилася, особливо в районах бойових дій.
 • Чи будуть нараховуватись збитки за роботу підприємства без дозвільної документації, якщо ні, то які періоди будуть виключені?
 • Прошу надати роз'яснення щодо змін правил подання звітності в умовах воєнного стану.
 • Як визначити кількість викидів СО2 для нарахування екологічного податку: - за питомими показниками, зазначеними в звітах з інвентаризації; або - за Методичними рекомендаціями з оцінки викидів парникових газів за видами діяльності установок, затвердженими наказом Міндовкілля №671 від 13.10.2021
 • Звіт «Екологічні витрати» планувала здати 24 лютого но не встигла, чи буде можливість його здати?
 • У травні 2022 планувалась екологічна перевірка державною інспекцією, чи буде вона перенесена на наступний рік? та ін.
 • Якщо було проведено пошкодження об’єктів, які призвели до наслідків екологічних! Як діяти суб’єкту господарювання з точки зору повідомлення органів контролю та Мінекології?
 • В разі неможливості виконання умов дозвільних документів (проведення контролю викидів, скидів тощо) чи треба писати /повідомляти про це контролюючі органи, чи достатньо створити внутрішні документи, що підтверджують неможливість виконання таких умов та які це повинні бути документи.
 • Якщо було розроблено звіт по інвентаризації та 23.02 він був поданий до Міндовкілля для його реєстрації. На даний момент розгляд документу призупинено. Чи має підприємство готувати якесь обгрунтування такої ситуації? Чи можливо можна задекларувати дозвіл на викиди, а процедуру його отримання відновити після відміни воєнного стану?
 • Також існує аналогічна ситуація, але вже на етапі отримання дозволу на викиди. Документи станом на 24.02 були на розгляді в Департаменті. Чи можна в такому випадку задекларувати дозвіл на викиди?
 • Як бути з утилізацією небезпечних відходів спеціалізованим організаціями? Організації не готові виїжджати на об'єкти.

Інформуємо, відповіді на всі запитання будуть опубліковані в квітневому випуску журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!