Опис водокористування та водовідведення у звіті з ОВД необхідний для того, щоб переконатися, що планована діяльність не буде створювати сильний негативний вплив на водні ресурси.
Правильний та детальний опис водокористування і водовідведення призведе до правильно сформованої програми післяпроєктного моніторингу в розрізі самого звіту, позначені контрольні точки і визначений контроль за проведенням самого післяпроєктного моніторингу.
В рамках опису поточного стану навколишнього середовища, а саме в базовий сценарій, повинна увійти така інформація:
В основу описання підземних водних об’єктів повинна увійти інформація:
У розрізі водовідведення необхідно вказати таку інформацію:
Нормативи гранично допустимих скидів забруднюючих речовин встановлюються для водокористувачів, які скидають зворотні води у водні об’єкти.
Перелік забруднюючих речовин, скидання яких у водні об’єкти нормується затверджено Постановою Кабінету Міністрів №1100.
У цьому переліку містяться такі речовини: азот амонійний, органічні речовини (за показниками: біохімічне споживання кисню (БСК5) та хімічне споживання кисню (ХСК)), завислі речовини, нафтопродукти, нітрати, нітрити, сульфати, фосфати, хлориди, розчинений кисень, водневий показник (рН), температура.
Крім того, залежно від особливостей технології виробництва водокористувача нормується бактеріологічне забруднення, рівень токсичності води (на основі біотестування) та радіоактивності води (сумарна радіоактивність). Додаткові забруднюючі речовини, які не включені до обов’язкового переліку визначаються з урахуванням результатів державного моніторингу вод, нормативних документів і стандартів, які регламентують якісь води водних об’єктів, а також особливостей технології виробництва водокористувача.
Джерело: прес-служба Ecobusiness Grou
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»