Новини

Повернутися до переліку новин

Скасування реєстрації Звіту з інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві: рішення ДРС від 30.12.2021 № 35

За даними доповіді, підготовленої Виконавчим органом та спільною Цільовою групою щодо аспектів впливу забруднення повітря на здоров'я людини Європейського центру Всесвітньої організації охорони здоров'я з питань довкілля та здоров'я стан атмосферного повітря на пряму впливає на стан здоров’я населення та смертність. 

Здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів регламентується низкою нормативних актів.

 Проте по-суті, в окремих випадках державне регулювання спрямоване не на формування економічних, екологічних інструментів зменшення викидів забруднюючих речовин, а на процедурних питання оформлення документів, які ніяким чином не покращують стан повітря.

Одним із таких випадків є питання реєстрації Звіту проведення   інвентаризації   викидів   забруднюючих   речовин  на підприємстві.

Методичні  вказівки по  змісту та оформленню необхідних документів для створення звіту по інвентаризації викидів забруднюючих речовин, які утворюються на підприємстві   з   урахуванням   технологічного  процесу  та  його особливостей, регламентовані Інструкцією про зміст та порядок складання звіту проведення   інвентаризації   викидів   забруднюючих   речовин  на підприємстві, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного                          середовища та ядерної безпеки  України від 10 лютого 1995 р. N 7 (надалі – Інструкція).

Відповідно до вимог пункту 1.11. Інструкції, звіт про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин подається у Міністерство екології та природних ресурсів України (для суб’єктів господарювання, об’єкти яких належать до першої групи) чи обласні державні адміністрації (для суб’єктів господарювання, об’єкти яких належать до другої або третьої групи) для реєстрації у вигляді роздрукованого звіту та в електронній формі.

У розумінні Закону України «Про адміністративні послуги» реєстрація Звіту з інвентаризації містить ознаки адміністративної послуги, окрім цього дана реєстрація відбувається у рамках проходження дозвільно – погоджувальної процедури під час отримання документа дозвільного характеру, тобто підпадає під дію вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

При цьому, процедура реєстрації Звіту не регламентована жодним нормативно – правовим документом, не має чітких встановлених термінів та вичерпного переліку документів, необхідних для її проведення.

Така невизначеність породжує суб’єктивні підстави для відмови у реєстрації, затягування процесу отримання дозвільного документу, тощо.

Питання неправомірної відмови у реєстрації Звіту неодноразово було предметом судової практики.

Наприклад, Житомирський апеляційний адміністративний суд в рішенні  від 29.11.2017 у справі № 817/1162/17 зробив висновок, що в разі надходження до уповноваженого органу з питань охорони навколишнього природного середовища для реєстрації звіту про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин,  відповідний орган виконавчої влади не наділений повноваженнями здійснювати перевірку поданого звіту на наявність помилок при його розроблені, а відтак позбавлений права приймати рішення про відмову в реєстрації звіту в разі виявлення у ньому помилок.

Також постійні звернення як суб’єктів господарювання, так і розробників проектної документації щодо врегулювання питання реєстрації Звіту були предметом розгляду Державної регуляторної служби (надалі – ДРС)  протягом 2019-2021 років:

На Полтавщині відбулася нарада із фахівцями суб’єктів господарської діяльності регіону, які займаються підприємницькою діяльністю у сфері розробки науково-технічної документації з екології

На Полтавщині працюють над поліпшенням алгоритму дій дозвільних органів

ДРС закликає Міндовкілля запровадити єдині правила видачі дозволів

Як наслідок відсутності реагування Міндовкілля на зауваження, ДРС прийнято рішення «Про необхідність усунення Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»» від 30 грудня 2021 № 35)

Прес-служба ПАЕУ

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!