Щоб знати та дотримуватися принципів сталого розвитку, бути корисним підприємству та залишатися конкурентоспроможним здобувачем на ринку праці, менеджер з природоохоронної діяльності повинен безперервно удосконалювати свої практичні навички, актуалізувати знання та розширювати світогляд.
Хто такий професійний еколог? Яким базисом знань він повинен володіти та як і коли «прокачувати» себе на предмет практичності та якості цих знань?
Відповідно до вимог статті 7 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічні знання є обов’язковою кваліфікаційною вимогою для всіх посадових/службових осіб, діяльність яких пов’язана з використанням природних ресурсів та призводить до впливу на стан навколишнього природного середовища.
Професійне співтовариство не допускає виконання обов’язків з екобезпеки суб’єктів господарювання людьми випадковими, тому організує добровільних учасників професійної сертифікації задля:
• формування критеріїв професійного визнання;
• координації професійного навчального процесу і процесу формування кращої практики в сфері екологічного права та екологічного менеджменту;
• моніторингу дотримання учасниками умов сертифікації.
Претенденти, що приступають до навчання за програмами підготовки та атестації ELEML, повинні мати певний початковий рівень знань, професійних навичок і практичного досвіду. Право на участь в сертифікації ELEML надається особам, що відповідають кваліфікаційним вимогам до освіти і стажу роботи, що володіє визнаними професійним співтовариством кваліфікаційними документами (свідоцтвами, сертифікатами, атестатами, дипломами і т.п.).
Професійна асоціація екологів України — реалізує програми професійного навчання та підвищення кваліфікації системи сертифікації, виходячи з кваліфікаційних вимог до рівня освіти і стажу роботи, що пред’являються професійною спільнотою.
Зусилля буде спрямовано на поглиблення розуміння учасниками процесів, пов’язаних із захистом довкілля, вирішення екологічних проблем у правовому полі, діяльності підприємства з урахуванням ризиків у сфері охорони довкілля, запровадження принципів збалансованого використання природних ресурсів та найкращих технологій і систем екологічного менеджменту.
Переваги отримання сертифікату ELEML:
- формування конкурентоспроможного кадрового потенціалу екологів
- заохочення та розвиток екологічної спільноти, стимулювання до добросовісного виконання вимог природоохоронного законодавства
- формування банку екологів для роботодавців
- створення профілю найуспішніших представників галузі та підтримка тренду Екоменеджериважливі
Для отримання професійних знань та підтвердження рівня кваліфікації запрошуємо:
|
Фізичні особи є добровільними учасниками професійної сертифікації з метою підвищення своїх конкурентних переваг на ринку праці.
Особисте портфоліо власника сертифікату ELEML - «Environmental law. Environmental management. Leadership»
за результатами проходження безперервного професійного розвитку:
бали: | ||
Оpening-рівень професійної підготовки: |
⇔ отримані у поточному році |
10 10 10 10 |
Рівень Professional: |
|
20 20 20 100 |
Навчання на сертифікаційному курсі «Екологічне право. Екологічний менеджмент. Вищий рівень» буде здійснюватися в наступних формах:
Мінімальна кількість балів, яка має бути підтверджена на момент подання заяви на сертифікацію ELEML, складає 150 балів (максимальна кількість балів — 200).
За результатами року ПАЕУ висвітлює дані рейтингу, публікує інформацію про ТОП-10, звертається з листом (поданням) до керівника підприємства щодо заохочення працівника.
Як отримати сертифікат?
Сертифікат діє три роки. Щоб його пролонгувати, слід набрати бали згідно з переліком вимог особистого портфоліо про безперервний професійний розвиток.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»