Розповісти ЗМІ та всім зацікавленим про масштабність викликів екотрансформації бізнесу та громад – мета ВІРТУАЛЬНОГО САМІТУ-БРИФІНГУ, що відбудеться 26 травня, 11.00-15.00, ОНЛАЙН
СТВОРИТИ ПОТУЖНУ ХВИЛЮ ЕКОЗМІН – ТАКА ГОЛОВНА МЕТА ПРОЕКТУ «ЕКОтрансформація-2021, що вже вчетверте поспіль проводиться командою Ecobusiness Group!
На шляху до впровадження Європейського зеленого курсу та досягнення вуглецевої нейтральності Україні потрібно модернізувати технології виробництва на підприємствах відповідно до європейських стандартів та вимог. Це тривалий і комплексний процес промисловості до зниження енергоспоживання та зменшення вплив забруднюючих речовин на довкілля.
Бізнес впливає на економіку, суспільство та навколишнє середовище – і саме це формує відповідальність за майбутнє! Надзвичайно важливо для бізнесу зменшувати негативний, та збільшувати позитивний вплив. Це можливо лише дотримуючись принципів сталого розвитку – балансу між задоволенням сучасних потреб і захистом інтересів майбутніх поколінь.
Дискусія щодо екомодернізації вітчизняного промислового комплексу стала останніми роками досить напруженою.
Чи достатньо зусиль докладають підприємства? Чи справиться Україна з завданнями в сфері охорони довкілля? Чарівної палички не має ніхто!
Держава має право та повинна реалізовувати стимулюючу екологічну політику задля цілей сталого розвитку. Для України така політика є обов’язковою з урахуванням міжнародних зобов’язань та кліматичних цілей. Підприємства повинні інвестувати в екомодернізацію!
Однак екокриза поглиблюється! Наразі в Україні більшість державних заводів знаходиться у кризі, а більшість приватних ніяк не можуть вийти на нормальні обсяги. Назріла необхідність системної реформи!
Участю в проекті підприємства декларують у віртуальному меморандумі свій неперервний процес змін та руху до більш дружньої взаємодії з довкіллям, коли мова йде про покращення соціальних і екологічних умов. Це декларація про нову сучасність підприємств, незалежно від галузей господарювання, масштабу їх впливу, розміру, про правила, які повинні дотримуватися всіма в ставленні до довкілля, клімату, благополуччя тварин, безпеки продукції, а також етичних і соціальних умов.
До участі організатори запросили ті суб’єкти господарювання та громади, які не стоять осторонь і роблять неоціненний внесок в рух зеленої трансформації! Як змінюється агросфера і енергетика, металургія і цементна промисловість, харчове виробництво і нафтохімія, міста і села?
Чи знали ви, яка величезна кількість проектів реалізується командами небайдужих? До прикладу:
Recycling Solutions
Recycling Solutions співпрацює з 23 промисловими підприємствами гірничодобувної галузі, металургії, енергетики, коксохімії. Один з уже працюючих проектів компанії — збір, переробка та продаж мікроскопічних частинок золи, яка виходить в результаті роботи теплових електростанцій. Сьогодні ці відходи вже не потрапляють в навколишнє середовище, а використовується при виробництві цементу і експортуються.
Важливий «Пілот» з утилізації метану. Тепер небезпечний газ, який виділяється в гірських виробках при видобутку вугілля, не тільки відкачується на поверхню, щоб забезпечити безпеку шахтарів, а й перетворюється в електрику і тепло на спеціальній когенераційній установці. Утилізація вторинних промислових газів дозволяє скоротити викиди парникових газів і тим самим знизити навантаження на навколишнє середовище регіону.
На сьогоднішній день це один з небагатьох діючих в Україні проектів в альтернативній енергетиці по когенерації на основі промислових газів. Він забезпечує 1,56 МВт номінальної потужності електроенергії.
Nestle Україна
У 2018 році компанія взяла на себе зобов'язання до 2025 року повністю перейти на використання упаковки, придатної для переробки або вторинного використання.
Nestle має намір до 2025 року знизити первинне споживання пластику на третину і збільшити використання переробленого пластику до 2 млн тон.
Більшість видів пластику непридатні для переробки з метою виробництва упаковки для харчових продуктів. Компанія оголосила про створення венчурного фонду в розмірі 250 млн швейцарських франків для фінансування стартапів, які займаються розробкою нових переробляються пакувальних матеріалів.
Інтерпайп
Екологічний ефект від реалізації проекту "Інтерпайп Сталь" характеризується зменшенням споживання газу на тонну сталі (порівняно з мартенівським способом) більш як у 8 разів і зниженням валових викидів забруднюючих речовин в атмосферу більш ніж у 2,5 раза. Крім того, скоротиться споживання природного газу на 60 млн м3 на рік, що відповідає тижневому споживанню газу містом Дніпропетровськ або майже трьохмісячному споживанню газу на Інтерпайп - Нижньодніпровському трубопрокатному заводі.
Кернел
В організаційній структурі найбільшого в світі виробника і експортера соняшникової олії «Кернел» функціонує відділ охорони навколишнього середовища, який разом з іншими департаментами і службами впроваджує еко-проекти на підприємствах компанії. Тільки за останні три роки компанія інвестувала в їх реалізацію близько $131 млн. Левова частка інвестицій була спрямована на підвищення енергоефективності активів і виробничих процесів, оптимізацію використання енергоресурсів. Всі олійноекстракційні заводи «Кернел» сьогодні використовують котли, що спалюють лушпиння соняшника та отримують пар, необхідний для технології переробки. Їх теплові потужності знаходяться в діапазоні від 10 до 17 МВт.
В організаційній структурі найбільшого в світі виробника і експортера соняшникової олії «Кернел» функціонує відділ охорони навколишнього середовища, який разом з іншими департаментами і службами впроваджує еко-проекти на підприємствах компанії. Тільки за останні три роки компанія інвестувала в їх реалізацію близько $131 млн. Левова частка інвестицій була спрямована на підвищення енергоефективності активів і виробничих процесів, оптимізацію використання енергоресурсів.
Всі олійноекстракційні заводи «Кернел» сьогодні використовують котли, що спалюють лушпиння соняшника та отримують пар, необхідний для технології переробки. Їх теплові потужності знаходяться в діапазоні від 10 до 17 МВт.
Авдіївський коксохімічний завод
Є крупним промисловим підприємством, і його робота, як і робота інших промислових об'єктів, пов'язана з екологічним навантаженням на регіон.
Одним з найбільш екологічно значимих проектів заводу є очищення коксового газу від з'єднань сірки. На підприємстві впроваджена, розроблена спільно з інститутом «ГІПРОКОКС», «Програма заходів щодо поліпшення очищення коксового газу від сірководня і закриття циклів кінцевого охолоджування», підготовлена відповідно до вимог міжнародної конвенції, по якій вміст сірководня в очищеному коксовому газі не повинен перевищувати 0,5 г/куб.
Завод, єдиний в Україні, упровадив технологію виробництва сірчаної кислоти з використанням устаткування данської фірми «Хальдор Топсе» вартістю $6,5 млн., що дозволило забезпечити якісне очищення коксового газу від сірководня.
Реалізація повітряохоронних заходів дозволила Авдіївському коксохімічному заводу за період з 2006 р. по 2010 р. понизити питомі викиди речовин на тонну коксу на 33 %.
Утилізація надлишків коксового газу на заводській теплоелектроцентралі пов'язана з подальшим здобуттям електроенергії і пари.
Велика увага приділяється на заводі утилізації відходів виробництва.
PepsiCo
Мета PepsiCo Україна — щоб до 2025 р. 100% упаковки підлягало переробці, а також знизити на 35% частку первинної упаковки у виробництві і підвищити частку вторинної до 50%.
При цьому PepsiCo Україна запускає і соціально-екологічні проекти, які дозволяють зробити навколишнє середовище чистіше. Наприклад, в 2018 р. в м. Вишгород Київської області стартували заходи щодо роздільного збору сміття — налагоджена інфраструктура для його складання і переробки, проведена роз'яснювальна кампанія серед населення. Тепер 38% відходів в цьому місті сортується, і це підтверджує, що така модель може працювати і в масштабах країни.
Крім того, компанія з 2013 р. просуває проект «Чиста вода» по установці систем очищення води в дитячих будинках, дитячих садах і школах, а також лікарнях.
У PepsiCo планують домогтися зниження викидів парникових газів на 40% до 2030 рю, а до 2040 року — досягти нульового рівня, що навіть на 10 років швидше, ніж передбачено Паризькою угодою по клімату.
Імперіал Тобакко Продакшн Україна
Запускає «Програму екологічних ініціатив» з девізом «Save environment, save yourself / Збережи довкілля, збережи себе!»
TIU Canada
В Україні TIU Canada побудувала дві сонячні електростанції: в Нікополі (потужність 10,5 МВт) і в Калинівці (Миколаївська область, потужність 13,5 МВт).
Ми дізнаємося деталі про кроки до цивілізованого та відповідального виробництва, споживання та нові екоініціативи від:
РАЗОМ НА ВІРТУАЛЬНОМУ САМІТІ ЕКОТРАНСФОРМАТОРІВ-2021 стейкхолдери зелених змін розкажуть, над чим ведеться робота зараз, в період, коли щомісяця нові вимоги і завдання змушують змінюватися ще швидше! |
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»