Новини

Повернутися до переліку новин

Якщо за результатами перевірки інспектори вимагають, щоб керівник підприємства приїхав підписати акт перевірки в інспекцію. Чи правомірна така вимога?

Під час проведення екоінспектування, у підприємців виникає ряд важливих питань, серед яких:

 1. Чи має право Державна екологічна інспекція під час здійснення планової перевірки перевіряти дотримання режиму санітарно-захисної зони підприємства?
 2. Які повноваження має  Державна екологічна інспекція щодо контролю за земельними ресурсами? Де про це можна дізнатися?
 3. За результатами перевірки інспектори вимагають щоб керівник підприємства приїхав підписати акт перевірки в інспекцію. Чи правомірна така вимога?
 4. Чи є законною вимога викладена в Приписі,  щодо надання Довідки про обсяги забраної води, часу роботи джерел викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел? Що із цим робити?
 5. Наше підприємство є гірничим та здійснює добування вапняку. Для підготовки площі (фронту робіт) підприємством здійснено зняття розкривних порід які розміщено в бурті. Чи відносяться розкривні породи до відходів?
 6. Органи державної податкової служби вимагають сплату за розміщення відходів розкривних порід що знаходяться у буртах. Чи законна така вимога?
 7. Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора. Які його повноваження?
 8. Яка різниця між ОВД та ОВНС? 
 9. Підприємство вирішило у законний спосіб не допустити до перевірки посадових осіб екологічної інспекції. Не дивлячись на це, без здійснення перевірки державний інспектор склав Припис. Чи законна така дія посадової особи?
 10.  Під час перевірки державні інспектори виявили на їх думку «необліковані» стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За результатами перевірки склали Припис яким зобов’язали підприємство здійснити додаткову інвентаризацію та отримати дозвіл. Але підприємство не використовує це обладнання  їх у виробничому процесі. Що робити в такому випадку?
 11. Чи можуть вноситися зміни в затверджений річний план перевірок, наприклад, внеси до плану нового суб’єкта господарювання для перевірки?
 12. Скільки існує річних планів перевірок?
 13. Від чого залежить строк здійснення перевірки підприємства?
 14. Від чого залежить періодичність проведення планових перевірок та як це повязано із ступенем ризику суб'єкта господарювання?
 15. Де можливо знайти обраховану кількість балів підприємства та відповідний цьому ступінь ризику?

Відповіді на ці та більше питань – у практичному посібнику підприємця «Як підготуватися до перевірки. Екологічне інспектування. Поради, помилки, алгоритми», який підготовано у 2021 році командою експертів Професійної асоціації екологів України та Ecobusiness Group.

Метою посібника є бажання надати суб’єктам господарювання дієвих інструментів, як відстоювати свої законні права та інтереси у відносинах із контролюючим органом при перевірці суб’єкта господарювання. Проте і принцип «забруднювач платить» ніхто не скасовує.

У посібнику підприємцю «Як підготуватися до перевірки Державної екологічної інспекції та захистити свої права за її результатами. Поради та алгоритми».

Керівники та менеджери підприємств у посібнику, знайдуть відповіді на запитання:
• як підготуватися до перевірок;
• який порядок здійснення перевірок;
• як оформити результати перевірок;
• ознайомлення, підписання/не підписання матеріалів про адміністративні правопорушення;
• виконання розпорядчих документів або їх оскарження.
 


З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!