Попередити – значно ефективніше, аніж виправляти
25 травня з 10.30 до 14.00 в форматі онлайн відбудеться чергове засідання комітету управління промисловими відходами, де буде пропрацьовано робочою групою експертів проблематику сьогодення сфери управління промисловими відходами в цілому та драфт Проєкту ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про управління відходами видобувних підприємств» зокрема.
Активну роботу над цим проєктом ведуть в Професійній асоціації екологів України вже другий рік.
Цей захід носить превентивний характер!
«Ми, як ПАЕУ, прагнемо забезпечити дієвий механізм реалізації майбутнього тексту ПЗУ, що стане оновою реформи! Закласти працюючі механізми - головне насьогодні! Ми, як спільнота, вкрай стривожені кількістю «мертвонароджених» текстів законів, які не просто не вирішують проблем, а й поглиблюють їх! Тому на платформі ПАЕУ збираємо всіх стейкхолдерів, запрошуємо всіх зацікавлених, щоб «в зародку» цієї реформи і окреслити глибину викликів, і розставити акценти, і дати усвідомлення всім - чому швидким процес не буде, а, значить - вже «позавчора» мало бути проведено державою безліч напрацювань» - зазначає Людмила Циганок, президент ПАЕУ
Що роблять зараз з відходами підприємства, без чого реформа не запуститься, хто має взяти відповідальність та практика тих, хто переробляє і використовує відходи зараз – все це на засіданні!
НЕОБХІДНА РЕЄСТРАЦІЯ
До обговорення запрошено:
Модератори обговорення:
Серед учасників дискусії:
Члени ПАЕУ та експерти сфери, представники основних підприємств-видобувних галузей, фахівці місцевих органів самоврядування, оператори галузі
Серед критичних проблем:
Додаток І Директиви Ради 1999/31/ЄС стосується загальних вимог для всіх класів полігонів захоронення відходів. Зокрема, цей додаток встановлює контроль газоутворення. Процес нагромадження і міграції звалищного газу має бути керованим. Звалищний газ має бути зібраний з усіх полігонів, які отримують відходи, що біологічно розкладаються, і оброблений та використаний. Якщо зібраний газ не може використовуватися для виробництва енергії, його необхідно спалювати. Збирання, оброблення і використання газу здійснюють способом, який мінімізує шкоду і погіршення навколишнього середовища та ризик для здоров’я людей.
Існує необхідність, враховуючи рекомендації відповідних Директив ЄС, та напрацьований досвід, більш наполегливого та прискореного створення системи переробки, утилізації, видалення утворених промислових відходів та відходів, що утворюються, для їх послідуючого використання як вторинних ресурсів в будівельній та інших виробничих галузях як України так і виробничих галузях європейських держав.
Реєстрацію завершено!
Прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»