Україна декларує амбітні цілі зеленого та збалансованого зростання. Нещодавно Верховна Рада України визначила основні засади державної екологічної політики до 2030 року. Експертне середовище активно працює над новою Стратегією екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату. Ключове місце у цій «зеленій гонці» відведено підприємствам, які здебільшого за власний кошт мають інвестувати у зелену модернізацію.
Проте, чи дійсно чинне законодавство стимулює та допомагає підприємствам у модернізації та впровадженні найкращих доступних технологій? - таке запитання ставить Максим Сорока, голова комітету ПАЕУ з охорони атмосферного повітря. Особливо гостро це питання стоїть у сфері охорони атмосферного повітря від забруднення. Чинна трирівнева система отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин та наявність обов’язкового посередника між підприємством та дозвільним органом збільшують не тільки операційні та адміністративні видатки, а й ризики. Фактично, на шляху екомодернізації підприємство вимушено зробити не простий вибір – бути чесним, інвестувати та впровадити модернізацію, і хтозна скільки часу чекати рішення дозвільного органу, готуючись до нарахування збитку…Або шукати виходу у прогалинах законодавства, використовуючи недоброчесні практики сподіватися на краще.
Тому 29 березня під час бізнес-форуму з промислової екології «ECO-MODERNIZATION-2021» запрошуємо усіх причетних до відкритої дискусії та пошуку спільного вирішення нормативно-правових завад екологічної модернізації підприємств у сфері охорони атмосферного повітря від забруднення.
Долучайтеся до ІІ Щорічного бізнес-форуму з промислової екології «ECO-MODERNIZATION-2021: КРАЩІ ПРАКТИЧНІ РІШЕННЯ»:
Участь платна
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»