Під час проведення екоінспектування, у підприємців виникає ряд важливих питань, серед яких:
- Чи має право Державна екологічна інспекція під час здійснення планової перевірки перевіряти дотримання режиму санітарно-захисної зони підприємства?
- Які повноваження має Державна екологічна інспекція щодо контролю за земельними ресурсами? Де про це можна дізнатися?
- За результатами перевірки інспектори вимагають щоб керівник підприємства приїхав підписати акт перевірки в інспекцію. Чи правомірна така вимога?
- Чи є законною вимога викладена в Приписі, щодо надання Довідки про обсяги забраної води, часу роботи джерел викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел? Що із цим робити?
- Наше підприємство є гірничим та здійснює добування вапняку. Для підготовки площі (фронту робіт) підприємством здійснено зняття розкривних порід які розміщено в бурті. Чи відносяться розкривні породи до відходів?
- Органи державної податкової служби вимагають сплату за розміщення відходів розкривних порід що знаходяться у буртах. Чи законна така вимога?
- Чи може екологічна інспекція залучати до перевірки громадського інспектора. Які його повноваження?
- Яка різниця між ОВД та ОВНС?
- Підприємство вирішило у законний спосіб не допустити до перевірки посадових осіб екологічної інспекції. Не дивлячись на це, без здійснення перевірки державний інспектор склав Припис. Чи законна така дія посадової особи?
- Під час перевірки державні інспектори виявили на їх думку «необліковані» стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За результатами перевірки склали Припис яким зобов’язали підприємство здійснити додаткову інвентаризацію та отримати дозвіл. Але підприємство не використовує це обладнання їх у виробничому процесі. Що робити в такому випадку?
- Чи можуть вноситися зміни в затверджений річний план перевірок, наприклад, внеси до плану нового суб’єкта господарювання для перевірки?
- Скільки існує річних планів перевірок?
- Від чого залежить строк здійснення перевірки підприємства?
- Від чого залежить періодичність проведення планових перевірок та як це повязано із ступенем ризику суб'єкта господарювання?
- Де можливо знайти обраховану кількість балів підприємства та відповідний цьому ступінь ризику?
Відповіді на ці та більше питань – у практичному посібнику підприємця «Як підготуватися до перевірки. Екологічне інспектування. Поради, помилки, алгоритми», який підготовано у 2021 році командою експертів Професійної асоціації екологів України та Ecobusiness Group.
Метою посібника є бажання надати суб’єктам господарювання дієвих інструментів, як відстоювати свої законні права та інтереси у відносинах із контролюючим органом при перевірці суб’єкта господарювання. Проте і принцип «забруднювач платить» ніхто не скасовує.
У посібнику підприємцю «Як підготуватися до перевірки Державної екологічної інспекції та захистити свої права за її результатами. Поради та алгоритми».
Керівники та менеджери підприємств у посібнику, знайдуть відповіді на запитання:
• як підготуватися до перевірок;
• який порядок здійснення перевірок;
• як оформити результати перевірок;
• ознайомлення, підписання/не підписання матеріалів про адміністративні правопорушення;
• виконання розпорядчих документів або їх оскарження.
З питань передплати:
0 800 215 522 (безкоштовно в межах України)
+38 066 690 87 10 (WhatsApp, Viber, Telegram)
sales@techmedia.com.ua