Сьогодні визначено переможницю проєкту «Еколог року», яка в понад піврічній боротьбі в трьох турах олімпіади для екологів виборола це почесне звання з-понад 2000 екологів.
У процесі підготовки відповідей на завдання Олімпіади здобувачі звання «Еколог року’2021» удосконалювали знання природоохоронного законодавства, слідкували за його змінами, новітніми тенденціями в екологічному менеджменті та екотехнологіями в Україні та світі – підвищували рівень власних знань.
У фіналі змагались
Про переможця: Лопушанська Марія Романівна, народилась 29 січня 1996 року на Старосамбірщині, Львівська область. У 2011 році закінчила з відзнакою Лопушанську ЗОШ І-ІІ ст. та стала студенткою Львівського техніко-економічного коледжу НУ «Львівська політехніка» спеціальність – «Монтаж, обслуговування устаткування та систем газопостачання», який з відзнакою закінчила у лютому 2015 року. У 2013 році стала студенткою географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (з дитинства мріяла стати географом, двічі призер обласних учнівських олімпіад з географії). Після закінчення коледжу вступила на скорочену форму навчання у ВСП «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва та архітектури» на спеціальність «Теплогазопостачання і вентиляція», який з відзнакою закінчила у березні 2018 року та отримала кваліфікацію «Інженер- будівельник». У 2015 році після закінчення коледжу працювала інженером у коледжі. На 3 курсі в Львівській національному університеті ім. Франка обрала навчання на кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, що стало переломним ходом у подальшому. З цього часу екологія стала невід'ємною частиною життя. У 2016 році вийшла заміж та пішла в декретну відпуску на роботі, проте продовжила два навчання. З березня 2017 по травень 2018 - вчитель географії у місцевій школі. У червні 2018 року закінчила географічний факультет з відзнакою та в вересні цього ж року стала студенткою магістратури за освітньою програмою «Технології захисту навколишнього середовища» спеціалізація «Прикладна екологія та збалансоване природокористування». Тема магістерської програми «Сонячна енергетика Львівської області: стан і перспективи розвитку». Закінчила з відзнакою у грудні 2019 року З вересня 2020 року - аспірантка кафедри конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка ( тема дисертації: «Відновлювана енергетика Західного регіону України: стан і вплив на навколишнє середовище») З березня 2019 року - еколог групи компаній «Західнадрасервіс». Активно займається процедурою з оцінки впливу на довкілля (ОВД), понад 25 звітів у портфоліо, управлінням відходів на підприємстві, післяпроектним моніторингом, екоконсалтингом, ОВНС. Пройшла понад 5 курсів підвищення кваліфікації за різними напрямками екоспрямування (управління відходами, післяпроектний моніторинг, правила експлуатації ГОУ, дозвільна діяльність у сфері охорони атмосферного повітря, ОВД І СЕО тощо). Найбільшим досягненням є участь та успішне завершення Сертифікаційного курсу виконавців звітів з ОВД ( на рівні «Advanced»). Є членом Європейської асоціації географів EGEA та Української спілки молодих географів (УСМГ). Драйвер зеленої платформи Української спілки молодих географів. Співавтор колективної монографії «ГЕОЕКОЛОГІЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» |
Кожна фіналістка підготувала якісну презентацію власного реалізованого проєкту і продемонструвала найвищий рівень професійної підготовки, відповідаючи на запитання експертів журі.
Вже 16 грудня на форумі «ЛІДЕРСТВО і ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ» буде відзначено переможця та фіналістів проєкту.
Прес-служба ПАЕУ
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»