Редакція журналу «Екологія підприємства» продовжує рубрику «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть інакше поглянути на взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища.
В. Р. Дольник. «Неслухняне дитя біосфери»
Ця книга — про нас із вами. Про любов, страх, інстинкти, поведінку, агресію, схильність до груп, любов до собак і вогню, пристрасть до полювання, демографічні закономірності, про шлюб, владу, дітей та все-все-все. Дольник приголомшливо влучно й просто пояснює з біологічної точки зору, чому людина діє саме так, як діє, та чим вона при цьому керується. Екологія — це наука про взаємини людини й навколишнього середовища, адже не можна зрозуміти ціле, не зрозумівши його частини. Сталий розвиток не може бути насильницьким, він має чітко узгоджуватися з людською природою, адже тільки тоді цей вектор руху може протриматися довго, а значить, і бути успішним. Ну а «Неслухняне дитя ...» — одна з найкращих книг про природу людини. |
Документальний фільм «Втрачені річки» (Lost rivers)
Режисер Каролін Бакл. Канада, 2012 рік
Режисер фільму відшукує річки, які давним-давно були заховані під землю у всіх великих індустріальних містах в розвиненому світі. На допомогу приходять старі карти, архіви, дослідники та дигери. Під час перегляду фільму ви дізнаєтеся, що заховано під Монреалем, Торонто, Лондоном, Нью-Йорком і Міланом.
Це сміливий і красивий фільм про те, що природа продовжує жити, навіть якщо ми забуваємо про неї. Цікаво, несподівано і дуже красиво.
Документальний фільм «Вода в пляшці» (Tapped)
Режисер Стефані Сохніг. США, 2009 рік
Це один з найяскравіших фільмів, присвячених мільйонам пластикових пляшок, якими ми користуємося щодня.
Фільм розповідає про виробництво води у пляшках та про те, які наслідки - соціальні, економічні, екологічні - наступають через цю промислову діяльність. Творці фільму зосередили увагу на діяльності таких гігантів, як PepsiCo і Nestle Waters. Вони відвідали місто, в якому знаходиться фабрика Nestle, а також протестували пляшки, які компанія використовує для своєї продукції. Результати тестів показали, що в складі пластику присутні кілька потенційно шкідливих хімічних речовин і канцерогени.
Фільм акцентує увагу на кількості пляшок, які були перероблені. Автори відзначають, що в 40 відсотках протестованих пляшок вони виявили, що в них заливалася звичайна фільтрована вода з водопроводу. Ще одна вражаюча цифра – щодня люди всієї планети викидають 30 млн одноразових пляшок з-під води в сміття. Тож факти про «пляшкову індустрію» та її наслідки змусять двічі задуматися перед тим, як купити (і викинути) таку пляшку.
Читайте також:
Зі світових звалищ неможливо зробити арт-об'єкт: це те, чого ми не хочемо бачити – огляд фільмів та книг у рубриці «Екологія, література та кіно»
У рубриці «Екологія, література та кіно» – книги, які змінять уявлення про кліматичні зміни, та фільм про складне життя активіста-еколога
«Наше майбутнє висить на простій мотузці» та що найдовше свідчитиме про присутність людини на Землі
«Шосте вимирання: неприродна історія» та «Як знищити світ» – історії, які змушують задуматися
Фільми про глобальне потепління та куди зникає електронне сміття
«Сміттєві мрії», «Планета Земля: Майбутнє» та «Історія сміття»
«Історія речей», «Мисливці за медом» — фільми, які почали змінювати світ
«Остання дитина в лісі», «Межі зростання» та фільм «Дім»
«Мета – Zero Waste» та «Незручна правда. Глобальне потепління» — книги, які варто почитати
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»