Новини

Повернутися до переліку новин

Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження змін клімату та економічного зростання

Нобелівську премію з економіки цього року присуджено американцям Вільяму Нордхаусу і Полу Ромеру «за інтеграцію змін клімату і технологічних інновацій в макроекономічний аналіз». Про це у понеділок, 8 жовтня, оголосили в Королівській академії наук Швеції.

«Їхні висновки значно розширили сферу застосування економічного аналізу шляхом побудови моделей, які пояснюють, як ринкова економіка взаємодіє з природою та знаннями», - йдеться у заяві академії. Нордхаусу премія присуджена за інтеграцію змін клімату, а Ромеру - технологічних інновацій - в довгостроковий макроекономічний аналіз.

Вільям Нордхаус досліджував економічні причини, які впливають на викиди вуглекислого газу в атмосферу і в підсумку призводять до глобального потепління. Його дослідження в сфері оподаткування шкідливих виробництв і підприємств були використані кількома урядами, які намагалися зменшити вплив виробництва на глобальне потепління.

Пол Ромер заклав основу нової теорії ендогенного економічного розвитку, відповідно до чого економічний ріст є результатом внутрішніх, а не зовнішніх причин. 

Нагадаємо, що Альфред Нобель не вказував премію в галузі економіки у своєму заповіті. Її заснував Центральний банк Швеції в 1968 році.

Джерело: Deutsche Welle

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!