Новини

Повернутися до переліку новин

Україна отримає доступ до європейських довкіллєвих програм LIFE та Copernicus

Про це під час онлайн-дзвінка домовилися в. о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом.

Очільник Міндовкілля розповів Єврокомісару про потреби України та критичну ситуацію у Зоні відчуження, розграбування рашистами новітньої радіологічної лабораторії, неможливість сьогодні відслідкувати радіаційну та пожежну ситуації у Чорнобильській зоні, ракетні атаки росіян по українських нафтових базах, знищення наших заповідних територій та інші злочини окупанта проти українського довкілля.

Віргініюс Сінкявічюс зазначив,що Європейська Комісія підтримує Україну: «Ми і надалі будемо допомагати Україні у подоланні шкоди для довкілля від дій окупантів як під час воєнних дій, так і після Перемоги у відбудовний період».

Результати зустрічі:

1. Європейська Комісія допоможе в процесах моніторингу стану довкілля і екологічних наслідків від війни на основі супутникових даних системи Copernicus - лісові пожежі, незаконні вирубки лісу, забруднення ґрунтів, якість повітря, екологічний стан моря, радіаційний моніторинг.

2. Україну підключать до програми ЄС із захисту довкілля LIFE. Домовилися якнайшвидше розпочати переговори з цього питання. Для України реалізація проєктів у рамках програми LIFE може стати ефективним методом подолання наслідків військових дій росії на територіях природно-заповідного фонду: відновлення та збереження біорізноманіття, природоохоронних територій та природних екосистем України у цілому. 

Для розуміння масштабів програми: з 1992 року LIFE співфінансувала понад 5000 проєктів. На 2021-2027 роки загальний бюджет LIFE становить 5,43 мільярда євро.

3. Європейська Комісія і надалі підтримуватиме Україну у питаннях відсторонення представників росії та білорусі від займання посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та призупинення участі росії та білорусі в міжнародних організаціях, де це юридично можливо.  

4. У ЄС вже заговорили про експертну допомогу Україні з вивчення досвіду інших країн щодо відновлення у післявоєнний період. На думку єврокомісара, важливо, аби відновлення  України відбувалося на принципах сталого розвитку та зелених технологій.  

Руслан Стрілець подякував Віргініюсу Сінкявічюсу за підтримку та сприяння вирішенню потреб міністерства у різних сферах. 

Сторони домовилися про регулярні зустрічі для швидкої комунікації та рішень. 

«Сьогодні вкотре переконався у підтримці ЄС. Надзвичайно приємно спілкуватися з однодумцями, які вболівають за Україну та докладають максимум зусиль для нашої Перемоги над рашизмом», - зазначив Руслан Стрілець.

Перемога за нами!

Джерело: mepr.gov.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!