Ольга Цвєтанська, керівник відділу з охорони праці та екології, ДТЕК ВДЕ
Від редакції: Розроблена в Україні методика моніторингу біорізноманіття і впливу ВЕС на орнітологічні комплекси Ця система моніторингу інтегрована в систему екологічного менеджменту Приморської ВЕС-2, і може бути використана й іншими операторами вітрових електростанцій задля виконання вимог, встановлених до післяпроєктного моніторингу в межах висновку з ОВД. Про методику, яка досі не має аналогів в інших країнах, дізнаєтесь зі статті.
Вітроенергетика в Україні стрімко розвивається: сьогодні це близько 1 ГВт встановлених потужностей вітрових електростанцій. Очікується, що частка відновлювальних джерел і надалі збільшуватиметься, слідуючи за європейськими трендами.
Екологічний менеджмент на підприємствах вітроенергетики уже зараз регламентований низкою нормативно-правових актів, як національних, так і міжнародних, в тому числі — моніторинг біорізноманіття і впливу ВЕС на орнітологічні комплекси.
Наразі створена методика моніторингу не має аналогів в інших країнах. Такий комплексний формат моніторингу на всіх стадіях роботи ВЕС не застосовується в країнах Європи, адже там використовують в основному лише експертні висновки на стадії проєктування ВЕС.
Методика моніторингу включає в себе...
Стаття опублікована частково!
Бажаєте дізнатися більше?
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»