Новини

Повернутися до переліку новин

Система екологічного менеджменту: багаторічний моніторинг птахів на українських ВЕС став основою методики, аналогів якій немає у Європі

Ольга Цвєтанська, керівник відділу з охорони праці та екології, ДТЕК ВДЕ


 

Від редакції: Розроблена в Україні методика моніторингу біорізноманіття і впливу ВЕС на орнітологічні комплекси Ця система моніторингу інтегрована в систему екологічного менеджменту Приморської ВЕС-2, і може бути використана й іншими операторами вітрових електростанцій задля виконання вимог, встановлених до післяпроєктного моніторингу в межах висновку з ОВД. Про методику, яка досі не має аналогів в інших країнах, дізнаєтесь зі статті.


Вітроенергетика в Україні стрімко розвивається: сьогодні це близько 1 ГВт встановлених потужностей вітрових електростанцій. Очікується, що частка відновлювальних джерел і надалі збільшуватиметься, слідуючи за європейськими трендами.
 

Екологічний менеджмент на підприємствах вітроенергетики уже зараз регламентований низкою нормативно-правових актів, як національних, так і міжнародних, в тому числі — моніторинг біорізноманіття і впливу ВЕС на орнітологічні комплекси.

Наразі створена методика моніторингу не має аналогів в інших країнах. Такий комплексний формат моніторингу на всіх стадіях роботи ВЕС не застосовується в країнах Європи, адже там використовують в основному лише експертні висновки на стадії проєктування ВЕС.


Методика моніторингу включає в себе...

 

Стаття опублікована частково!
Бажаєте дізнатися більше?

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!