Новини

Повернутися до переліку новин

У ЄС «зелена» енергетика вперше випередила викопне паливо

У Євросоюзі поновлювані джерела енергії вперше випередили вугілля, нафту і газ у сфері виробництва електроенергії. Про це напередодні повідомив аналітичний центр Ember.

Зазначається, що вітрова, сонячна, гідроенергетика та біоенергетика згенерували 40% електроенергії у 27 державах-членах у першій половині року, перевищивши викопне паливо як джерело, на частку якого припало 34%.

У підсумку викиди вуглецю в енергетичному секторі Євросоюзу скоротилися майже на чверть за перші шість місяців 2020 року.

Старший аналітик з енергетики в Ember Дейв Джонс сказав, що це знаменує собою «символічний момент» у переході електроенергетичного сектора Європи. Він зазначив, що дев'ять років тому викопне паливо виробляло вдвічі більше електроенергії в ЄС, ніж поновлювані джерела.

У той час як попит на електроенергію в ЄС впав на 7% через COVID-19, вироблення електроенергії з відновлюваних джерел зросло на 11%, в основному за рахунок нових вітрових і сонячних установок, які виробляли рекордний 21% електроенергії в Європі.

У Данії 64% електрики було вироблено від вітру і сонця, 49% - в Ірландії і 42% - у Німеччині.

Тим часом виробництво електрики з викопного палива впало на 18%. Основний удар отримало вугілля зі скороченням виробництва в кожній країні. У Португалії падіння склало 95%, в Іспанії - 58%.

Експерти впевнені, що тенденція буде тільки набирати обертів. Однак для того, щоб досягти мети вуглецевої нейтральності до 2030 року, цього недостатньо.

Вітрові і сонячні електростанції збільшили свої показники, але не до достатнього рівня, який ми повинні побачити у 2020 роках, кажуть автори дослідження.

Для того, щоб ЄС встигли за своїм графіком, необхідно розгортати у два-три рази більше вітрових станцій на рік, ніж за останнє десятиліття.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!