До проєкту вже долучилися практики-фахівці провідних підприємств різних галузей.
Інна Холіна, головний еколог «Запоріжсталь»
На моє щире переконання, наразі найактуальнішою проблемою є непорозуміння між екологами-теоретиками та екологами-практиками.
Перші — створюють законодавчі акти, ґрунтуючись на виключно теоретичних засадах, другі – стикаються з труднощами, застосовуючи створену першими нормативну базу на практиці.
В результаті сьогодні деякі природоохоронні закони відстають від життя, а інші — суттєво випереджають європейське законодавство, не враховуючи українські реалії та особливості.
Наприклад, згідно з Європейськими Директивами СО нормується в основному для енергетичних установок, що виробляють тепло або електроенергію, а у нас викид СО нормується для всіх виробництв.
Спільним знаменником у налагодженні професійного діалогу має бути зацікавленість держави та бізнесу у поступовому зниженні навантаження на довкілля, з урахуванням реалій вітчизняного промислового комплексу. Саме так, як це відбувається в Європі та усьому цивілізованому світі. Реалізувати такий підхід можливо за умови залучення до розробки екологів-практиків, досвід яких буде перепусткою до суті промислових процесів.
Довідка
«Запоріжсталь» — одне з найбільших металургійних українських підприємств. Комбінат серед українських лідерів експорту, утримує першість із розмірів зарплат та соціального пакета для робітників у вітчизняній промисловості. Особливої уваги заслуговує комплексна програма екологічної модернізації підприємства, в яку з 2012 року вже інвестовано близько 16 млрд гривень. Це дозволяє, збільшуючи виробництво, водночас зменшувати вплив на довкілля.
Щодня природоохоронна служба «Запоріжсталі» контролює дотримання підрозділами комбінату природоохоронних норм у галузі охорони повітря, роботу аспіраційних та очисних систем підприємства, води та поводження з відходами, гігієну робочих місць співробітників.
Компетенції професійних екологів-практиків сьогодні не обмежуються суто галузевими знаннями. Комплексний аналіз природоохоронної роботи підприємства вимагає від екологів обізнаності у виробничих процесах, опанування азів метрології, розуміння економічних та юридичних аспектів діяльності підприємства.
Усе це ще раз підтверджує, наскільки важливою є комплексна оцінка діяльності підприємства, в основі якої — не суто відірвана від реальності теорія, але й практичні засади та реальні умови роботи комбінату.
Джерело: ECOBUSINESS Group
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»