Новини

Повернутися до переліку новин

Чи потрібна система екологічного менеджменту вашому підприємству? Економічний бік: аргументи для керівника

«Система екологічного менеджменту — ефективний метод управління».

Надихнувшись доводами лектора про ефективність функціонування цієї системи на підприємствах, про те, як після впровадження СЕМ буде підвищуватися економічна ефективність виробничої діяльності підприємства і збільшуватися прибуток, оскільки стимулюються управлінські, організаційні, інноваційні рішення, що надалі дозволить знизити собівартість продукції та підвищити її цінність, еколог поспішає до технічного керівництва з пропозицією про впровадження СЕМ.

Першим запитанням, на яке Вам доведеться відповісти, буде: «Вимога щодо впровадження системи екологічного менеджменту — це обов’язкова вимога, яку суб’єкт, що здійснює господарську діяльність, повинен виконати?».

Розглянемо два варіанти розвитку подій.

1. Впровадження СЕМ на підприємстві є обов’язковою вимогою, яка була продиктована зовнішньою зацікавленою стороною (інвестором, міжнародним банком, який обіцяє відкрити кредитну лінію, фондом держмайна України тощо) або першим керівником компанії.

Такий варіант подій є найсприятливішим для розроблення, впровадження та сертифікації СЕМ в компанії — в реалізації цього проекту зацікавлене вище керівництво, а значить, впровадження та функціонування системи буде забезпечене належними ресурсами.

Незважаючи на зацікавленість керівництва, є ключова проблема — це нерозуміння персоналу потреби у впровадженні системи та неготовність персоналу до змін.

Відмінним важелем управління цією проблемою є мотивація і залучення персоналу. Залученість співробітників проявляється не тільки в тому, що вони зацікавлені в успіху компанії та задоволені змістом своєї праці, оплатою, але і проактивні, і при цьому їм забезпечена перспектива особистого і професійного зростання. Це дозволяє їм подавати пропозиції щодо формування системи, брати участь в розробденні внутрішніх процедур, в розвитку корпоративної культури, підтримувати в компанії командний дух і здорові робочі відносини відчуваючи свою важливість у компанії.

2. Другий варіант — це бажання еколога, який розуміє і усвідомлює соціальну відповідальність компанії, в якій він працює.

Матеріал підготовлено Наталією Апанасенко, начальником відділу екології компанії «Донбасенерго»

Увага! Матеріал публікується частково! Повна версія – в рубриці  ЕКОНОМІКА & ЕКОЛОГІЯ  журналу «Екологія підприємства» № 6, 2018

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!