Редакція журналу «Екологія підприємства» продовжує рубрику «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть інакше поглянути на взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища.
Вільям Макдоноу. «Від колиски до колиски» («Cradle to cradle: Remaking the way we make things»)
«Зелений» архітектор і дизайнер Вільям Макдоноу (CША) і хімік Міхаель Браунгарт (Німеччина) підіймають питання — який би вигляд мали наші будівлі та товари, якби дизайнери при їх розробці пам’ятали «про всіх дитинчат всіх видів на Землі». Автори оскаржують уявлення про те, що промисловість неодмінно завдає шкоди довкіллю. Вони розробили систему виробництва, яка ставить природну модель на службу комерційним інтересам, разом з тим виконуючи завдання зі збереження навколишнього середовища – систему, в якій відходи стають джерелом харчування. Автори книги піднімають «питання планування», «привертають увагу до завдань диверсифікації» і заявляють, що «зможуть застосувати ефективні методи збереження навколишнього середовища на практиці» – насамперед, в Нідерландах, де ці ідеї розробляються більш ретельно, ніж в інших країнах, і де раціональність, естетика і екологічність промислового дизайну висуває нові ціннісні стандарти. | |
Сергій Валянський, Дмитро Калюжний. «Армагеддон завтра: підручник для охочих вижити»
Армагеддон як очікуваний кінець світу вважається багатьма релігійним міфом. Але і наука підтверджує: Армагеддон уже почався. Але підготовлений він людиною. Планета Земля переживає глибоку кризу: біосфера не здатна підтримувати існування мільярдів людей без загрози для себе самої. І ця криза обов’язково вирішиться глобальною трансформацією природи. Можливостей або коштів, щоб уникнути такого розвитку подій, у людства немає. |
Документальний фільм «Океани»
Режисери Жак Перрен та Жак Клюзо, 2009 рік
Фільм «Океани» – це документальна екологічна драма, знята в різних куточках земної кулі. Медитативна і захоплююча подорож у підводний світ, яка відкриє багато океанських чудес, що зникають.
Підготовка до знімання зайняла три роки, а саме фільмування - чотири. Перелік місць, в яких велися знімальні роботи, нараховує 54 позиції та читається як атлас світу: Японія й Аргентина, Індонезія й Мозамбік, США від Аляски до Каліфорнії та Антарктида, Гваделупа і Єгипет, Австралія й Індонезія, Французька Гайана і Французька Полінезія, Венесуела та Нова Зеландія.
«Одного разу дитина запитала мене: «Що таке океан?» - каже на самому початку фільму Жак Перрен, пояснюючи свій задум, - і я не знав, що відповісти. Як словами описати океан?»
Цей фільм – гімн природі!
Читайте також:
«Втрачені річки» та «Вода в пляшці» – фільми, які змінять ваш світогляд
Зі світових звалищ неможливо зробити арт-об’єкт: це те, чого ми не хочемо бачити – огляд фільмів та книг у рубриці «Екологія, література та кіно»
У рубриці «Екологія, література та кіно» – книги, які змінять уявлення про кліматичні зміни, та фільм про складне життя активіста-еколога
«Наше майбутнє висить на простій мотузці» та що найдовше свідчитиме про присутність людини на Землі
«Шосте вимирання: неприродна історія» та «Як знищити світ» – історії, які змушують задуматися
Фільми про глобальне потепління та куди зникає електронне сміття
«Сміттєві мрії», «Планета Земля: Майбутнє» та «Історія сміття»
«Історія речей», «Мисливці за медом» — фільми, які почали змінювати світ
«Остання дитина в лісі», «Межі зростання» та фільм «Дім»
«Мета – Zero Waste» та «Незручна правда. Глобальне потепління» — книги, які варто почитати
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 6, 2018
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»