Редакція журналу «Екологія підприємства» продовжує рубрику «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть інакше поглянути на взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища.
Документальний фільм «Сліди війни» (Footprints of war)
Режисер Макс Монк, Германія, 2013 р.
А ви замислювалися, наскільки неекологічна війна? Німецький режисер Макс Монк показує сліди двох світових війн: поля, на яких нічого не росте і ніколи вже не виросте, скинуті в моря снаряди та багато іншого. З роками методика ведення війни і зброя ставали все більш і більш небезпечними для природи. Що відбувалося в Іраку й у В'єтнамі та що там відбувається зараз?
Дивовижне розслідування з цифрами і фактами, яке перевертає свідомість із ніг на голову.
Документальний фільм «Мене звуть Сіль»
Режисер Фаріда Паша. Індія, Швейцарія, 2013 р.
Ви коли-небудь замислювалися, звідки походить сіль, що на вашому столі?
Протягом багатьох років тисячі сімей переїжджають на довгі вісім місяців до пустелі в Індії, щоб добувати сіль з палаючої землі. І під час кожного сезону дощів їх соляні поля зникають під дощем, а на місці пустелі виникає море. Але люди знову і знову повертаються сюди і добувають найбілішу і найчистішу сіль у світі.
Документальний фільм «Назустріч вічності»
Режисер Майкл Медсен. Данія, Фінляндія, Швеція, Італія, 2010 р.
Фільм присвячений об'єкту, що є унікальним для нашої цивілізації за кількома параметрами – сховищу ядерних відходів Онкало, що будується в Фінляндії.
Фільм складається з документального знімання всередині споруди, а також з інтерв'ю з керівниками атомної промисловості Фінляндії, з експертами різних країн з ядерної безпеки, з робітниками-підривниками.
Унікальність споруди піднімає унікальні питання, на які немає чіткої відповіді; адже раніше ці питання досліджувались лише письменниками-фантастами, а тепер ці питання мають реальне практичне значення. Одне з головних питань – чи слід передавати майбутнім поколінням інформацію про цей об'єкт, а якщо передавати, то в якому вигляді? Що краще – залишити на поверхні якісь знаки, що попереджають про те, що в цьому місці не слід займатися бурінням, або, навпаки, краще зробити так, щоб на поверхні ніщо не нагадувало про будь-які роботи, які проводилися тут?
Автори фільму вказують на парадокс ситуації: людство має передати майбутнім поколінням інформацію, що нащадки повинні пам'ятати про те, що про цей об'єкт їм слід забути ...
Читайте також:
Фільми, які варто подивитися і замислитися: про хімікати в нашому тілі та проблеми експлуатації тварин людьми
Найкращий фільм про океани та книги, щоб зрозуміти екологічні проблеми
«Втрачені річки» та «Вода в пляшці» – фільми, які змінять ваш світогляд
Зі світових звалищ неможливо зробити арт-об’єкт: це те, чого ми не хочемо бачити – огляд фільмів та книг у рубриці «Екологія, література та кіно»
У рубриці «Екологія, література та кіно» – книги, які змінять уявлення про кліматичні зміни, та фільм про складне життя активіста-еколога
«Наше майбутнє висить на простій мотузці» та що найдовше свідчитиме про присутність людини на Землі
«Шосте вимирання: неприродна історія» та «Як знищити світ» – історії, які змушують задуматися
Фільми про глобальне потепління та куди зникає електронне сміття
«Сміттєві мрії», «Планета Земля: Майбутнє» та «Історія сміття»
«Історія речей», «Мисливці за медом» — фільми, які почали змінювати світ
«Остання дитина в лісі», «Межі зростання» та фільм «Дім»
«Мета – Zero Waste» та «Незручна правда. Глобальне потепління» — книги, які варто почитати
Джерело: журнал «Екологія підприємства»
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»