Новини

Повернутися до переліку новин

Як кліматичну програму Valio націлили на створення безвуглецевого молочного ланцюга до 2035 року

Одним із перших в медіа-проєкті «Екотрансформація-2022» ми розповідаємо про Valio - найбільш інноваційну молочну та харчову компанію у світі, що є лідером бренду у Фінляндії та основним гравцем на міжнародному ринку молочних інгредієнтів.

Розробка продукту йде по стопах лауреата Нобелівської премії А.І. Віртанена, і компанія має понад 300 патентів у 50 країнах.

Чистий обсяг продажів Valio становить 1,7 мільярда євро і є найбільшим експортером продуктів харчування у Фінляндії. Продукція представлена ​​приблизно в 60 країнах і становить 25% загального експорту харчових продуктів Фінляндії. Valio має дочірні компанії у Швеції, країнах Балтії, США та Китаї. Загалом у Valio працює 25 000 чоловік на молочних фермах і 4 000 спеціалістів у Valio.

Тут інвестують в відновлювані джерела енергії та енергоефективність, а також у ресурсоефективність використовуваної сировини та витратних матеріалів, а діяльність керується екологічною політикою Valio та системою екологічного менеджменту, яка має сертифікат ISO 14001, що охоплює діяльність у Фінляндії та Естонії. 

Кейс «Ресурсоефективне виробництво Valio: про результати і кращі доступні технології ЄС»

Шум і викиди в повітря

В компанії виявили значні джерела шуму на виробничих підприємствах. За потреби заводи були оснащені шумозаглушувачем, щоб відповідати вимогам екологічних дозволів. Якщо в безпосередній близькості від станції є об’єкти, які можуть бути порушувачами, наприклад, житлові райони, рівень шуму на станції регулярно переглядається. 

Оцінка впливу шуму також включена в планування нових інвестицій; за потреби для підтримки планування виконується моделювання шуму.

Наприклад порошкова сушарка оснащена обладнанням для поділу пилу, яке відповідає вимогам найкращої доступної технології ЄС; працездатність обладнання регулярно контролюється відповідно до умов природоохоронного дозволу.

Споживання води

Молочна компанія використовує багато води для миття, щоб забезпечити гігієну та безпеку продукції. У містах, де Valio є значним споживачем побутової води, існують договірні обмеження на використання води Valio, щоб діяльність не вплинула на водопостачання.

Фінляндія в середньому має багаті ресурси прісної води, але місцева доступність побутової води для використання не може бути необмеженою. Тому фінські підприємства купують воду в основному у міських водоканалів, дві з ділянок мають власні свердловини, а один має власну свердловину та станцію очищення поверхневих вод. 

Тут зменшують споживання води на виробничих підприємствах, використовуючи систему очищення на місці для технологічного обладнання та підвищуючи ефективність використання води. Сьогодні використання вторинної води є значущим, але безпечне використання оборотної води вимагає постійного контролю з точки зору гігієни та якості продукції.

На деяких заводах також використовують поверхневу воду для охолодження процесів, і вода повертається назад у систему водопостачання. Для теплообміну використовуються теплообмінники, які не дозволяють продукту змішуватися з озерною водою.

«Ми контролюємо споживання води, регулярно спілкуємося з нашими постачальниками води, відкрито відповідаємо на запити клієнтів щодо споживання води» - розповідають в компанії.

Стічні води

Об'єкти Valio у Фінляндії підключені до міських каналізаційних мереж, а їх стічні води скидаються на міські очисні споруди. З комунальними підприємствами укладено угоди про промислові стічні води, в яких визначаються максимальні значення навантаження за різними параметрами. Ці граничні значення були визначені на основі попередньої історії навантаження та даних про розміри заводу, а також ліміти враховані в екологічних дозволах об’єктів. 

Естонські ж виробничі підприємства мають власні очисні споруди.

Зменшення обсягів стічних вод відбувається за рахунок збільшення повторного використання води у випадках, коли використання переробленої води не створює ризику для харчової безпеки. Особливо в невеликих населених пунктах навантаження стічних вод Valio на очисні споруди є значним пропорційно загальному завантаженню населеного пункту. Високе споживання води та навантаження залишків продукту в стічні води роблять стічні води молокозаводів значним екологічним ризиком, якщо їх не контролювати. У нас є точні та безперервні процеси, щоб контролювати це.

Матеріалоефективність та поводження з відходами

Головна мета — використовувати сировину та витратні матеріали ресурсоефективно. Управління відходами має на меті реалізувати принцип пріоритетності, тобто відвернути якомога більше матеріалу для повторного використання та переробки матеріалів. Для методів поводження з небезпечними та малонебезпечними відходами існують інструкції щодо сортування для конкретного об’єкта. 

Управління з охорони навколишнього середовища також контролює поводження з відходами на майданчиках у Фінляндії та Естонії. Тут відстежують накопичення обсягів відходів через систему даних, яка збирає дані від різних операторів поводження з відходами за місцем і типом відходів.

У Фінляндії та Естонії побічні продукти виробництва, дефектні партії свіжих продуктів і продукти, що повертаються з магазинів, обробляються відповідно до постанови Європейського парламенту та Ради щодо побічних продуктів. Основне використання — це корм для тварин, а вторинне — виробництво біогазу.

Компанії, які продають упаковану продукцію у Фінляндії та мають оборот не менше одного мільйона євро, за законом зобов’язані забезпечити виконання зобов’язань щодо переробки відходів упаковки. 

Використання хімікатів

Компанія використовує хімікати для миття виробничого обладнання, а також у процесах рафінування сироватки. Вплив на навколишнє середовище кислот і лугів, які використовуються у виробництві мийних і порошкових установок, пов’язаний зі стічними водами. У звичайній ситуації кислоти та основи нейтралізують один одного природним шляхом, або стічні води нейтралізуються перед процесом очищення. У виняткових ситуаціях занадто кислі або лужні стічні води можуть порушити роботу очисної споруди.

Аміак використовується як теплоносій у холодильних камерах на виробничих підприємствах Valio. Аміак токсичний для людей і небезпечний для водних організмів, але зазвичай використовується у великих холодильних сховищах. 

В компанії є суворі процеси для забезпечення безпеки холодильних складів, і при оновленні холодильного обладнання тут віддають перевагу рішенням, які потребують менше аміаку.

Обсяги зберігання небезпечних хімічних речовин на п’яти виробничих підприємствах Valio у Фінляндії вимагають підготовки документа про принцип роботи відповідно до Закону про безпечне поводження та зберігання небезпечних хімічних речовин і вибухових речовин. 

Прес-служба проєкту

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!