Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

Про деякі питання подання декларації про відходи

Про правила розроблення робочих проектів землеустрою

Про внесення змін до Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та форми енергетичного сертифіката

Про схвалення Концепції запровадження та розвитку ринку зелених облігацій в Україні

ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ

Український еколого-інформаційний штаб з аналітичної обробки та ліквідації наслідків бойових дій

З 2 березня 2022 року профспілка екологів ПАЕУ спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй за фінансової підтримки уряду Швеції, програмою малих грантів ГЕФ (Глобальний екологічний фонд), Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління, Громадською радою при Міндовкілля, Національним центром сталого розвитку, ГО «Жінки і діти України – наше майбутнє», ГО«Екорозвиток», ТОВ «ЦЕРН» відкрила УКРАЇНСЬКИЙ ЕКОЛОГО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ШТАБ З АНАЛІТИЧНОЇ ОБРОБКИ ТА ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ БОЙОВИХ ДІЙ.

Мета: Збір та аналітична обробка усіх даних стосовно пошкодження або руйнування інфраструктурних об’єктів, яке може спричинити загрозу довкіллю або створити загрозу життю та здоров’ю населення України.

Якщо Ви стали свідком екозлочину, просимо повідомляти оперативно, за посиланням — www.epr.org.ua

Про нарахування збитків за понаднормативні викиди в атмосферне повітря-2022

У статті разом з експертом розглянемо ключові акценти щодо нарахування збитків за понаднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме:

  • правові основи та екологічні вимоги в галузі охорони атмосферного повітря;
  • порушення законодавства про охорону атмосферного повітря, які найчастіше відбуваються під час здійснення господарської діяльності;
  • методикa відшкодування збитків.

ЕКОАКЦЕНТ

Надрокористування: роль прокуратури у захисті суспільства і держави

Боротьба з незаконним надрокористуванням посідає особливе місце у роботі органів правопорядку, у тому числі прокуратури. І це не випадково. Адже Україна належить до провідних мінерально-сировинних держав світу, маючи в своїх надрах 5 % мінерально-сировинного потенціалу планети. Яка роль прокуратури у захисті надрокористування? З’ясовуємо в матеріалі.

ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

Регулювання забруднення атмосферного повітря у цементній промисловості

Сталий розвиток країни передбачає регулювання усіх сфер діяльності, що сприятимуть соціальному добробуту населення, але при цьому не завдавалася шкода довкіллю у таких масштабах, які б створювали загрозу існуванню майбутніх поколінь та обмежували їх доступ до природних ресурсів. Атмосферне повітря є одним із тих компонентів довкілля, від стану якого залежить стан здоров’я людини. Як відомо, цементна промисловість є однією із галузей, які спричиняють шкідливі викиди в атмосферне повітря. Які можливі шляхи врегулювання забруднення атмосферного повітря у цементній промисловості? З’ясовуємо в матеріалі.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Здійснення державного контролю суб’єктів господарювання: вимоги, етапи та матеріали перевірки

У матеріалі про головне:

  1. Вимоги до здійснення державного нагляду (контролю).
  2. Етапи здійснення заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання.
  3. Здійснення перевірки суб’єкта господарювання.
  4. Ознайомлення з матеріалами перевірки та їх підписання/не підписання.

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Процедура списання та утилізації оргтехніки: важливі акценти

Оргтехніка й обладнання — технічне електронне наповнення будь-якого офісу, кабінету підприємства, фірми. По закінченню термінів експлуатації, офісну оргтехніку необхідно списувати і обов’язково здавати в утилізацію — її не можна просто викинути на смітник. Причина цього — вміст у складі компонентів будь-якої техніки важких металів і шкідливих речовин, які можуть прямо або побічно заподіяти шкоду навколишньому середовищу та людині. Яка процедура списання та утилізації оргтехніки? Які можливі шляхи утилізації? На що важливо звернути увагу при передачі відходів? З’ясовуємо в матеріалі.

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ

Декларація про відходи: вимоги та зразок заповнення

З набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру», відбулися зміни у наступній низці законодавчих актів стосовно видачі документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами, а саме введено декларацію про відходи. Що повинні знати суб’єкти господарювання про декларацію? З’ясовуємо в матеріалі.

Розраховуємо суму податку за розміщення відходів: зразок заповнення додатка 3 податкової декларації

У статті про головне:

  1. Нові стандарти платників екологічного податку за розміщення відходів.
  2. Все про подання декларації та штрафні санкції за розміщення відходів.
  3. Зразок розрахунку та заповнення додатка 3 податкової декларації.

ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Первинна еколого-правова перевірка земельної ділянки без виїзду на місцевість: покроковий алгоритм

Як показує практика, сільськогосподарські підприємства під час пошуку земельних ділянок припускаються елементарних помилок, які в майбутньому вартують репутації. Дана ситуація спричинена недобросовісними власниками земельних ділянок або неволодінням потрібною інформацією задля уникнення помилок. Аби систематизувати необхідні кроки щодо еколого-правової перевірки земельної ділянки, наводимо ТОП-5 першочергових кроків.

ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Як обрати місце та організувати буріння свердловини? Покроковий алгоритм

У статті про головне:

  1. Як обрати місце буріння свердловини?
  2. Які особливості у виборі місця для буріння фільтрової та артезіанської свердловин? На що звернути увагу суб'єктам господарювання.
  3. Як організувати буріння свердловини? Важливі моменти.

АКТУАЛЬНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ

План управління шахтними водами Кривбасу – крок вперед чи топтання на місці?

20 грудня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів з управління шахтними водами Кривбасу. Це не перший затверджений документ, спрямований на вирішення цієї надважливої екологічної проблеми. До того ж проблема стосується не лише Криворіжжя, а й ще, як мінімум, двох областей, мешканці яких потерпають від негативного впливу скидання шахтних вод в р. Інгулець. То ж спробуємо з’ясувати, чим новий план відрізняється від попередніх заходів, які ухвалювалися в різні роки різними установами, його переваги та недоліки і чи дійсно його реалізація дозволить вирішити проблему шахтних вод.

СУДОВА ПРАКТИКА

Послід курячий: відходи чи побічні продукти?

У період з 15 січня 2018 року по 19 січня 2018 року податковим органом проведено документальну позапланову виїзну перевірку сільськогосподарського підприємства з питань дотримання вимог податкового законодавства з екологічного податку за розміщення відходів. За результатами перевірки складено акт перевірки «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки сільгосппідприємства з питань дотримання вимог податкового законодавства з екологічного податку». У висновках акта перевірки податковим органом визначено, що сільгосппідприємством порушено вимоги:

  • пункту 246.3 статті 246 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено екологічний податок в періоді, що перевірявся, на загальну суму 16 361 247,27 грн.

Розбираємо ситуацію.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Які терміни зберігання документації з екологічних питань? Шпаргалка для еколога

У статті про головне:

  1. Документи, що регулюють питання зберігання документації на підприємствах.
  2. Терміни зберігання документів, що створюються на підприємстві.
  3. Місця зберігання екологічної документації.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  1. Підприємство займається одночасно збиранням, вивезенням і захороненням відходів – міських змішаних. Це наш основний вид діяльності. Чи повинно підприємство заповнювати і перший розділ Звіту 1-відходи як виробник відходів, і другий розділ як спеціалізоване підприємство, що збирає і видаляє відходи? Чи треба підприємству враховувати ТПВ під час розрахунку Пузв?
  2. Виникло питання про правомірність повторної позапланової перевірки екологічною інспекцією. У квітні 2018 р. екологічною інспекцією було проведено планову перевірку. У грудні 2018 р. – позапланова перевірка. Мета: перевірка виконання підприємством розпорядження, виданого за результатами планової перевірки квітня 2018 р. У лютому 2022 р. на підприємство знову направлено позапланову перевірку. Мета: виконання підприємством розпорядження, виданого за результатами позапланової перевірки грудня 2018 р. Чи може екологічна інспекція проводити позапланові перевірки з одних і тих самих питань, які перевірялися у плановій та позаплановій перевірках?
  3. На підприємстві наявні склади для зберігання засобів захисту рослин та мінеральних добрив. Який перелік дозвільних документів, що необхідні для експлуатації цих складів?
  4. Підприємство планує провести розкривні роботи на родовищі корисних копалин. Чи потрібно для проведення цих робіт отримати дозвіл на зняття родючого шару ґрунту?
  5. Як часто потрібно вимірювати СО та димність на технологічному транспорті (трактор, навантажувач)? Які нормативні документи це регламентують?
  6. Який перелік документів щодо парникових газів необхідно мати на підприємстві?
  7. На підприємстві утворені відпрацьовані мастила використовуються цим самим підприємством для приготування формувальної та стрижневої суміші. Розроблено технічну інструкцію та технічний регламент. Чи потрапляє підприємство під порушення екологічного законодавства у цьому випадку?
  8. Прохання надати роз’яснення щодо необхідності проведення процедури ОВД для підприємства, яке займається виготовленням пелет (пресує тирсу – побічний продукт підприємства, що розташовано поруч, додаючи воду та борошно). Підприємство має намір провести реконструкцію складського приміщення без зміни геометричних параметрів під меблеве виробництво («Реконструкція транзитного складу (виробнича споруда) меблевих підприємств під розміщення меблевого виробництва») та здавати в оренду для встановлення обладнання іншій юридичній особі, яка й буде виготовляти меблі. Основний вид діяльності підприємства згідно з Реєстром: «Виробництво інших виробів з деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння».
  9. Яка періодичність і які необхідні умови перегляду й оновлення паспорта МВВ?
  10. У яких випадках можна віднімати 500 т від кількості фактичного обсягу викидів двоокису вуглецю (річний обсяг приблизно 10 тис. т)?

ЕКОШПАРГАЛКА

Підстави для здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю)

Шпаргалка еколога на квітень 2022

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!