Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Моніторинг законодавства

  • УГОДА «Між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE — Програмі дій з довкілля та клімату»
  • Постанова «Про внесення зміни до Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій»
  • Постанова «Про затвердження Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»
  • Постанова «Про внесення змін до Положення про Державну екологічну інспекцію України»
  • Постанова «Про внесення зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1010»
  • Постанова «Деякі питання реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів»
  • Постанова «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні»»
  • Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 вересня 2022 року «Про охорону, захист, використання та відтворення лісів України в особливий період»»
  • Наказ «Про затвердження Змін до Положення про порядок організації та виконання дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення»
  • Наказ «Про затвердження Плану проведення державних випробувань пестицидів і агрохімікатів на 2022 рік»

ЕКОАКЦЕНТ

Нові виклики потребують нових підходів, або робота екологічних прокурорів в умовах воєнного стану

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Аналізуємо проєкт щодо нового порядку отримання дозволу на викиди: важливі акценти

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Як приклад України може дати поштовх світу до структурного перегляду архітектури платформи з розбудови екологічного миру

Яким має бути redesign держполітики вже найближчим часом, щоб стимулювати енергоефективність та проєкти енергомодернізації в умовах кліматичних викликів і енергетичних криз?

Зелений курс України: реалії та перспективи

ЕКОПОДАТОК

Порядок подання звітності та сплати податку на 2023 рік: важливі акценти

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ

Інформаційна система управління відходами: перші кроки в адмініструванні управління відходів

ЕКОЛОГІЧНА ЗВІТНІСТЬ

№ 1-відходи (річна) оновлено: на що звернути увагу?

Подаємо звітність з охорони атмосферного повітря: шпаргалка екологу

ДОЗВІЛЬНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

ОВД і енергетична криза: як діяльність Міндовкілля «позитивно впливає» на енергонезалежність нашої держави. ПРИКЛАД

ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Як забезпечити стале водоспоживання в сучасних умовах?

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  • З якою періодичністю необхідно відправляти відходи виробництва на утилізацію, щоб не платити екологічний податок за розміщення відходів (р. 4.3. Податкової декларації екологічного податку)?
  • Як правильно заповнити Annex VII при транскордонному перевезенні відходів, що належать до зеленого переліку?
  • Екологічна інспекція 03.10.2022 написала претензію про відшкодування шкоди, заподіяної наднормативними викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря з 14.05.2018 по 08.03.2021, так як в цей період ми працювали без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Ми не погоджуємось, так як вважаємо, що працювали над тим, щоб дозвіл на викиди отримати вчасно. В цей час була ліквідована СЕС. Зменшення розмірів санітарно-захисної зони (СЗЗ) – основна причина несвоєчасного отримання дозволу. Бо не було органу, який мав давати висновок по скороченню СЗЗ. Детально все обґрунтування описано у Відповіді на запит про надання інформації № 9 від 25.03.2021, який в одному файлі з претензією прикріплено у вкладенні. Просимо проаналізувати нашу ситуацію та дати висновок про Ваше бачення, в якому напрямку нам працювати, яку стратегію захисту обрати?
  • На підприємстві наявні 4 артезіанські свердловини. З трьох свердловин вода постачається населенню, з однієї свердловини вода використовується для потреб підприємства. Підприємство має намір передати 3 свердловини у власність ОТГ. Який термін отримання нового дозволу на спецводокористування? Який примірний перелік документів потрібен для передачі свердловин ОТГ?
  • Чи є необхідність введення реєстрових карток ОУВ, якщо Пзув =110,2 за рік, і підприємство щорічно подає Декларацію про відходи? Відходи: люмінесцентні лампи, побутові відходи і стальні відходи.
  • Підприємство в поточному році має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. На підприємстві є котельня, але планується в наступному році замінити наявні котли на більш сучасні та потужні. Чи є можливість включення в дозвіл даної модернізації по проєктним показникам, щоб не отримувати новий дозвіл на викиди після вводу в експлуатацію нових котлів?
  • Відповідно до ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» до другої категорії видів планованої діяльності відноситься: «п.13 господарська діяльність, що призводить до скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, та забір води з водних об’єктів за умови, що водозабір підземних вод перевищує 300 кубічних метрів на добу;». Виходячи з цього усім підприємствам, що отримують дозвіл на спецводокористування необхідно проходити процедуру ОВД? Як діяти підприємствам, у яких дозвіл на користування надрами діючий, але дозвіл на спеціальне водокористування підходить до закінчення?
  • Які правила догляду за артезіанськими свердловинами, що перебувають у резервному режимі?
  • Якою методикою потрібно користуватися для розрахунку обсягу викидів від стаціонарних джерел забруднення (газові котли, зварювальні роботи) при розрахунку екологічного податку?
  • Чи потрібно здійснювати лабораторний контроль якості артезіанських свердловин, що знаходяться в резерві? Якщо так, то з якою періодичністю?

ЕКОШПАРГАЛКА

Як забезпечення ефективне функціонування системи екологічного менеджменту?

Шпаргалка еколога на грудень 2022

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!