Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Екологічне законодавство

ЕКОЛОГІЧНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

ЕКОконтроль
Законодавчі нововведення у сфері держнагляду: що зміниться вже з 1 вересня

Актуальне роз’яснення
Розбираємо проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку здійснення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»: готуй сани влітку…

ЕКОперспективи
Верифікація: про взаємодію верифікатора та оператора

ЕКОTRANSFORMATION — 2018

Кейси
Екологічна безпека «ОРІЛЬ-ЛІДЕР»  Групи МХП

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Водокористування
«Водокористувач платить»: реформи за європейським принципом та практичні питання для еколога. Частина 2

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Академія еколога
Урок 12. Як правильно розрахувати нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об’єкти із зворотними водами

Екологічний аудит
Як правильно обрати аудитора: алгоритм дій. Права та обов’язки екологічного аудитора

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Є проблема? — Є рішення
ТОП-10 запитань-відповідей

  • На підприємстві запускають локальні очисні споруди (ЛОС), до яких буде відводитися дощова і тала вода з території підприємства. ЛОС обслуговує стороння організація, яка періодично відбирає проби води для контролю якості. Чи потрібно підприємству самостійно здійснювати лабораторний контроль якості поверхневих стічних вод? Якщо — так, то з якою періодичністю? В яких нормативних правових, технічних нормативних правових актах це прописано?
  • Чи існує таке поняття, як «ліміти якості зливових вод»? Іноді після перевірок ми отримували рекомендації контролювати якість зливових вод. Постає питання: з чим порівнювати показники аналізів зливових вод на «вході» й «виході»? Інтуїтивно зрозуміло, що чим меншими будуть зміни в якості води, тим краще. Чи існують якісь законодавчі норми, з якими можна було б порівняти результати, і чи є законодавча вимога контролювати якість зливових вод взагалі? Як часто це потрібно робити?
  • Яка відповідальність передбачена за відсутність на підприємстві реєстрових карт об’єкта утворення відходів?
  • Підприємство імпортує обладнання, запасні частини, комплектуючі, антиоксиданти (для власного споживання), які упаковані в транспортну тару: плівку та паперові й картонні коробки. За документами тара проходить як елемент, а її вага вказана тільки в пакувальному аркуші. Чи необхідно вносити плату за організацію збору, знешкодження і (або) використання тари при ввезенні такого роду товарів?
  • Які накази по підприємству необхідні у 2018 році для ведення екологічного обліку? Де можна ознайомитися з типовими зразками таких наказів?
  • В організації планується проведення ремонтно-оздоблювальних робіт, у результаті яких з’являться відходи, які не зазначені в інструкції щодо поводження з відходами.  Що необхідно зробити в цьому випадку і хто буде власником цих відходів — замовник чи підрядник?
  • Підприємство планує перейти на газове опалення. Згідно з проектною документацією для прокладення газопроводу необхідно видалити об’єкти рослинного світу. Якими мають бути дії підприємства (зокрема, еколога) з видалення зелених насаджень?
  • Чи може (і в яких випадках) витяжна вентиляція бути джерелом викидів? Як провести інвентаризацію викидів від витяжних вентиляцій за умови їх мінливого режиму роботи і малих обсягів викидів?
  • Чи вправі посадові особи інспекції природних ресурсів та охорони навколишнього середовища, у разі виявлення на полігоні ТБВ макулатури (наприклад, документів, на яких є дані юридичних осіб, підписи їх посадових осіб), викликати представників юридичних осіб до інспекції для оформлення протоколу та накладення штрафу?
  • У результаті виробничої діяльності організації утворюються залишки пінопласту полістиролу, які подрібнюються і використовуються повторно в тому самому технологічному процесі. Однак, не всі їх організація може використати, тому продає надлишки фізичним особам. Чи є роздроблені залишки пінопласту полістиролу відходами, й чи потрібно це враховувати при продажу їх фізичним особам?

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Управління відходами
Проводимо щорічну ревізію даних паспорта місця видалення відходів: алгоритм дій для еколога

ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО

Гаряча тема
Спалюванню — бан? VS можливі рішення для України. Частина 2

Екологічні заходи

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!