Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS
Моніторинг законодавства

  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» від 17 квітня 2020 року № 556- IX.
  • Наказ Державної служби геології та надр України  «Про проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр країни у травні 2020 року» від 09 квітня 2020 року № 126.
  • Наказ Міністерства енергетики та захисту довкілля України «Про науково-технічну раду» від 08 квітня 2020 року № 237

ЕКОзаконодавство

Багатостороння група з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях: прозорість в управлінні надрами
Що саме регламентує проєкт наказу та положення про Багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях? Чи допоможе це забезпечити нагляд за процесом розкриття інформації у видобувних галузях? Відповіді на ці та інші запитання — у статті.

«Антикоронавірусні закони»: чи торкнуться податкові пільги екологічного податку та рентної плати?
Верховна Рада України 17 березня 2020 року ухвалила низку законів, що встановлюють певні правила та регулюють правовідносини під час карантину, що був спричинений поширенням коронавірусної хвороби. У цій статті поговоримо про внесені ним зміни до податкового законодавства та можливі ризики, що пов’язані з ними.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Як розробити план заходів з охорони довкілля?
Буває так, що до планової перевірки — 10 днів, а на підприємстві не знають, за що хапатися! Щоб не потрапити в таку ситуацію, необхідно щорічно розробляти і затверджувати «План заходів з охорони природного середовища». А щоб зробити це правильно — скористайтесь покроковими рекомендаціями у цій статті.

ЕКОЛОГІЧНЕ ПРАВО
Екологічна безпека: гарячі консультації
Навесні протягом 56 днів слухачі спеціального курсу від Ecobusiness Group та ПАЕУ «Екологічне право. Екологічна безпека. Вищий рівень» були забезпечені консультативною підтримкою з будь-яких питань за тематикою курсу. Найцікавіші з них пропонуємо до вашої уваги.

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Директива 2003/87/ЄС (парникові гази) у 2020 році: майбутнє СТВ в Україні.
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Україна взяла на себе зобов’язання щодо формування та реалізації державної політики у сфері зміни клімату, зокрема, у частині імплементації положень Директиви №2003/87/ЄС про встановлення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Який стан впровадження Директиви 2003/87/ЄС (парникові гази) у 2020 році, чого вдалося вже досягти та які проблеми потрібно подолати? На ці та інші запитання відповідає заступник міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук.

ЕКОШПАРГАЛКА
Які є звіти з водопостачання та водовідведення, яким органам і в який термін їх потрібно подавати? Підказки для еколога — у зручній табличці.

ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Як рекультивувати порушені землі: з чого почати?
Рекультивація порушених земель — це комплекс організаційних, технічних і біотехнологічних заходів, спрямованих на відновлення ґрунтового покриву, поліпшення стану та продуктивності порушених земель. З чого починати та як правильно здійснювати цей процес? Відповіді — у травневому номері.

ЕКОТЕХНЛОЛОГІЇ
Екотехнології для безпечної утилізації відновної біомаси населених пунктів України
Проєкт, що реалізується у місті Рівному, покликаний розв’язати проблеми, аналогічні для всіх міст та населених пунктів України. Йдеться про переробку опалого листя на компост та органічно добрива, які потім можна використовувати у сільському господарстві. Пропонуємо дізнатися більше про практичне використання прогресивних розробок вітчизняних вчених.

ЕКОШПАРГАЛКА
Дізнаємося, як правильно розрахувати штатну чисельність екологів на підприємстві,
якщо чинне законодавство не містить вимог щодо штатної чисельності екологічної служби.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Про управління медичними відходами у складі побутових: загальні вимоги, рекомендації та світовий досвід у зв’язку зі спалахом COVID-19
Як поводитися з потенційно інфікованими відходами у складі побутових у період епідеміологічних спалахів захворювань? Як застосовувати відповідний антикризовий менеджмент? Аналізуємо світові практики щодо запобігання поширенню інфекції через відходи домогосподарств.

ПРОМИСЛОВІ ВІДХОДИ
Промислові відходи = цінні промислові ресурси? Чи готова Україна до циркулярної економіки?
Національна стратегія управління відходами в Україні до 2030 року передбачає, що пріоритетом у сфері поводження з сільськогосподарськими відходами має стати перероблення їх в енергію, корми та інші ресурси. Все це потребує масштабної технологічної модернізації та передбачає запровадження принципів циркулярної економіки і розширеної відповідальності виробника. Про досвід інших країн та дієві рішення для України — читайте у статті.

ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Як спонукати підприємства до екологізації та дотримання законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища: про інститут громадського контролю
Високий вплив екологічних факторів на якість життя людей, постійне ігнорування екологічних проблем з боку органів державної влади та бездіяльність органів екологічного контролю призвели до зростання екологічної свідомості населення та розвитку інституту громадського екологічного контролю. Яким же чином реалізується громадський контроль в Україні? Про це — у травневому номері.

ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Контроль скидання стічних вод: які документи потрібно розробити і з якою періодичністю проводити?
На які саме води поширюються Вимоги до умов відведення стічних вод у поверхневі водні об’єкти? У яких випадках водокористувачі зобов’язані здійснювати заходи щодо запобігання скиданню стічних вод? Який термін дії нормативів ГДС? Як і ким має здійснюватися контроль за якістю стічних вод? Усі відповіді — у нашій статті.

ПРОЄКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
Які документи необхідно зібрати для проходження процедури ОВД?
Здійснення ОВД є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності згідно з переліком видів господарської діяльності, які в обов’язковому порядку мають провести оцінку впливу на довкілля та отримати висновок. Відповідно до законодавчо встановлених вимог, Звіт має містити максимально розгорнутий перелік інформації залежно від особливостей об’єкта. Яку саме документацію потрібно зібрати, щоб розпочати процедуру проходження ОВД — відповідь підготували наші
експерти.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення
Топ-10 запитань-відповідей

  1. У нашому районі свиноферма просто на вулицю скидає нечистоти; жахливий запах можна відчути за кілометри. Куди жителям навколишніх сіл можна звернутися зі скаргою?
  2. Куди необхідно звертатись з проханням про взяття об’єкта на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря та які документи необхідно підготувати?
  3. Які підприємства повинні подавати статистичну звітність в галузі охорони атмосферного повітря?
  4. Чи є обмеження щодо земельної ділянки для будівництва очисних споруд, і чи потрібні якісь додаткові дозволи для такого будівництва? Чи можливо це зробити на землях комунальної власності або промисловості? Яке має бути цільове призначення земельної ділянки?
  5. Підприємство від спалювання торф’яних напівбрикетів отримує продукт спалювання — золу. Чи можна її розглядати як супутню продукцію виробництва та продавати населенню чи юридичним компаніям як торф’яний субстрат для удобрення ґрунту чи торф’яний попіл? Чи потрібно у такому разі декларувати золу як відходи? Як можна визначити назву такого продукту згідно з кодами УКТЗЕД, і чи потрібно мати на нього санітарні висновки, паспорт про клас небезпеки?
  6. Чи потрібно у договорі на ремонт та технічне обслуговування автотранспортних засобів зазначати, кому належатимуть відходи, які утворилися на спеціалізованому підприємстві після ремонту автомобіля, і куди вони будуть направлені?
  7. Хто на сьогодні регулює сферу поводження з побутовими відходами (зокрема, видає ліцензії на захоронення та переробку побутових відходів)?
  8. Чи існують податкові пільги стосовно оподаткування імпорту обладнання в Україну для переробки відходів (ПДВ, ввізне мито)?
  9. Чи потрібно сплачувати екоподаток у разі, якщо сміття через його малу кількість (75 кг) не вивозили, а зберігали на своїй території пів року? Якщо сплачувати потрібно, чи є коефіцієнт здорожчання за зберігання?
  10. Чи достатньо для початку експлуатації артезіанської свердловини об’ємом 700 куб. м на місяць для виробничих та господарсько-побутових потреб (не питних) таких документів, як договір оренди на земельну ділянку, паспорт на артезіанську свердловину, дозвіл на спецводокористування?

ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ
Чому офісні відходи можуть бути небезпечними та як їх правильно утилізувати?
«Які небезпечні відходи можуть утворюватися у офісах?» — запитаєте ви. Насправді, їх утворюється досить багато. Наприклад, люмінесцентні та енергозберігаючі лампи, відпрацьовані картриджі копіювальної та друкарської техніки, електронні та електричні відходи. Все це та багато інших відходів, що утворюються у процесі функціонування офісу, на звичайному смітнику можуть створити небезпеку для довкілля та здоров’я людини.

МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Як застосування законодавства ЄС у сфері захисту довкілля сприяє зменшенню рівня промислового забруднення: успішні приклади
Європейська Комісія зініціювала серію публікацій успішних історій про результати дії законодавства ЄС у сфері промислового забруднення. До таких історій потрапили більшість секторів економіки, а деякі були представлені на прикладі конкретних підприємств з розрахунками інвестицій у модернізацію та досягнутих індикаторів, виміряних в євро, відсотках, тоннах зменшення забруднюючої речовини. Пропонуємо знайомитися з деякими з них та перейняти успішний досвід.

ЕКОШПАРГАЛКА
Календар еколога на червень 2020

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!