NEWS
Моніторинг законодавства
Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами
Про реалізацію експериментального проєкту з надання в електронній формі висновку щодо того, чи підпадають відходи Зеленого переліку відходів, які є об’єктом експорту або імпорту, під дію п. 6-33 Положення про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням
Про схвалення Концепції загальнодержавної цільової програми використання та охорони земель
Про затвердження Порядку консервації земель
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Екозаконодавство в АПК: порушення, відповідальність, судова практика
Аграрний сектор є одним з найбільш важливих галузей національної економіки, який охоплює різні види економічної діяльності щодо виробництва сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. В останні роки аграрний сектор України демонструє позитивну динаміку та збільшує обсяги виробництва, внаслідок чого дедалі частіше постає питання екологічно збалансованого розвитку аграрного сектора. Які вимоги законодавства у сфері АПК? З’ясовуємо на прикладах.
ЕКОАКЦЕНТ
Кліматичні та техногенні ризики: мислити глобально, діяти локально
Останні два роки немов переконують людство у справдженні моторошних антиутопій на тему стихійних лих і природних катастроф. Техногенні ризики все частіше фігурують поруч із геополітичними у дискурсі міжнародної політики. Таким чином, кліматичні і техногенні ризики сьогодення потребують як уваги і дій держави, громад, бізнесу в Україні, так і міжнародної й транскордонної співпраці. Що можна зробити сьогодні, глобально і місцево? Розбираємо в матеріалі.
Розумне споживання: від тарілки до розетки
Досягнення розумного балансу між людським споживанням та його впливом на світ живої природи, та й самої людини, сьогодні є безумовним пріоритетом діяльності світової інтелектуальної еліти. Люди, які спілкуються різними мовами, стурбовані одними й тими самими проблемами: доступність їжі, доступність води, доступність енергії… Як забезпечити таку доступність сьогодні та зберегти її завтра? З’ясовуємо в матеріалі.
АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Чому зелений бізнес — це більше ніж бізнес: про лідера сфери розвитку культури озеленення в Україні
Щороку бізнес-ідеї з відкриття «зелених» підприємств, наприклад садових центрів, стають дедалі перспективнішими. Торгівля рослинами з може приносити не лише непоганий прибуток, а й насолоду. На відміну від багатьох інших бізнес-ідей, відкриття такого підприємства вимагає не лише грошових вкладень, професійних знань та віри у власний успіх, а й розуміння всіх довкіллєвих особливостей такої діяльності, зокрема усі рослини мають бути адаптовані не лише до клімату України, а й до майбутніх його змін. Про секрети успіху, алгоритми створення «справи життя» та мотивацію до діяльності в сфері озеленення дізнаємося разом у «ягідної королеви» не лише Житомирщини, а й усієї України, експерта з озеленення, засновника ТОВ «Брусвяна» Ліліани Дмитрієвої.
ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Відновлення родючості ґрунтів. Екологічні способи обробітку ґрунту
Враховуючи складність ґрунтової системи та елементів, які формують власне родючість, стає зрозумілим, що будь який необґрунтований з наукової точки зору вплив може дестабілізувати цю систему і призвести до розвитку деградаційних явищ і, відповідно, зниження родючості ґрунтів. Які існують сучасні екологічні способи обробітку ґрунту? Розбираємо в матеріалі.
ЕКОРОЗРАХУНКИ
Нова методика нормативної грошової оцінки земель: ключові зміни
Оскільки нормативна грошова оцінка земельних ділянок є переважно базою для оподаткування, оновлення методики оцінки спеціально здійснювалося таким чином, щоб воно не призвело до суттєвих змін у податковому навантаженні, адже значне зниження показників оцінки може призвести до зниження надходжень місцевих бюджетів, тоді як значне зростання може призвести до погіршення бізнес-клімату через відповідне збільшення податкового навантаження на землевласників та землекористувачів. Які ключові зміни закладені в оновленій формі методики нормативної грошової оцінки земель? З’ясовуємо в матеріалі.
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
ЕКОмодернізація: першочергові кроки та як залучити кошти
В умовах дефіциту вільних обігових коштів суб’єктів господарювання, посиленого COVID-19 кризою, — вимога дотримання значного спектру екологічних стандартів та згідно з міжнародними зобов’язаннями України стали особливо складним викликом для бізнесу. Якого сприяння варто очікувати від владних кіл — відповіді в рекомендаціях міжнародної спільноти, які системно оглянемо далі.
Кліматично орієнтоване сільське господарство – підвищення рентабельності та стійкості до кліматичних умов, заощаджуючи при цьому кошти, час та ґрунти
У статті про головне:
Проблемні аспекти поводження з обладнанням та матеріалами забрудненими природними радіонуклідами в нафтогазовій галузі України
У кінці минулого століття у більшості країн світу і в Україні намітилася нова, досі невідома проблема, пов’язана із забрудненням нафтопромислового обладнання та довкілля нафтогазовидобувних регіонів природними радіонуклідами, переважно – радієм (Ra-226), торієм (Th-232) та калієм (K-40). Які існують проблемні аспекти поводження з обладнанням та матеріалами забрудненими природними радіонуклідами в нафтогазовій галузі України? Та які можливі шляхи їх вирішення? З’ясовуємо в матеріалі.
АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
На що звернути увагу при отриманні дозволу на користування надрами?
У статті про головне:
Які вимоги до тимчасового зберігання відходів на території підприємства, терміни та дозволені обсяги у 2022 році?
Стаття допоможе розібратися:
ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Як скласти паспорт МВВ: зразок та пояснення. Законодавчі вимоги щодо місць видалення відходів
Головне в статті:
ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ
Роздільний збір відходів у громаді: як стимулювати сортування та чому «сміттєпереробний завод» — це міф?
З 2018 року в Україні заборонили «захороняти» на полігонах неперероблені побутові відходи. Фактично це означало, що всі мають почати сортувати сміття, а зібрана вторсировина має перероблятися. Однак масштабного поширення практика сортування не набула. Централізовано роздільний збір працює тільки у декількох громадах країни, зокрема у Львові, Хмельницькому та Вишгороді. Проте питання сортування є актуальним для всіх без винятку населених пунктів. Тож з’ясуймо, як громаді запровадити роздільний збір відходів.
Компостування органіки: як і для чого це відбувається?
Більшість людей сприймає компостування як одну із технологій органічного удобрення. Насправді компостування буває різним, залежно від методу переробки якість компосту відрізнятиметься. Важливо отримати максимально якісний компост і потрібно пам’ятати, що компостування – це не тільки виготовлення якісних добрив, з оптимальним співвідношенням елементів живлення, знезаражене від збудників хвороб, це ще й джерело корисної мікрофлори, яку ми вносимо в ґрунт. Отже, компостування органіки: як і для чого це відбувається у Львові? З’ясовуємо в матеріалі.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:
ЕКОШПАРГАЛКА
Дії суб’єкта господарювання для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
Шпаргалка еколога на березень 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»