Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

News

Моніторинг законодавства

Наказ «Про затвердження змін до Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції»
Наказ «Про затвердження критеріїв визначення наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення»
Наказ «Про внесення змін у додаток 35 до Інструкції з проектування, технічного приймання, обліку та оцінки якості лісокультурних об’єктів»
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками»

ОВД

Підготовка звіту з ОВД: найрозповсюдженіші помилки та як їх уникнути?

Головне у статті:

  1. Які етапи підготовки звіту з ОВД?
  2. Найпоширеніші помилки щодо громадських слухань
  3. Яка найпоширеніша причина відмов щодо ОВД?
  4. Чого не можна робити, якщо повідомлення про планову діяльність було відхилено?

ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ

Чому прийшов час виконавцям ОВД пройти сертифікацію відповідності?

Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» звіт з оцінки впливу на довкілля підписується всіма його авторами (виконавцями) із зазначенням їхньої кваліфікації та зберігається в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля протягом усього часу провадження планованої діяльності. Турбуючись про якість підготовлених звітів з ОВД, питання кваліфікації виконавців звіту зростає на ринку. Яка процедура сертифікації відповідності виконавців ОВД? Чим зумовлена необхідність сертифікації? Розглядаємо в статті.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Складаємо інструкцію з експлуатації ГОУ: вимоги та помилки

Установка очистки газу (далі — ГОУ) — комплекс споруд, призначений для відведення, транспортування та вловлювання з газопилового потоку, що відводиться від технологічного обладнання, наявних у ньому забруднюючих речовин. Одним з обов’язків суб’єктів господарювання, які здійснюють негативний вплив на атмосферне повітря, є розробка та затвердження інструкції з експлуатації ГОУ відповідно до умов їх роботи. Як скласти інструкцію по експлуатації газоочисного устаткування на підприємстві? Та як уникнути помилок? Розбираємо на прикладі.

ЕКОЛОГІЧНИЙ АУДИТ

Екологічний аудит. Впроваджуємо нові стандарти

Екологічний аудит в Україні проводиться з метою забезпечення, додержання законодавства про охорону навколишнього природного середовища в процесі господарської та іншої діяльності. Як реалізувати успішний екологічний аудит відповідно до вимог системи екологічного менеджменту та положень міжнародних стандартів ISO 14001:2015 та ISO 19011:2018, — розбираємо на прикладі.

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕНЯ

Європейський Зелений Курс для України: важливі рішення та проблеми

Європейський зелений курс — це програма дій, в центрі якої амбіційний план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Документ охоплює всі сектори економіки та визначає політику ЄС на найближчі роки стосовно зміни клімату, промислової та аграрної політики, біорізноманіття, енергетики, торгівлі тощо. Протягом 2020 року Єврокомісія оприлюднила низку стратегічних документів у рамках ЄЗК. Що ж таке Європейський Зелений Курс для України? Які важливі рішення та проблеми існують? Спробуємо розібрати в матеріалі.

ЕКОтехнології

Future of Generation: доступна чиста електроенергія для кожного

KNESS Group — міжнародна група компаній, створена в Україні, яка розробляє технології та втілює проєкти відновлюваної і традиційної енергетики. Великi теплові та атомнi електростанції майже вичерпали технiчний ресурс, та при цьому залишаються залежними від імпорту палива для виробництва електроенергії. Як створити доступну і чисту енергетику для кожного? Та як суттєво зменшити вплив своєї діяльності на навколишнє
середовище? Спробуємо з’ясувати.

НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок

Головне у статті:

  1. Умови отримання дозволу на видобування корисних копалин
  2. Строк дії дозволу залежно від його призначення
  3. Що передбачають особливі умови надрокористування?
  4. Як продовжити строк дії дозволу або внести зміни до нього?

ОХОРОНА ПОВІТРЯ

Що змушує підприємства порушувати законодавство: у розрізі атмосферного повітря

На тлі глобальної пандемії та поширеності захворювань органів дихання «забруднення повітря», як категорія природоохоронної діяльності, набула широкого соціального контексту та політичного резонансу. У суспільстві сталися зміни, через які «охорона атмосферного повітря» сприймається не як абстрактна категорія екологічного права, а як персональна проблема для кожного. Що ж змушує підприємства порушувати законодавство: у розрізі атмосферного повітря? З’ясовуємо в матеріалі.

ЕКОтрансформація

ПрАТ «Кривий Ріг Цемент»: потенціал сталого розвитку

Цементна промисловість є ресурсо- та енергоємним виробництвом з одного боку. Але, як показує досвід Європи, має високий потенціал до впровадження технологій, що забезпечують сталий розвиток не тільки виробництва цементу, але і регіону розташування виробництва в цілому. Знайомимося із кейсом компанії ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», яка поставила цілі модернізації та зменшення негативного впливу на довкілля в пріоритет та досягає сталого розвитку.

ТОП-10 ЗАПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

 

  1. Чи обов'язково списану оргтехніку вводити у відходи, розробляти реєстрові карти та чи можна її просто продати? Як краще вчинити зі списаною оргтехнікою?
  2. Чи має право комунальне підприємство — орендар МВВ, вносити щорічні зміни до відповідних розділів паспортів МВВ державного підприємства — власника МВВ, якщо це передбачено умовами договору оренди? 
  3. Підприємство з видобутку корисних копалин (кар’єр) має дозвіл на спецводокористування, згідно з яким частину кар’єрної води використовує для пилопригнічення, іншу частину використовує для виробничих цілей. Через недостатню якість води підприємство має намір очищувати воду для виробничих цілей методом зворотного осмосу, під час якого побічним продуктом є більш мінералізовані води. Чи можна використовувати ці води для пилопригнічення технологічних доріг та шляхів, які межують з ріллею, якщо прогнозований рівень їх мінералізації складатиме 5–6 г/л?
  4. Підприємство розглядає можливість придбання полів фільтрації іншого підприємства для можливості скиду власних стічних вод в них. Які документи дозвільного характеру необхідно отримати нашому підприємству для можливості користування цими полями фільтрації та які технічні документи необхідно отримати від іншого підприємства на ці поля фільтрації?
  5. Якщо в юридичної особи є декілька проммайданчиків, на яких присутні джерела викидів парникових газів, то яким чином треба реєструвати у Єдиному реєстрі з моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів; та як розробляти план моніторингу, звітувати в УО про виконання ПМ? Окремо по кожному майданчику чи разом (тобто 1 реєстрація, 1 план, 1 звіт оператора...)?
  6. Наше підприємство налічує більше 20 об'єктів по всьому місту (водозабори, каналізаційно-насосні станції, очисні споруди). Коли приходить ДЕІ до нас на перевірку, вони ходять по всіх підрозділах. Чи прописана вимога щодо оформлення направлення, де має зазначатись кожен об'єкт з адресою, де буде проводитись перевірка.
  7. Планується проєкт реконструкції існуючого підприємства, в санітарно-захисній зоні (1000 м) підприємства розташована теплиця. Чи допускається розташування в санітарно-захисній зоні підприємства (1000 м) теплиці та яким документом це нормується? Яким чином діяти в наведеному випадку?
  8. При поданні форми № 2тп-водгосп басейнове управління вимагає разом зі звітом подавати результати аналізів стічних вод. Але в звіті наявний лише об'єкт, і водовідведення здійснюється в каналізаційну мережу міста, тобто передача іншому водокористувачеві. Чи правомірна така вимога?
  9. Чи є продувний та скидний газопровід (свічки скиду природного газу) газового господарства підприємства джерелами викиду забруднюючих речовин в атмосферне повітря, на які потрібно отримувати дозвіл на викиди. Якщо так, то які забруднюючи речовини потрапляють в атмосферу від цих джерел, як вони нормуються?
  10. Підприємство закуповує та видає своїм працівникам медичні маски. Чи потрібно передавати їх на утилізацію після використання? Як відображати у звітності?

 

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на березень 2021

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!