News
Моніторинг законодавства
Наказ «Про затвердження змін до Положення про територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції»
Наказ «Про затвердження критеріїв визначення наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення»
Наказ «Про внесення змін у додаток 35 до Інструкції з проектування, технічного приймання, обліку та оцінки якості лісокультурних об’єктів»
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками»
ОВД
Підготовка звіту з ОВД: найрозповсюдженіші помилки та як їх уникнути?
Головне у статті:
ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ
Чому прийшов час виконавцям ОВД пройти сертифікацію відповідності?
Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» звіт з оцінки впливу на довкілля підписується всіма його авторами (виконавцями) із зазначенням їхньої кваліфікації та зберігається в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля протягом усього часу провадження планованої діяльності. Турбуючись про якість підготовлених звітів з ОВД, питання кваліфікації виконавців звіту зростає на ринку. Яка процедура сертифікації відповідності виконавців ОВД? Чим зумовлена необхідність сертифікації? Розглядаємо в статті.
АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Складаємо інструкцію з експлуатації ГОУ: вимоги та помилки
Установка очистки газу (далі — ГОУ) — комплекс споруд, призначений для відведення, транспортування та вловлювання з газопилового потоку, що відводиться від технологічного обладнання, наявних у ньому забруднюючих речовин. Одним з обов’язків суб’єктів господарювання, які здійснюють негативний вплив на атмосферне повітря, є розробка та затвердження інструкції з експлуатації ГОУ відповідно до умов їх роботи. Як скласти інструкцію по експлуатації газоочисного устаткування на підприємстві? Та як уникнути помилок? Розбираємо на прикладі.
ЕКОЛОГІЧНИЙ АУДИТ
Екологічний аудит. Впроваджуємо нові стандарти
Екологічний аудит в Україні проводиться з метою забезпечення, додержання законодавства про охорону навколишнього природного середовища в процесі господарської та іншої діяльності. Як реалізувати успішний екологічний аудит відповідно до вимог системи екологічного менеджменту та положень міжнародних стандартів ISO 14001:2015 та ISO 19011:2018, — розбираємо на прикладі.
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕНЯ
Європейський Зелений Курс для України: важливі рішення та проблеми
Європейський зелений курс — це програма дій, в центрі якої амбіційний план переходу до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Документ охоплює всі сектори економіки та визначає політику ЄС на найближчі роки стосовно зміни клімату, промислової та аграрної політики, біорізноманіття, енергетики, торгівлі тощо. Протягом 2020 року Єврокомісія оприлюднила низку стратегічних документів у рамках ЄЗК. Що ж таке Європейський Зелений Курс для України? Які важливі рішення та проблеми існують? Спробуємо розібрати в матеріалі.
ЕКОтехнології
Future of Generation: доступна чиста електроенергія для кожного
KNESS Group — міжнародна група компаній, створена в Україні, яка розробляє технології та втілює проєкти відновлюваної і традиційної енергетики. Великi теплові та атомнi електростанції майже вичерпали технiчний ресурс, та при цьому залишаються залежними від імпорту палива для виробництва електроенергії. Як створити доступну і чисту енергетику для кожного? Та як суттєво зменшити вплив своєї діяльності на навколишнє
середовище? Спробуємо з’ясувати.
НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Спеціальні дозволи на користування надрами у межах конкретних ділянок
Головне у статті:
ОХОРОНА ПОВІТРЯ
Що змушує підприємства порушувати законодавство: у розрізі атмосферного повітря
На тлі глобальної пандемії та поширеності захворювань органів дихання «забруднення повітря», як категорія природоохоронної діяльності, набула широкого соціального контексту та політичного резонансу. У суспільстві сталися зміни, через які «охорона атмосферного повітря» сприймається не як абстрактна категорія екологічного права, а як персональна проблема для кожного. Що ж змушує підприємства порушувати законодавство: у розрізі атмосферного повітря? З’ясовуємо в матеріалі.
ЕКОтрансформація
ПрАТ «Кривий Ріг Цемент»: потенціал сталого розвитку
Цементна промисловість є ресурсо- та енергоємним виробництвом з одного боку. Але, як показує досвід Європи, має високий потенціал до впровадження технологій, що забезпечують сталий розвиток не тільки виробництва цементу, але і регіону розташування виробництва в цілому. Знайомимося із кейсом компанії ПрАТ «Кривий Ріг Цемент», яка поставила цілі модернізації та зменшення негативного впливу на довкілля в пріоритет та досягає сталого розвитку.
ТОП-10 ЗАПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей
ЕКОШПАРГАЛКА
Шпаргалка еколога на березень 2021
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»