NEWS
Моніторинг законодавства
ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ
Час Green economic recovery за формулою «Economy + Energy + Ecology»
Профспілка екологів ПАЕУ щиро вірить в перемогу і у квітні 2022 року створила платформу взаємодії «Green economic recovery» (GER). В основі цієї платформи лежить розробка дорожніх карт та практичних маршрутів, якими можуть скористатися компанії, що прагнуть бути частиною зеленої економіки зі стійким розвитком. Вони охоплять усі сфери ділової активності, найважливіші для суспільства. Стабілізація воєнної та поствоєнної економіки має йти поряд з ефективністю та прибутковістю синхронно з пріоритетами адаптації до змін клімату і екотрансформацією галузей. Детальніше про Green economic recovery за формулою «Economy + Energy + Ecology» читайте в матеріалі.
ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ
Зелене відновлення: чому зелена енергетика та енергоефективність мають бути драйверами поствоєнної економіки?
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Як суб’єктам господарювання адаптуватися до умов воєнного часу? Важливі акценти
У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 24 лютого 2022 року. Передбачаючи неминучі економічні труднощі, спричинені війною, в державі запроваджено певні послаблення для суб’єктів господарювання. Водночас діють і обмеження, введені зі стратегічною метою. Як підприємству адаптуватися до умов воєнного стану? На які обмеження важливо звернути увагу? Та як скористатися підтримкою наданою державою? З’ясовуємо в матеріалі.
АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни: першочергові дії
Будь-яке хімічне підприємство є потенційно небезпечним навіть у мирний час. З початку російської агресії поряд із цивільними будівлями та інфраструктурою під обстріли потрапляють і об’єкти хімічної промисловості, що призводить до хімічних аварій. Головною особливістю хімічних аварій (на відміну від інших промислових катастроф) є їх здатність розповсюджуватись на значній території, де можуть виникати великі зони небезпечного забруднення навколишнього середовища. Які наслідки вибухів на хімічних підприємствах країни? Як діяти суб’єкту господарювання? З’ясовуємо в матеріалі.
РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ
Які правила зберігання використаного мастила (гідравлічної олії) на заводі?
Ситуація:
Які правила зберігання використаного мастила (гідравлічної олії) на заводі? Чи є визначений максимум та вимоги щодо матеріалу й об’єму тари? Наприклад, чи можна зберігати мастило в єврокубі місткістю 1500 л? Який відсоток рідини від об’єму куба повинен уміщати захисний піддон? Протягом якого часу можна зберігати та в якому місці?
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Як забезпечити умови отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи в умовах воєнного стану?
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи є документом дозвільного характеру. Питання щодо можливості забезпечення умов отримання висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо обґрунтування/встановлення розміру санітарно-захисної зони для об’єкта господарської діяльності в умовах воєнного стану є одним із суперечливих питань. Як забезпечити дієві умови отримання висновку? З’ясовуємо в матеріалі.
Післяпроєктний моніторинг в умовах воєнного стану: п’ять ключових питань
У статті про головне:
Уникання фіксації завданої шкоди довкіллю: бажання не нагнітати паніку, або ж приховати масштаб катастрофи?
Приховуючи справжній масштаб наслідків і збитків, заспокоюючи суспільство, місцева влада робить із цих випадків щось незначне та таке, що не впливає на довкілля і, відповідно, життя і здоров’я людей. Але як у такому випадку після закінчення війни можна буде висунути претензії країні-агресорці щодо компенсації завданої шкоди? Отже, уникання фіксації завданої шкоди довкіллю: бажання не нагнітати паніку, або ж приховати масштаб катастрофи? З’ясовуємо в матеріалі.
ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Екологічна реабілітація порушених земель: фінансові аспекти у повоєнний період
Ми неодноразово на сторінках журналу висвітлювали актуальні проблеми гірничотехнічної та біологічної рекультивації порушених земель. У статті розглянемо нову грань екологічної тематики, а саме — реабілітація територій крізь призму фінансового законодавства. Які існують прогалини та як їх урегулювати?
ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ
Все про ліцензування небезпечних відходів: акцентуємо увагу
Поводження з небезпечними відходами передбачає ліцензування. Відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, уніфікований порядок їх ліцензування регламентовано Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Як оформити та подати документи в орган ліцензування? Або як без помилок переоформити ліцензію? Яких кроків важливо дотримуватися аби не отримати відмову у ліцензуванні? З’ясовуємо в матеріалі.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей
ЕКОШПАРГАЛКА
Шпаргалка еколога на червень 2022
Обмеження у господарській діяльності підприємств в умовах воєнного стану
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»