Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Моніторинг законодавства

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Законодавство в галузі охорони атмосферного повітря: які ключові проблеми та головні завдання для України
Атмосферне повітря — це дуже важливий природний ресурс, який необхідно оберігати, тому Закон України «Про охорону атмосферного повітря» — це документ, який має захищати, регулювати, контролювати стан атмосферного повітря з метою забезпечення конституційного права громадян на безпечне довкілля. Про міжнародне законодавство в галузі атмосферного повітря, переваги членства України в Конвенції про транскордонне забруднення та завдання, які необхідно вирішити — читайте докладніше у статті…

ЕКОПЕРСПЕКТИВИ

Нормативно-правове регулювання ресурсозбереження та екологізації бізнесу: перспективи у законодавстві
Екологізація бізнесу — це вже не бренд, а безповоротна необхідність формування умов для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміні клімату, уникнення вжиття санкцій, зокрема за відсутності нормативного регулювання, створення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, переходу на ресурсозберігаючі технології та речовини. Спільним вектором руху на шляху екологізації бізнесу є перспективне законодавство, оскільки сьогодні це правила, за якими будуються відносини бізнесу з довкіллям і вже крізь призму світової спільноти та глобалізації.

ЕКОТЕХНОЛОГІЇ

Енергія зі стічних вод: як проблему перетворити в можливості
Учені відкрили спосіб створювати на основі забрудненої води паливні елементи. Загальна концепція побудована на двох стовпах — застосуванні бактерійних паливних комірок і установки зворотного електродіалізу. У статті роз’яснюються біологічні властивості специфічних бактерій у виробництві електрики та отримання електричного струму завдяки реверсивному електродіалізу.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Складаємо екологічну звітність: алгоритм та приклади заповнення. Частина 1
У поточному номері журналу ми розпочинаємо разом з вами готуватися до подання екологічної звітності підприємств. У статті експерт журналу надає практичні поради щодо заповнення звітів, наголошує на термінах сплати платежів та подання звітних документів до наглядових органів. Автор роз’яснює порядок заповнення форм звітів, акцентує увагу на ключових показниках та надає зразки заповнення документів.

Екошпаргалка на грудень
Нарахування податку з рентної плати за спеціальне використання води: покрокова рекомендація для фахівця — еколога
Рентна плата справляється підприємством за користування надрами, радіочастотним ресурсом України, спеціальне використання води та лісових ресурсів, транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України. Експерт журналу роз’яснює ставки рентної плати, які визначає ПКУ, порядок заповнення окремих реквізитів декларації та особливості заповнення додатків.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД

Українські реалії отримання дозвільної документації підприємствами: 5 історій про ОВД
Процедура оцінки впливу на довкілля включає в себе головні кроки підприємства, як-от: визначення діяльності підприємства, публікації про планову діяльність з ОВД у реєстрі та друкованих виданнях, розробка звіту, публікації та проведення громадських слухань. Генеральний директор «ЦЕРН» розповідає, як інколи поспішні або необдумані кроки підприємства можуть негативно вплинути на результат ОВД.

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Нові правила щодо зберігання пального
З 1 липня 2019 року набули чинності нові акцизні правила щодо пального та спирту. Ці зміни стосуються не лише роздрібних паливних мереж, а й тих, хто зберігає пальне для власних потреб. Відтепер необхідно придбати ліцензію на зберігання пального.

ЕКОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ

Науково-виробничий центр «Техноекос» — надійна допомога бізнесу в питаннях охорони навколишнього середовища
НВЦ «Техноекос» працює з підприємствами України вже 18 років та спеціалізується на виконанні робіт екологічного спрямування для підприємств, установ, організацій різних галузей промисловості і сфер господарської діяльності. Компанія надає повний спектр консалтингових послуг, в тому числі консультативні послуги, а також методологічну допомогу при здійсненні природоохоронної діяльності.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? – Маємо рішення
Топ-10 запитань-відповідей

Серед запитань:

  • Коли потрібно здавати в статистику звіт по формі № 2-ТП (повітря) і чим загрожує нездача звіту для підприємства?
  • Чи потрібно відділу освіти здавати звіт № 2-ТП річний, якщо всі котельні працюють на твердому паливі (дрова)?
  • На підприємстві планується тимчасове розміщення відходів 4-го класу небезпеки (накопичення власних відходів до обсягів, доцільних для передачі спеціалізованим підприємствам). Які потрібно мати документи? Чи необхідно мати ліцензію?
  • Діюче підприємство з вирощування овочів планує встановити два твердопаливних котли. Чи потрібно проводити процедуру ОВД?
  • Чи потрібно включати в спільний новий дозвіл для однієї юридичної особи розрахунок і використання підземних вод, якщо сумарна добова кількість використання саме підземних вод з усіх об’єктів не перевищує 5 м3?
  • Чи має підприємство здійснювати контроль викидів забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел?
  • Зачисний верстат з пилоосаджувальною камерою (МІОТ, ЗІЛ) розміщено всередині цеху. Чи є він джерелом викиду і чи потрібно його брати на облік?
  • Яка ставка екоподатку за викиди в атмосферне повітря забруднюючої речовини 03000/2903?
  • Який термін зберігання протоколів вимірювань параметрів газопилового потоку та актів відбору проб викидів стаціонарних джерел?

ЕКОРОЗРАХУНКИ

Як нарахувати екологічний податок у 2019 році. Заповнюємо податкову декларацію разом. Частина 1
З 2019 року в Україні застосовується новий порядок справляння і розподілу сум доходів від екологічного податку, зокрема, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферу. У статті роз’яснено, хто саме належить до платників екологічного податку, а також порядок нарахування, сплати податку і подання звітності. Платники податку складають податкові декларації за встановленою формою, подають їх протягом 40днів.

ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ. ІНТЕРВ’Ю

Як електронний документообіг рятує планету
Як відомо, ліси відіграють важливу роль у стабілізації клімату і поглинанні вуглецю. Також вони є домівкою для рослин та тварин. На жаль, величезних збитків для екології країни завдає знищення лісів у комерційних цілях. В інтерв’ю з комерційним директором сервісу обміну електронними документами «Вчасно» ви дізнаєтеся, як перехід на електронний документообіг може скоротити вирубку лісів та поліпшити ситуацію в країні.

ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО

Green business: почніть з робочого простору
Флора-студії «ФітоРум» почала працювати наприкінці 2017 року і, до речі, була створена за принципом «займайся тим, що любиш», адже розпочиналося усе з хобі. Сьогодні компанія займається озелененням приміщень, і основний напрям діяльності — це вертикальне озеленення (фітостіни). Такий спосіб висадки рослин є трендовим в сучасних інтер’єрах квартир, промислових приміщень в зонах відпочинку, а також офісів та готельно-ресторанних комплексів.

Екозаходи від експертів ПАЕУ

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!