ЕКОЛОГ РОКУ
Проєкт «Люди в професії»
NEWS
Моніторинг законодавства
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
ПАЕУ про «довкіллєвий» день у Верховній Раді: нові правила в законодавчому полі. Яких змін очікувати у природоохоронній сфері?
15 липня 2021 року на вимогу Президента України відбулося позачергове засідання Верховної Ради, на якому з 15 запропонованих до голосування проєктів 9 стосувалися природоохоронної сфери. Результати розгляду в матеріалі.
Що змінилося в Законі України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» за останні півроку?
27.04.2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання» від 04.03.2021 р. № 1320-IX, на підставі якого внесено зміни до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877-V
НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Правда про оцінку впливу на довкілля в галузі надрокористування: що повинен знати суб’єкт господарювання
Обов’зково підлягає оцінці впливу на довкілля планована діяльність, яка віднесена до першої і другої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля згідно частин другої і третьої статті 3 Закону про ОВД. На жаль, процедура ОВД в українських реаліях стала інструментом екорейдерства та екотероризму зі сторони недоброчесної громадськості. Тому, які реалії повинен знати суб’єкт господарювання в галузі надрокористування при проходженні ОВД? Та як боротися із ними? З’ясовуємо в матеріалі.
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Розглядаємо внутрішньовиробничі питання та складаємо інструкцію по поводженню з відходами на території підприємства
Обов’язки суб’єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами чітко визначені ст. 17 Закону України «Про відходи». Але не у всіх працівників підприємства у посадових інструкціях прописані обов’язки щодо вивчення законодавчої бази у сфері поводження з відходами. Що робити у такому випадку, як донести працівникам підприємства вимоги екологічного законодавства? З’ясовуємо в матеріалі та разом складаємо інструкцію по поводженню з відходами на території підприємства.
ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ
Паспортизація ГОУ: оновлені вимоги та рекомендації. Розробляємо паспорт на прикладі
Усі підприємства зобов’язані провести паспортизацію своїх газоочисних установок (ГОУ). Розроблені паспорти ГОУ повинні відповідати встановленим нормам та технічним вимогам. На сьогодні виявлені численні оновлення до вимог. Тому, як правильно розробити паспорт ГОУ з дотримання чинних вимог, як не допустити помилок і не отримати припис при перевірці — ми підготували роз’яснення з прикладом в матеріалі.
ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ
Інформаційні технології супутникового моніторингу якості повітря: рішення для України
З кожним роком у світі зростає кількість шкідливих речовин, які різнорідними способами потрапляють у зовнішнє середовище та мають безпосередній вплив на здоров’я людства. Тому питання моніторингу якості повітря стає дедалі актуальнішим та потребує більшої уваги та досліджень. Про те, які доступні рішення існують для України — розглядаємо в матеріалі.
ЕКОТЕХНОЛОГІЇ
Якісні системи екологічного моніторингу — перший крок до подолання екологічної кризи в країні
Останнім часом ситуація зі шкідливими атмосферними викидами викликає все більше занепокоєння у всьому світі. Поряд з природними забрудненнями, від яких потерпає не тільки людство, а й планета в цілому, потужність забруднюючих джерел антропогенного походження в багатьох випадках перевищує потужність природних. Тому як запобігти екологічній кризі в країні? Та як обрати якісні системи екологічного моніторингу? Розглядаємо в матеріалі.
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Моніторинг довкілля: навіщо обирати акредитовану лабораторію?
Контроль за якістю стічних вод, оцінка якості води, інструментальні дослідження викидів забруднюючих речовин в атмосферу, аналіз ґрунту та контроль радіаційного стану є важливими питаннями для уникнення непередбачуваних витрат підприємства за забруднення довкілля. Що необхідно знати, обираючи лабораторію для проведення спостережень за станом навколишнього природного середовища та рівнем його забруднення? Наводимо в матеріалі шість факторів, які допоможуть у виборі.
ОХОРОНА ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Агрохімічний паспорт: ключовий аспект оцінки ризиків агробізнесу
Ґрунт має важливе значення для виживання людини. Разом із кліматом ґрунт визначає, які культури можна вирощувати і прогнозувати врожайність. З відкриттям ринку земель товарного сільськогосподарського призначення у власників та інвесторів виникла потреба в оцінці ризиків агробізнесу. Яка процедура агрохімічної паспортизації? Чи існує стабільне законодавче поле? З’ясовуємо в матеріалі.
Екологізація ґрунтів: поняття, проблеми, шляхи досягнення
Стале погіршення екологічної ситуації в Україні підтверджується 109 позицією нашої держави серед 180 країн світу. Недостатня екологізація ґрунтів призводить до дисонансу у такій важливій функції, як поєднання біологічного і геологічного кругообігів. Послаблюється вклад ґрунту в підтримку біологічного кругообігу, що пов’язано насамперед з ерозією ґрунтового покриву і його хімічним забрудненням, що істотно знижує загальну біологічну активність ґрунтів. Як знайти баланс в екологізації ґрунтів? Які існують проблеми і як їх вирішити? Розглядаємо в матеріалі.
РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ
Висновок з оцінки впливу на довкілля: процедура отримання та підстави його оскарження
Підприємство розробляє оцінку впливу на довкілля. Всі етапи пройшли безпомилково, на фінальній процедурі отримання Висновку знайшли різнобачення щодо процедури отримання та спірні питання у періоді отримання. Просимо надати роз’яснення щодо процедури отримання та законодавчих підстав для оскарження ОВД .
ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ
Екологічна кооперація як інструмент раціонального природокористування: реальні кейси
Кооперація та кооператив — слова, що відлякують українців та нагадують їм наслідки радянської колективізації. При цьому у господарствах з одним власником дедалі частіше в Україні ми спостерігаємо, як нераціонально використовуються природні ресурси: на ланах із року в рік вирощується одна монокультура, а часто-густо на родючих чорноземах з’являються сонячні електростанції. Виходом є синергія двох і більше бізнесів на одній земельній ділянці — екологічна кооперація. Як дану кооперацію перетворити на реальний інструмент раціонального природокористування — з’ясовуємо в матеріалі на реальних прикладах.
ЕКОШПАРГАЛКА
Шпаргалка еколога на вересень 2021
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»