ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Моніторинг законодавства (жовтень 2023)
У матеріалі систематизовано зміни в екозаконодавстві, що відбулися протягом жовтня 2023 року. Перелічено закони України й акти Кабінету Міністрів України, накази профільних міністерств, які втратили або набули чинності.
Моніторинг проведено за розділами:
АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Юлія Стельмах, Юрій Гук
Разом заради екологічного майбутнього
Про цілі, перспективи та звершення від директорів провідної компанії України
Carlsberg Ukraine є частиною Carlsberg Group – однієї з провідних пивоварних Груп у світі. Редакція видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» поцікавилась у директорів українського регіону Центральної та Східної Європи про стратегії сталого розвитку компанії та способи їх утілення.
ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ
Марина Тимошенко
Чи можливі планові перевірки у 2024 році?
16.10.2023 року інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2024 рік.
Яка процедура формування планів перевірок? На що звернути увагу суб’єктам господарювання? Відповіді на ці запитання читайте у статті нашої постійної експертки Марини Тимошенко.
АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Сплата екологічного податку за розміщення відходів
У матеріалі – роз’яснення ДПС щодо використання підзаконних нормативних актів під час розв’язання питання про нарахування та сплату екологічного податку за розміщення відходів.
ВЛАСНА ДУМКА
Євген Шмурак
Деякі питання щодо отримання дозволів у декларативному порядку
Роздуми й аналітика від постійного експерта журналу Євгена Шмурака щодо змін, які вніс Кабінет Міністрів України до постанови «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18.03.2022 р. № 314.
ЕКОЛОГІЧНІ НОВИНИ
Спеціалізована екологічна прокуратура: повноваження та основні завдання
Екологічна безпека є складовою національної безпеки та забезпечується державою. Саме з метою реалізації вказаної функції Офіс Генерального прокурора України у своєму складі передбачає Спеціалізовану екологічну прокуратуру. Про її повноваження та основні завдання читайте в матеріалі.
АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Юлія Шупик
Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів
Закон України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів» набрав чинності 08 жовтня 2023 року, а отже, почався етап формування Реєстру – реєстрація об’єктів. Детально про цей процес розповіла наша експертка Юлія Шупик.
УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ
Вікторія Міхєєнко
Спалювання відходів: технічні вимоги до експлуатації установок
У матеріалі – роз’яснення вимог проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічних вимог до експлуатації установок зі спалювання відходів та установок із сумісного спалювання відходів».
ЕКОВЕКТОРИ
Наталія Козбур
Скорочення кінцевого споживання енергії – нова амбітна ціль відповідно до вимог нової Директиви ЄС про енергоефективність
У статті – про законодавчі вектори та перспективи енергоефективності в ЄС, а отже, згодом і в Україні, та концепцію енергонезалежності із залученням відновлюваних джерел енергії.
ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Надія Соломатіна
Поверхневі стічні води з території підприємств: розрахунок і вимоги до відбору проб
У матеріалі експертка Надія Соломатіна ґрунтовно пояснила, як розрахувати забруднення водних об’єктів стічними (дощовими, сніговими) водами, що відводяться з території підприємств, надала приклади розрахунків та зазначила, які висувають вимоги до відбору проб.
ЕКОАКЦЕНТ
Наталія Козбур
Зелені облігації як один з інструментів для інвестицій, пов’язаних із зеленими технологіями
Співробітництво України та ЄС у сфері захисту навколишнього середовища стало підґрунтям для гармонізації вітчизняної екологічної політики з європейськими стандартами у сфері захисту довкілля, що створило базис для розвитку зелених фінансів в Україні.
Про суть зелених облігацій, їх види, історію виникнення та впровадження йдеться у матеріалі Наталії Козбур.
УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ
Людмила Хоміч
Вимоги до експлуатації полігонів для інертних відходів
Публікуємо третю частину матеріалу нашої постійної експертки Людмили Хоміч із поясненнями спеціальних вимог щодо утримання полігонів інертних відходів.
УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ
Борис Фочук
Як працювати в інформаційній системі управління відходами
У статті Борис Фочук пояснює принципи роботи в інформаційній системі управління відходами та закликає починати її тестувати для швидкої адаптації та сприйняття змін, а також внесення власних пропозицій, що невдовзі «полегшить життя» екологів підприємств.
ПРИРОДООХОРОННА ДОКУМЕНТАЦІЯ
Надія Соломатіна
Розроблення та ведення паспортів газоочисних установок
У матеріалі – зобов’язання суб’єктів господарювання, принципи оформлення та ведення паспорта ГОУ.
Також стануть корисними зразки:
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Юлія Георгієва
12 тестових завдань зі сфери управління відходами
Із метою більш детального розуміння Закону України «Про управління відходами» подано тестові завдання для підприємств.
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»