Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Моніторинг законодавства

Верховна Рада України Закон України Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії від 21 липня 2020 року № 810-IX. Набрав чинності 1 серпня 2020 року

Міністерство охорони здоров’я України Наказ Про затвердження Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних речовин у ґрунті від 14 липня 2020 року № 1595. Чинний з 18 серпня 2020 року

Міністерство охорони здоров’я України Наказ Про затвердження гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин у повітрі робочої зони від 14 липня 2020 року № 1595. Чинний з 18 серпня 2020 року

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Післяпроєктний моніторинг: інструмент оцінки реалізованої планованої діяльності чи формальне зобов’язання суб’єкта господарювання

Хто має формувати програму післяпроєктного моніторингу? Чи повинні заходи післяпроєктного моніторингу погоджуватися уповноваженим органом? Як сформувати та обґрунтувати систему післяпроєктного моніторингу планованої діяльності? Якими нормативними актами, у т. ч. положеннями та вимогами Директив ЄС, що імплементуються в Україні, керуватися при здійсненні післяпроєктного моніторингу? Відповіді на ці та інші запитання, що були надані в курсі «Післяпроєктний моніторинг: основи організації та проведення», пропонуємо до вашої уваги.

ІНАЦІАТИВИ ПАЕУ

Популяризація ПАЕУ соціально відповідального бізнесу — на сьогодні складова державної політики

Тривалий час ПАЕУ розробляє актуальні прикладні навчальні програми та проводить для її членів тренінги, семінари, курси, аналізує та працює над удосконаленням природоохоронного законодавства, щорічно виявляє та популяризує найкращі приклади екологічної модернізації підприємств, «зелені» проєкти місцевої громади в межах визнання «ЕCОtransformation-2020» (ЕКОтрансформація).

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Проведення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля: вартість збільшується

Нагадаємо, що у зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення зміни до статті 17 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання ви никненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18 червня 2020 року № 733-IX тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), до повного його скасування та протягом 30 днів з дня скасування карантину, громадське обговорення планованої діяльності проводиться у формі надання письмових зауважень і пропозицій (у тому числі в електронному вигляді). У цей період громадські слухання, передбачені статтею 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», не проводяться

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Програма Green Deal для України: зайві ризики, необхідність чи нові шанси стати драйвером екологізації?

Нові екологічні тренди Європейськ го Союзу та участь України в програмах, спрямованих на екологізацію виробництв — популярна нині тема. Та які на справді шанси що до того, що всі ці декларації не залишаться тільки на папері? І чи дійсно участь України у подібних програмах — така вже нагальна необхідність за нинішньої не стабільної економічної ситуації?

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Як підготуватися до перевірки підприємства Держекоінспекцією: приклади та рекомендації

Головне у статті:

  • Як підготувати підприємство до перевірки інспекторами ДЕІ?
  • За який проміжок часу ця перевірка здійснюється та які питання за звичай розглядаються під час неї?
  • Також ви отримаєте приклади найбільш розповсюджених порушень природоохоронного законодавства та рекомендації для запобігання та ким порушенням.

ВОДОКОРИСТУВАННЯ

Які особливості контролю якості води у водному об’єкті?

Захист водних ресурсів є пріоритетним напрямом європейської екологічної політики. Основне завдання, яке постає перед країнами ЄС, — досягнення до 2015 року «доброго екологічного стану» усіх без винятку водних ресурсів. Ця тема актуальна і для України, зважаючи на стрімкі кліматичні зміни, які відбуваються. У статті розглянемо нові інструменти політики у галузі водних ресурсів та показники моніторингу, які в Україні раніше не застосовувалися, а також — види моніторингу для поверхневих та підземних вод.

ЕКОСИСТЕМА

Дефіцит водних ресурсів — загроза для водокористувачів

Із урахуванням фактичних витрат дніпровських водосховищ у квітні 2020 року, в середньому водність Дніпра становила 23 % від норми та була близькою до критеріїв маловоддя. Відсутність дощів в Україні та зміління річок Держводагентство назвало гідрологічною посухою.

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

20 стратегічних кроків Уряду у сфері енергетики та клімату у 2020 році

На сьогодні накопичилася велика кількість як міжнародних, так і внутрішніх зобов’язань України у сфері боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї, що мають бути імплементовані у низці документів. Стратегічні кроки Уряду полягають що найменше у прийнятті в 2020 році 20 надважливих стратегічних документів — про них і мовитиметься далі.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Усе, що потрібно знати природо користувачу про дозволи у 2020 році

Cуб’єкти господарювання, незалежно від форми власності, мають здійснювати свою діяльність на основі отриманих дозволів. І багато запитань, з якими звертаються наші читачі, стосуються саме отримання відповідних дозволів. Тож ми підготували серію публікацій, в яких детально розглянемо всі основні моменти щодо підготовки необхідних документів, оформлення, переоформлення, анулювання різних дозвільних документів та строки видачі дозвільної документації. У вересневому номері розглянемо процедуру отримання Висновку з оцінки впливу на довкілля.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Екологічний податок у 2020 році: нюанси та приклади розрахунку

Екологічний податок має сприяти зменшенню шкідливих викидів підприємств та збільшенню фінансування витрат на покращення екологічного стану. Це обов’язковий платіж, що сплачується суб’єктами господарювання будьякої форми власності з фактичних обсягів різних викидів, скидів, розміщення відходів у довкіллі. У статті детально розглянемо екологічний податок у 2020 році, нюанси його нарахування та сплати, а також — приклади розрахунку та заповнення документації.

ЕКОІННОВАЦІЇ

Проєкт Night Lights: що дасть дослідження світлового забруднення та LED-освітлення для України?

Комітет екомоніторингу у співпраці з Інститутом космічних досліджень НАН України вперше в Україні проводить дослідження світлового забруднення територій на основі супутникових знімків. Чому взагалі з’явилася потреба у такому дослідженні та які його перші результати — дізнаєтеся зі статті.

ЕКОТЕХНОЛОГІЇ

Технологія чистоти майбутнього

За вимогами Європейського Союзу HYDROBREAK® класифікується як повністю безпечний, що не викликає корозії і не залишає слідів після застосування. Препарат HYDROBREAK® застосовується як альтернатива диспергаторам, знежирювачам і детергентам, при очищенні забруднень сприяє їхньому біологічному розкладанню.

НОМІНАЦІЯ: ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ

«Де Ла Марк»: екологізація, що стала пріоритетом

У сучасних умовах тотального забруднення довкілля звертати увагу не лише на те, що вживаємо в їжу, але й на повсякденні засоби, якими користуємося, стає нагальною необхідністю. Звична ринкова зв’язка «ціна-якість» перестає бути єдиною і вірною, і дедалі частіше до неї додається ще одна складова: «екологічність». Тож закономірно, що на ринку гучніше заявляють про себе компанії, які зробили саме екологічність своїм пріоритетом, серед них — «Де Ла Марк».

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:

Як правильно здійснити інвентаризацію та утилізацію відходів (сонячних батарей) та визначити їх клас небезпеки? Чи є рентабельною їх переробка?

На етапі планування будівництва житлового комплексу встановлено, що поряд (20–25 м) з ділянкою під забудову розташований митний пост (на його території розміщено термінал для розмитнення вантажів та автостоянка для більш як 100 вантажних автомобілів. Якою у цьому випадку має бути санітарно захисна зона (СЗЗ)? Чи допускається її скорочення та чи існує альтернатива?

Чи може підприємство тимчасово (2–3 місяці) зберігати запасні частини для техніки та вироби з металу на незабетонованій земельній ділянці?

Підприємство є вторинним водокористувачем, отримує воду з водозабірних споруд первинного водокористувача та скидає стічні води в їх систему на підставі договору. Чи має підприємство вести журнали ПОД-11 і ПОД-13?

Чи можна в Україні спалювати курячий послід? Якими документами це врегульовано, і як це відбувається в країнах Європи?

На котельні підприємства, що належить до І групи та перебуває на держобліку, здійснено заміну старих котлів на більш сучасні. Чи потрібно тепер оновлювати дані щодо взяття на держоблік?

Ми с/г підприємство, вирощуємо зернові і використовуємо пестициди. ДСП 8.8.1.2.001-98 регламентує, що майданчик знезараження повинен мати тверде покриття і стік в бетонний резервуар. Чи можна після знезараження бетонного резервуара знезаражену воду виливати у вигріб?

Якими є обов’язкові дії еколога на підприємстві при поводженні з пестицидами (накази, журнали, відповідальні тощо)?

У підрозділах підприємства зношений спецодяг використовується як ганчір’я (для обтирання рук та механізмів). Як це правильно показати в бухгалтерському звіті (програма 1С) та при заповненні типової форми № 1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари», щоб не було хибного подвоєння відходів?

Як дізнатися, чи перебуває підприємство на державному обліку у сфері охорони атмосферного повітря? Є дозвіл на викиди забруднюючих речовин (отримано в січні 2016 року, друга групи за обсягами викидів в атмосферне повітря). Статистичну звітність 2-ТП-повітря підприємство подає.

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на жовтень 2020

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!