Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Екологічне законодавство

Екодосягнення–2018

ЕКОтрансформація: досягнення, складнощі року, що минає, у сфері «еко» та головні завдання на 2019 рік. Частина 2

Енергоефективність

Енергоефективність у промисловості: додатковий тягар чи інструмент модернізації та зменшення викидів парникових газів?
Експерт роз’яснює: крім запровадження податків і використання коштів на енергоефективність, є й інший інструмент зменшення викидів парникових газів — запровадження системи торгівлі викидами (СТВ).
Ці два інструменти можуть працювати одночасно на різних за розміром підприємствах

Актуальний коментар

Податок на викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення: особливості та прогалини
Стаття акцентує увагу на тому, що законодавець виключає зі статусу платника податку за викиди двоокису вуглецю суб’єктів, які здійснюють такі викиди від стаціонарних джерел забруднення в обсязі не більше 500 т на рік. У яких випадках потрібно скористатись інструментом податкової консультації

ЕКОЛОГІЯ & ЕКОНОМІКА

Екологічний податок–2019 в Україні: «гарячі» зміни як крок до європейської моделі
розвитку чи елемент посилення тиску на бізнес?

Нагадаємо, що 8 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 9260 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Цей законопроект входив у так званий бюджетний пакет. 23 листопада його ухвалила Верховна Рада.

Уже із січня екологічний податок в Україні зростає в 25 разів. Та чи вирішить збільшення ставок екоподатку екологічні проблеми за існуючої моделі розподілу коштів? Відповідь на це запитання дадуть експерти.

ЕКОTRANSFORMATION–2018

Кейси

Броварський алюмінієвий завод (BRAZ): про замкнений цикл виробництва без відходів
У фіналі проекту «ЕКОтрансформація–2018» до числа переможців долучилося підприємство Броварський алюмінієвий завод (торгова марка — BRAZ)» — єдине підприємство в Україні, яке має блок очисних споруд з окремим шламонакопичувачем, побудованим відповідно до норм Європейського Союзу

«Зелене місто» як приклад «зеленої» країни
Болючим питанням, яке асоціюють зі Львовом, є ситуація, що склалася з Грибовицьким сміттєзвалищем, тобто Львівським полігоном твердих побутових відходів. Довгостроковою метою щодо цього полігону є його рекультивація, мінімізація негативного впливу, очищення та зменшення утворення фільтрату, ізоляція тіла полігону захисним технологічним екраном, дегазація та біологічна рекультивація для забезпечення постійної стабільності. Головною метою діяльності «Зеленого міста» є формування нової сучасної системи поводження з відходами у Львові, яка стане прикладом для інших міст України та базуватиметься на передовому європейському досвіді.

Як успішно вирішити екологічні проблеми водойм Києва: кейс КП «Плесо»
Представляємо учасника проекту–2018. У номінації «Кращий проект у сфері ревіталізації водних об'єктів» — КП «Плесо», що презентує обладнання та технології для «зеленої» модернізації комунального підприємства.

РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ

Положення про державні екологічні інспекції в округах: реалізація Концепції РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища VS ДУБЛЬ ІСНУЮЧОЇ СИСТЕМИ?

СУДОВА ПРАКТИКА

Вирішення спорів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища
Стаття роз’яснить:
• Основні причини позовів: позивачі, відповідачі та відповідальність за порушення
• «Цікаві справи» або «оце так закрутили»
• Хід судової справи на реальному прикладі
• Роз’яснення випадку, коли позовні вимоги ДЕІ задоволенню не підлягають

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Дистанційний курс «Екологічне право. Екологічна безпека. Вищий рівень». ТОП питань з екологічної безпеки

  • Яким нормативним документом регламентується утилізація виварених кісток великої рогатої худоби?
  • Чи можна спалювати відпрацьовані мастила?
  • Якими нормативно-правовими документами регламентовані умови підготовки, контролю та безпосередньо процесу повернення супутньо-пластових вод у пласт?
  • Чи може людина, котра працювала в інспекції та перевіряла підприємство, надавати послуги як екологічний аудитор громадській організації та громадським діячам, які виступають проти діяльності цього підприємства?
  • Та інш.

Управління відходами

Утилізуємо ртутьвмісні відходи на підприємстві: основні джерела утворення, загальний порядок дій під час їх утворення
У цьому випуску ми відповідаємо на запитання: які прилади містять ртуть? які законодавчі акти регулюють поводження з відходами, що містять ртуть? якими є особливості утворення та обліку ртутьвмісних відходів? як організувати зберігання відпрацьованих люмінесцентних ламп? як правильно організувати їх утилізацію? хто може перевозити небезпечні відходи? та ін.

Є проблема? — Маємо рішення
ТОП-10 запитань-відповідей

  • Якими документами необхідно керуватися для первинного обліку відходів на підприємстві? І як його рекомендовано вести?
  • Які підприємства мають право на знищення некондиційної харчової продукції?
  • Якщо підприємство орендує і тварин, і приміщення для їх утримання, чи має воно отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу та сплачувати екологічний податок? 
  • Відповідно до яких вимог має бути організований промисловий майданчик для тимчасового зберігання відходів (відпрацьовані шини, металобрухт)?
  • Який термін передбачено для тимчасового зберігання відходів, щоб не сплачувати екологічний податок за розміщення відходів та яким нормативним актом визначено цей термін?
  • Якщо підприємство не виготовляє продукцію, чи потрібно встановлювати лічильники для контролю об'ємів скидання води?
  • Що, крім дозвільних документів, потрібно мати підприємству, що займається утилізацією небезпечних відходів?
  • Чи обов’язково потрібно пологовому будинку оформлювати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу?
  • Є організація яка має старі та зламані меблі та хоче їх позбутися. Також є організація, в якої приміщення опалюють дров’яним котлом. Чи можливо безплатно передати меблі як вторинну сировину для подальшої утилізації (спалювання), і як це оформити документально (актами, договорами тощо). Чи є якісь обмеження закону щодо такої утилізації?
  • У лютому 2019 року планується ввести в експлуатацію нове підприємство, яке з першого дня здійснюватиме викиди забруднюючих речовин та забір води з підземних джерел. Як йому дотримуватися природоохоронного законодавства (потрібен дозвіл на викиди та на спеціальне водокористування), зважаючи на те, що до моменту утворення підприємства неможливо подати документи для отримання дозволів, а термін розгляду документів у дозвільних установах становить 30 днів, не враховуючи час на збирання пакету документів для отримання дозволів. Отже, підприємство мінімум місяць функціонуватиме без відповідних дозволів. Яке покарання може чекати на суб'єкта осподарювання? Чи є шляхи екологічно правильного початку функціонування підприємства?

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Календар еколога–2019
Щоб не загубитися серед звітів про відходи та використання води, податкових зобов’язань та декларацій, екологічний витрат, ми нагадуємо, яку саме інформацію і куди протягом року підприємства повинні подати

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!