Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

NEWS

Екологічне законодавство

Басейновий принцип управління, широкий перелік суб’єктів моніторингу, європейська класифікація показників вод та відкритий доступ до даних — ці та інші новели Порядку здійснення державного моніторингу вод.
У вересні 2018 року Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства екології та природних ресурсів України щодо запровадження нового Порядку здійснення державного моніторингу вод. Нагадуємо, Порядок набирає чинності з 01 січня 2019 року, тому у нас є час ознайомитися з його положеннями

Екоперспективи

«Чиста» енергетика — майбутнє незалежної України

Що нового чекає на розробників документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря?

Зміни в дозвільній системі: імплементація Директиви ЄС про промислове забруднення
Стаття роз’яснить мету та напрямки реформи. Автори акцентують увагу на тому, що зміни торкнуться приблизно 3000–3500 підприємств, інші ж будуть отримувати дозволи по спрощеній процедурі (уніфікований дозвіл). Про додаткові вимоги інтегрованого дозволу, особливості процедури його видачі, висновки НДТМ та інше.

ЕКОПЕРСПЕКТИВИ. ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Як ефективно управляти екологічними та соціальними ризиками в умовах євро(еко)інтеграції: ексклюзивний аналіз Baker Tilly. Частина 1
У цьому матеріалі ми надаємо ексклюзивний аналіз новацій європейських та українських регуляторних документів, що регламентують роботу бізнесу в екологічному контексті та акцентуємо увагу на  принципи запровадження законодавства ЄС

ЕКОTRANSFORMATION-2018

Кейси

Екологічні та енергетичні інноваційні рішення в м. Мукачево від «Екокошет»

Екологічна трансформація «Запоріжсталі»: невідворотний процес

Комплексна еколого-енергетична модернізація міста на прикладі міста Мукачево

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Є рішення.
ТОП-10 запитань-відповідей

  • На підприємстві більш як рік зберігаються відпрацьовані акумуляторні батареї та металолом. Як вторинна сировина вони не використовуються; договір на утилізацію цих відходів відсутній. Чи потрібно сплачувати екоподаток за розміщення цих відходів?
  • На підприємстві є 2 легкових автомобілі (технічний огляд проводиться 1 раз у 2 роки), 1 вантажний автомобіль вантажністю до 3,5 тонн – кожні два роки; 1 вантажний автомобіль, вантажністю понад 3,5 тонн – щороку; 1 автобус – двічі на рік. Яка періодичність здійснення контролю вищеперерахованих засобів на вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах (СО, СН, димність), при проведенні ТО чи частіше?
  • У Жовтому переліку, окрім іншого, йдеться про відходи, які потребують окремого розгляду, зокрема у п. 84 зазначено «Відходи пневматичних шин B3140 GK020 401220». Що це означає?
  • Інспектор водоканалу згідно з договором на постачання води 15 числа кожного місяця фіксує показники лічильника поданої води та лічильників водозабору на підприємстві з підземних та наземного джерел. Відповідно, за цей період — попередні півмісяця та нинішні півмісяця, і здійснюється розрахунок. У податковій звітність подається так само, враховуючі дані, які було знято інспекторами водоканалу, тобто по півмісяця, але при цьому звітується як за нинішній місяць. Через це виникає розбіжність у цифрах, оскільки водоканал бере попередні дані за півмісяця і за нинішні півмісяця, а закриває як за нинішній календарний місяць. Чи мають цифри, що закриває Водоканал, і цифри, що подаються для податкової, збігатися? Якщо це не обов’язково, чи потрібно до податкової подавати цифри за звітний календарний місяць (квартал) згідно з журналами обліку води ПОД № 11?
  • Хто в медичній установі мусить відповідати за відходи?
  • Чи є зобов’язання отримувати дозвіл на викиди забруднюючих речовин для полігонів ТПВ, кар’єрів, де проводиться рекультивація будівельними відходами?
  • Який коефіцієнт переведення сміття з кубічних метрів в тонну?
  • Як часто представники водоканалу мають право брати зразки стічних вод на перевірку і який штраф загрожує підприємцю (ФОП) за недопуск до цієї процедури?
  • Я працюю інженером з техногенно-екологічної безпеки на цукровому заводі. На нашому підприємстві є обладнання, що зазначене як джерело викидів, і воно вже кілька років не працює. Серед цього обладнання є й таке, яке оснащене ПОУ циклонного типу. Чи можна зробити внутрішній акт про тимчасове виведення основних фондів з виробничого процесу та їх консервацію, і чи буде це правильно з боку законодавства? Чи потрібно переробляти дозвіл на викиди? Де можна взяти зразок акта консервації саме по джерелах викиду, адже по самій формі акта не дуже зрозуміло, як саме обладнання, яке виводиться з експлуатації, прив’язати до номера джерела викиду.
  • Наше підприємство отримує сировину на дерев’яних палетах, у картонних та пластикових ящиках. Облік цих відходів у нас на підприємстві ведеться. У виробничих процесах ця тара більше не використовується; зазвичай вона накопичується і періодично продається заготівельним організаціям, як вторинна сировина. Чи може наше підприємство продати ці відходи (дерево, картон, пластик) своїм працівникам (фізичним особам), і як цей процес правильно врегулювати?

СУДОВА ПРАКТИКА

Якщо контролюючі органи приймають рішення про звернення до суду з адміністративним позовом до суб’єкта господарювання: аналіз судової практики
Стаття роз’яснить:
• Які є законні підстави для призначення та проведення перевірки
• Як не допустити до перевірки представників контролюючих органів
• Як бути, якщо контролюючі органи приймають рішення про звернення до суду з адміністративним позовом до суб’єкта господарювання
• Приклад із судової практики

ЕКОПОДАТОК

Як підготувати інформацію для нарахування екологічного податку: покрокова рекомендація для фахівця-еколога з прикладом
Головне у публікації:
• За що в Україні сплачується екологічний податок
• Хто сплачує екоподаток у 2018 році, а хто від сплати звільнений
• Як заповнити декларацію? Про порядок заповнення окремих реквізитів декларації
• Алгоритм заповнення додатків до декларації
• Особливості заповнення додатків 1–3 до декларації
• Відповідальність за невчасне подання податкової звітності

ШПАРГАЛКИ ДЛЯ ЕКОЛОГА

Шпаргалки з планування для еколога: проект природоохоронних заходів для підприємства та номенклатура справ на 2019 рік
Наша команда турбується про кожного зі своїх клієнтів та прагне допомогти у здійсненні щоденної діяльності. З цією метою ми започатковуємо нову рубрику «Шпаргалки для еколога».

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Управління відходами

Відходи на виробництві: 10 бліц-запитань з обліку

  • Як створюють комісії з інвентаризації? Як і задля чого вони працюють?
  • Що обов’язково слід врахувати в бухгалтерському обліку стосовно відходів і вторсировини?
  • Як визначити ціну вторсировини на підприємстві та як це документально оформити?
  • Яка відмінність між вторсировиною і відходами? Як звітувати, наприклад, по оливі?
  • Чи можна продавати вторсировину і кому (адже часто навіть і безкоштовно вона нікому не потрібна)? Як відбувається оприбуткування вторсировини?
  • Відходи діляться на класи: перший, другий і так далі. Як відбувається продаж відходів другого класу (це небезпечні відходи)?
  • Як правильно здійснювати утилізацію акумуляторів, щоб потім не виникало проблем із держорганами? 
  • Як списати або утилізувати спецодяг? 
  • Біг-беги — безпечні чи небезпечні відходи?
  • Як утилізувати рідкі неідентифіковані відходи та чи потрібно робити спеціальні аналізи? Хто має робити такі аналізи?

БІЗНЕС В СТИЛІ ЕКО

Екологічні лабораторії підприємств

Чи доцільно підприємству утримувати екологічну лабораторію та як працювати
екологічним лабораторіям з 2019 року: рекомендації, проблематика та рішення
Основні тренди послуг екологічних вимірювань в Україні. Нові поняття: арбітражна проба, сфера законодавчо регульованої метрології. Перелік рекомендацій, які будуть формувати успіх екологічної лабораторії у наступні п’ять років. Чи доцільно підприємству утримувати екологічну лабораторію та ін.

ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО

Екологічні заходи. Екологічні події місяця

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!