Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

Законодавчі ініціативи PAEU
Нові вектори розвитку ресурсного потенціалу держави: дерегуляція надрокористування та електронні торги

ЕКОТРАНСФОРМАЦІЯ

Інтерв’ю
Як «зелений» шлях дозволив розкрити потенціал банку і, зрештою, самореалізуватися
Державний Укргазбанк вже нерозривно асоціюється у споживачів з екологічністю й енергоефективністю. А його банкіри стали справжніми експертами у цій сфері, до яких дедалі частіше звертаються не тільки за фінансуванням, а й за порадами щодо створення екопроєктів. Світовий банк вважає, що з усіх українських державних фінансових структур саме Укргазбанк досягнув найкращих результатів на шляху перетворень. Про те, як трансформувався універсальний держбанк в кращого експерта по «зеленому» фінансуванню, розповів голова правління банку Кирило Шевченко.

Кращі екопроєкти
«Енергоефективні школи» від ДТЕК: нова генерація відповідальних споживачів
Для багатьох країн ЄС, в тому числі для України, стало нагальним питання збереження природних ресурсів, яке має безпосередній стосунок до виробництва енергії. Одним з якісних рішень такого завдання є енергозбереження. Вітчизняні компанії розробляють і впроваджують програми та заходи з енергозбереження та енергоефективності. Реалізація таких програм та заходів сприяє підвищенню економічної ефективності виробництва та скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Однак, як мовиться, «головні цінності повинні формуватися в дитинстві». Так, енергетична компанія ДТЕК створила освітній проєкт, покликаний розвинути в учнів українських шкіл дбайливе ставлення до енергії та споживання ресурсів.

ПРИРОДООХОРОННА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Як реалізувати стратегічну екологічну оцінку в регіональному та муніципальному економічному плануванні. Досвід та підтримка Канади
20 березня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» № 2354-VIII, що є однією з ключових вимог Угоди про асоціацію. Закон встановлює порядок здійснення стратегічної екологічної оцінки, механізм проведення транскордонних консультацій, інформування про прийняте рішення і моніторинг впливу виконання документа державного планування на навколишнє середовище.

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ

Позапланова перевірка на підставі звернення фізичної особи: терміни та наслідки для підприємства
Критичність стану навколишнього природного середовища, який невпинно набуває рис негативного тренду та усвідомлення суспільством незворотності втрат цінних природних ресурсів, є поштовхом до формування масової екологічної культури високого рівня. Вона проявляється у спробі здолати членами громадянського суспільства екологічний правовий скептицизм екологічних порушників — недобросовісних суб’єктів господарювання. У такому протистоянні громадськість, втілюючи в життя гасло міжнародної неурядової природоохоронної організації Грінпіс (англ. Greenpeace) — «Думай глобально, дій локально», дедалі частіше вдається до такої форми непрямого впливу, як звернення фізичної особи.

Чи правомірні дії держслужбовців: 10 актуальних питань екологічного контролю
Здійснюючи державний екологічний контроль, державні інспектори з охорони навколишнього середовища вживають заходів щодо попередження, виявлення та усунення екологічних правопорушень і притягнення винних до від повідальності. Чи є дії держслужбовців право мірними та яким чином діяти керівникові в разі неправомірності дій інспектора — читайте докладніше у статті.

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Екошпаргалка на січень

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

Від пошуку до рішення: як модернізація та грамотний підхід допомагають заощадити підприємствам кошти
Директор ММКП «Мукачівводоканал» Ігор Федорняк поділився в інтерв’ю власним шляхом до енергозбереження та подальшими кроками у напрямку модернізації водоканалу. В свою чергу керівник ТОВ «ЕТА», менеджер проєкту по ММКП «Мукачівводоканал» Ярослав Джала надав рекомендації іншим водоканалам та вітчизняним підприємствам для реалізації подібних проектів.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Складаємо екологічну звітність: алгоритм та приклади заповнення. Частина 2
У статті експерт надає поради щодо особливостей заповнення Декларації про відходи, механізму подання до державних адміністрацій, а також роз’яснює алгоритм заповнення звітної форми № 1-екологічні витрати (річна).

Ключові звіти господарюючого суб’єкта, який здійснює водокористування: форма № 2 ТП-водгосп (річна)
У грудневому випуску журналу ми розглянемо правила ведення державного обліку водокористування та правила заповнення звіту. З якою метою, за якою формою і в який термін необхідно подавати річний звіт про використання води за формою № 2-ТП (водгосп) до територіальних органів Держводагентства. Надаємо приклад та зразок заповнення звіту.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? – Маємо рішення
Топ-10 запитань-відповідей
Серед запитань:

  • Чи обов’язково вести облік первинного водоспоживання та водовідведення на підприємстві? За якими формами або журналами? Як його організувати?
  • Чи потрібно щороку здійснювати виміри вмісту забруднюючих речовин в організованих викидах вciх стаціонарних джерел?
  • Що перевіряє державна екологічна інспекція?
  • Чи потрібно водоканалу сплачувати екоподаток за розміщення відходів (шламу від очищення стічних вод)?
  • Як оформити документально часткову заміну дерев’яних просочених шпал залізничної колії, яка знаходиться на території суб’єкта господарювання?
  • Чи можливо отримати дозвіл на викиди зараз, а потім внести у нього зміни?
  • Чи є якась норма, згідно з якою суб’єкт господарювання зобов’язаний робити та надавати копії документів інспектору «на винос»?
  • До якої категорії належать шини в екологічному податку?
  • Що потрібно вказати на табличці для джерела викидів?
  • Якщо підприємство хоче придбати установку для утилізації відпрацьованої МОР, то чи потрібно оформлювати ліцензію?

ЕКОРОЗРАХУНКИ

Як нарахувати екологічний податок у 2019 році. Заповнюємо податкову декларацію разом. Частина 2
У грудневому випуску видання ви дізнаєтесь, які підприємства мають заповнювати додатки 2, 3 та 4 до податкової декларації екологічного податку та як їх правильно оформити у звіті.

КОТЕХНОЛОГІЇ

Громадський моніторинг якості повітря: переваги та процедура інтеграції в існуючу систему моніторингу
Сьогодні кожному з нас відомо про тренд Eco friendly — екологічну відповідальність, безпеку та високий рівень усвідомлення власної відповідальності і необхідних для цього знань. Знання завжди породжують нові закономірні питання до себе, оточення та довкілля. Майже так і виникає явище, яке окреслено поняттям «сitizens science friendly».

ЕКОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ

«Проєктно-екологічний консалтинг» — професійна допомога вашому бізнесу
Компанія «Проєктно-екологічний консалтинг» займається розробкою технічної документації та пропонує для своїх клієнтів комплексний екологічний супровід, який дозволить забезпечити діяльність підприємства відповідно до вимог природоохоронного законодавства. Метою компанії є допомога у вихованні екологічної культури, почуття відповідальності за охорону довкілля та дотримання вимог природоохоронного законодавства.

ЕКОЛОГІЧНІ ПРОГРАМИ

Міжнародні проєкти для ЕКОтрансформації України: можливості для бізнесу та довкілля
Міжнародні екологічні програми та проєкти охоплюють широкий спектр екологічних проблем локального, регіонального та глобального рівнів. На замовлення читачів ми відібрали кращі між народні проєкти, які успішно проводять свою діяльність в Україні і допомагають компаніям долучитися до процесу зелених змін з переліком грантових програм та умовами участі.

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!