Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

News

Моніторинг законодавства

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками»

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за незаконне видобування корисних копалин»

Закон України «Про приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології»

Ініціативи ПАЕУ

Втретє в Україні вручено відзнаки «Екотрансформація»

Втретє в Україні вручено відзнаки «ЕКОтрансформація» тим, хто протягом року впроваджував кращі технології задля зниження негативного впливу на довкілля, робив міста та селища більш екологічними та безпечними. Виклики нашого часу вимагають системних змін на рівні всіх держав.  Зараз надважливе завдання — це поєднати Зелений курс із елементарними речами, які нам потрібно зробити. З мінімально необхідним набором досягнень і рішень, з мінімальною критичною масою тих, хто може збурити ЕКОреформацію!

ЕКОзаконодавство

Планові заходи державного контролю 2021

Щорічно листопад і грудень — період активного планування заходів державного нагляду (контролю), оприлюднення планів комплексних та річних перевірок. Припустимо, ви зайшли до інтегрованого порталу і знайшли своє підприємство у планах на перевірку. Які ваші подальші дії? Пропонуємо скористатися нашим алгоритмом, аби нічого не оминути увагою.

ЕКОзаконодавство

Відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів: оновлення методики

З метою приведення у відповідність до чинного законодавства Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднено проєкт наказу «Про затвердження змін до Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів». Проєктом передбачається вдосконалення механізму визначення розміру збитків, які заподіяні державі внаслідок порушення вимог водоохоронного законодавства.

Ініціативи ПАЕУ

Удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря: проєкт Міндовкілля України

У жовтні цього року Міндовкілля оприлюднено проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону атмосферного повітря» з метою удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря». На що спрямований проєкт та які зміни він передбачає для підприємств? Експерти ПАЕУ проводять порівняння та надають власні пропозиції до законопроєкту.

Академія еколога

Маркування товарів і обладнання із вмістом контрольованих речовин

Розбираємо у статті питання:

  • У чому різниця між озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами?
  • Особливості маркування регенерованих і рецикльованих контрольованих речовин?
  • Які існують мінімальні вимоги до маркування?
  • Контроль за дотриманням вимог щодо маркування: у чому складнощі?

Поводження з відходами

Управління відходами на підприємстві: від утилізації до рециклінгу

Кожному екологу «болить» те, що в Україні тільки офіційних сміттєзвалищ 6 тисяч (а це близько 9 га), а неофіційних — понад 30 тис. На жаль, площа сміттєзвалищ та полігонів в країні на сьогодні вже є більшою, ніж площа об’єктів природно-заповідного фонду України. Чи є можливість змінити ситуацію, та як це роблять в інших країнах — у статті-дослідженні.

Екотехнології

Технологія сіркоочистки технологічних газів на підприємствах металургійної промисловості та енергетики

«Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес» — промисловоінжинірингова компанія, що займається виготовленням фільтрувального (для газів і для рідин) та маслообмінного обладнання (абсорбери, адсорбери, екстрактори, сушильне й пічне обладнання). Завдяки використанню новітніх розробок обладнання, що виготовляє підприємство, можна назвати «екотехнологічним». У чому ж його особливості — розглянемо далі.

Номінація: Must be: протидія змінам клімату

Екосвідоме виробництво Kernel: комплексні зміни заради майбутнього

Розвиток «зеленої» енергетики — тренд навіть у країнах із надмірними запасами традиційних енергоресурсів. У Х’юстоні – нафтовому центрі США, 89 % споживання припадають на відновлювані джерела енергії. У Німеччині торік сонячна та вітрова енергія перевищили вугільну генерацію. «Зелена» енергетика — це не тільки про екологію, але й про здешевлення ресурсів та підвищення ефективності виробництв. Цей тренд охопив і Україну: за підсумками 2019 року наша країна стала восьмою в рейтингу привабливості інвестицій у відновлювані джерела енергії, піднявшись за рік на 55 позицій.

Номінація: Перший екобанк

Як стати першим екобанком країни?

Стати бізнесом, що підвищує соціальну відповідальність та допомагає вирішувати екологічні проблеми України, нині — не просто амбітна ціль. Сучасні реалії радше наголошують — це вже необхідність. Виклики сьогодення змушують будувати бізнес на засадах стійкого розвитку, спрямованого на збереження ресурсів. Не лишаються осторонь і банківські установи. Неабияким попитом у світі серед них користується фінансова модель, що спеціалізується на фінансуванні екологічних проєктів — «зелений банкінг». Амбасадором зеленого розвитку банківської сфери не лише в Україні, а й в усій Східній Європі став Укргазбанк — перший ЕКОбанк.

Академія еколога

Дозвіл на спеціальне водокористування: що потрібно знати природокористувачу

Здійснення яких робіт належать до спеціального водокористування, а які — не входять до цього переліку? Які пункти має містити заява водокористувача? Який пакет документів  подається разом із заявою? Що в себе включає порядок обміну документами в електронній формі? Відповіді на ці та інші запитання щодо здійснення водокористування, а також алгоритм отримання дозволу на спеціальне водокористування —  у грудневому номері.

ОВД

Оцінка впливу на довкілля у видобутку — проблема чи необхідний елемент сталого розвитку?

Від самого початку реалізація Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» відбувалася зі складнощами.  У видобувної промисловості також виникало багато запитань щодо цієї процедури, як на етапі підготовки законопроєкту, так і в рамках імплементації Закону. Наразі зібралося достатньо інформації про складнощі, з якими стикаються пересічні видобувні компанії у процесі впровадження процедури ОВД на своїх підприємствах. Про найбільш поширені проблеми та способи їх вирішення — читайте далі.

Номінація: Впровадження екотехнологій, екоінновацій та екостартапів

ПАТ «Донбасенерго»: перетворювати проблеми на можливості

Технічне переоснащення і забезпечення відповідності бізнес-процесів вимогам міжнародних стандартів у сфері управління якістю, охорони навколишнього природного середовища, охорони праці та промислової безпеки — така низка пріоритетів відрізняє компанії, для яких модернізація та екологізація виробництва стали невіддільникомпанії, для яких модернізація та екологізація виробництва стали невіддільни ми частин нами розвитку. Саме про таку компанію йтиметься далі.

Номінація: Лідер комплексної і системної трансформації

Сталий розвиток та екосвідомий вибір — корпоративне кредо АТ «Фармак»

Першою з вітчизняних компаній до Мережі Глобального договору ініціативи ООН приєдналася компанія «Фармак» — флагман української фармацевтики. І це не випадково, адже політика компанії повністю відповідає настановам, спрямованим на розв’язання найактуальніших проблем сьогодення та турботу про майбутнє. Як глобальні цілі ООН щодо дотримання балансу між інтересами нинішніх та прийдешніх поколінь втілюються в АТ «Фармак» у конкретні проєкти та дії — далі у статті.

Практикум еколога

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  • Чи мають право інспектори ДЕІ під час позапланового перевіряти питання, не зазначені в акті перевірки та приписі і при цьому нарахувати збитки за засмічення земель промисловості відходами 4 класу небезпеки — будівельними?
  • Об’єкт УПГ (установка підготовки газу) на підприємстві реконструюється: додаємо 2 газопоршневі генератори, витрата газу з яких по 40 м3/год з кожного. Цей проєкт пройшов експертизу за класом наслідків СС1. Чи потрібно ОВД у цьому випадку?
  • Чи потрібно підприємству розроблювати паспорт, якщо утворення та розміщення відходу у шламонакопичувач не здійснюється? Крім цього екоінспекція при перевірці не надає такого пункту припису, як розробка паспорта МВВ. Натомість з цієї ситуації випливає ряд інших порушень, які зазначає Інспекція: 1) н еврахування відходу, накопиченого попереднім власником, у всіх природоохоронних документах підприємства: інвентаризації відходів, дозволі на викиди, реєстрових картах ОУВ та ООУВ, тех. паспортах на відходи і т. ін.; 2) п отрібно розробити проєкт проведення робіт з рекультивації порушених земель або інших організаційних, науково-технічних та технологічних заходів, щодо максимальної утилізації відходів, що знаходяться в шламонакопичувачі та погодити згідно з вимогами законодавства; 3) в рахувати відходи шламонакопичувача у статзвітності «1-відходи» та сплачувати за його розміщення екологічний податок. Чи правомірними в такому разі зауваження Інспекції і як краще державному підприємству вчинити з метою зменшення фінансового навантаження та екологічних ризиків?
  • Які документи необхідні для видобування річного піску (місце розташування — Харківська область)
  • Згідно з Планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) ДЕІ України на 2020 рік наше підприємство має перевірити ДЕІ. Чи має підприємство можливість перенести перевірку у зв’язку з карантином? Як це правильно оформити?
  • Підприємство, що спеціалізується на розведенні великої рогатої худоби почало утилізовувати (переробляти) гній великої рогатої худоби шляхом компостування з подальшим отриманням органічного добрива. Чи має право підприємство переробляти(компостувати) гній ВРХ та в подальшому отримувати органічне добриво без державної реєстрації?
  • При оформленні повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, потрібно вказувати технічну альтернативу, чи є можливість її не вказувати, якщо немає потреби?
  • Чи потрібно в плані природоохоронних заходів вказувати плани на виконання наших аналізів і виконаних іншими лабораторіями, чи тільки виконаних іншими лабораторіями?
  • Яким нормативним документом регламентується СЗЗ для маслоекстракційного заводу зі складами наземного зберігання кормових продуктів (шроту) та у яких випадках необхідно отримувати висновок про межі СЗЗ?
  • Підприємство хоче здійснювати діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами, переважно у сфері транспортування, зберігання та утилізації відходів клінічного (медичного) походження. Чи може підприємство використати вже існуючий звіт з ОВД та його висновок для виготовлення дозвільних документів для своєї безпосередньої діяльності на цьому об’єкті, в т.ч. для ліцензії?

ЕКОшпаргалка

Шпаргалка еколога на січень 2021

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!