Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750
(щомісячна передплата),
68155 (річна передплата)

NEWS

Екологічне законодавство

Розгорнута статистика реєстру ОВД від SaveEcoBot

Оцінка впливу на довкілля (ОВД): як подолати складнощі та працювати без помилок

Три ключові зміни щодо поводження зі зношеними шинами
Майже кожний суб’єкт господарювання має власний автопарк, а тому в процесі його діяльності утворюються відходи автомобільних шин. За даними органів статистики, щороку утилізації підлягає 0,25 млн т зношених шин.
Використані автомобільні шини — це відходи ІV класу безпеки. За певних умов вони можуть бути вторинною сировиною, підлягати утилізації та в кінцевому підсумку зменшувати навантаження на навколишнє середовище.
Як сьогодні регламентують поводження зі зношеними шинами?

ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА

Екоперспективи для бізнесу та держави

Стратегія водної політики України–2019: нові завдання й пріоритети для держави
З допомогою проектного менеджера реформи Сталого використання водних ресурсів Команди підтримки реформ при Мінприроди розглянемо пріоритетні завдання нової Стратегії, знайдемо відповіді на питання, які системні проблеми вона вирішує та розглянемо три основні напрями розгортання Стратегії та індикатори її виконання

ЕКОПЕРСПЕКТИВИ

Альтернативна енергія
«Зелена» енергія: сонце, вітер, біомаса. Законодавчі ініціативи й стан розвитку на початку 2019 року

Екологічне законодавство
Про забезпечення ефективності державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища та створення Державної природоохоронної служби: вирішення існуючих проблем природокористування чи створення нових

ЕКОЛОГІЧНИЙ КОНТРОЛЬ

Як захистити бізнес, законні права та інтереси суб’єкта господарювання під час перевірки: алгоритм дій у 2019 році!
Багатьом підприємствам добре знайомі перевірки контролюючих органів та їх наслідки. Незважаючи на це, більшість керівників продовжують припускатись типових помилок, які у подальшому дорого коштуватимуть підприємству. Усі співробітники мають бути поінформовані про порядок дій під час перевірки. Органи контролю зобов’язані проводити її у присутності директора, його заступника чи іншої уповноваженої особи. Тому працівникам слід заборонити допускати чиновників до перевірки, не повідомивши про неї уповноважену особу підприємства. Більше — у статті

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Водокористування
11 головних аспектів водокористування

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Екорозрахунки

Вартість спеціального дозволу на користування надрами: механізм її розрахунку
У грудні 2018 року для обговорення розміщено нову Методику визначення вартості надр. Пропонуємо зробити її аналіз у частині діючого розрахунку разом!
У цьому випуску ми з експертом визначимо механізм розрахуну, які вихідні дані закладено у ньому, чи приведено розрахунок відповідно до вимог законодавства України у сфері надрокористування

Еко-шпаргалка на березень
Лютий — місяць, що в екологів традиційно завантажений звітами та статистичними даними, тому розділ «Зразки та форми» на сайті журналу буде особливо корисним саме зараз
Є проблема? — Маємо рішення

ТОП-10 запитань-відповідей

Серед запитань:

  1. Підприємство утворює відпрацьовані мастила, які можна використовувати на місті утворення. Як правильно це оформити (утилізація відпрацьованих мастил «на місці»)?
  2. Яка посадова особа на комунальному підприємстві (КП), що займається обслуговуванням житлових будинків, має організувати роботу з екологічної безпеки?
  3. Якщо підприємство у 2017 році припинило здійснювати викиди (закрило виробництво), то що робити після закінчення строку дії дозволу на викиди у 2019 році?
  4. Якими є терміни зберігання відходів відповідно до класів? Чи можна передавати відходи на утилізацію один  раз на три роки, і не сплачувати при цьому екологічний податок?
  5. Чи потрібно розробляти новий паспорт відходів (останній раз робили це 2010 році), якщо змінилась назва підприємства?
  6. Яка максимальна кількість непридатних люмінесцентних ламп (відходів) може зберігатися на підприємстві, де вони накопичились?
  7. Які документи повинно мати підприємство, що передає стічні води Міській Раді (на поля фільтрації)? Та ін.

ЕКОБІЗНЕС

«Агропроект Україна»: екологізація вашого бізнесу

ЕКОTRANSFORMATION

Агроекологія
Як використати технічну воду та біогумусові субстрати, отримані при кондиціюванні стічних вод та осадів: ефективні методи боротьби з деградацією ґрунтів та опустелюванням в Україні

Кейси
Як готель в Україні можна зробити екозразковим: кейс «Прем’єр Палац»

СУДОВА ПРАКТИКА

Відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря поза законом?!
Кінець 2018 року приголомшив новиною — суд визнав протиправним та нечинним наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 10 грудня 2008 року № 639 «Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря». Цим наказом затверджено Методику, яка встановлювала єдиний порядок визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами суб'єктів господарювання.
Тобто суд забрав у ДЕІ право нараховувати збитки. За допомогою аналізу судової справи спробуємо розібратися, чи було це й справді так неочікувано для всіх, як здається на перший погляд?!

ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО

Екологічні заходи

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!