Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

NEWS
Моніторинг законодавства
Проєкт Закону України «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» від 04 Грудня 2019 року

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Зміни до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок
Яким шляхом Уряд удосконалив проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів та залучає інвесторів

ІНІЦІАТИВИ PAEU
Служба з охорони довкілля підприємства: належна система екологічного управління на підприємствах та інструмент досягнення цілей державної екологічної політики України

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю
Час відповідальності: 20 гарячих запитань від екологів підприємств до голови ДЕІ
Зміни у законодавстві, що регулює правовідносини у сфері екологічного контролю, поводження з відходами та процес реформування самої ДЕІ — на ці та інші запитання для нашого журналу погодився відповісти у своєму інтерв’ю голова Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА
Порядок і строки подання звітності та сплати екоподатку на 2020 рік
У березневому номері поговоримо про екологічний податок, згадаємо його особливості та проаналізуємо нюанси щодо порядку та строків подання звітності та сплати екоподатку в 2020 році. Також нагадаємо і граничні строки подання декларації та проаналізуємо ситуацію, коли платник податку має кілька стаціонарних джерел забруднення, що розташовані на різних територіях.

ПРОМИСЛОВІ ВІДХОДИ
Поводження з промисловими відходами нафтогазової галузі, бурові відходи як вторинний матеріальний чи енергетичний ресурс
Проведення робіт з видобутку нафти й газу — це ризик для довкілля. Світова практика нафтогазової промисловості демонструє приклади значної економії природних ресурсів, та, як підсумок, фінансів, шляхом застосування новітніх технологій переробки для наступного повторного використання бурового шламу. Розглянемо, настільки можливо впровадження такої практики в Україні.

ЕКОТЕХНОЛОГІЇ
Як опріснити морську воду хвильовими станціями завдяки відновлюваній енергії морських хвиль та течій
За оцінками експертів, доступу до чистої води позбавлені 783 млн жителів планети. Дефіцит прісної води стає одним із структурних факторів, що впливають на світовий економічний розвиток. Зі статті дізнаємося про світовий досвід у вирішенні цієї проблеми та перспективні розробки вітчизняних вчених.

ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Значення спеціального водокористування в охороні водних ресурсів України
На підставі яких законодавчих нормам в Україні підприємству надається дозвіл на спеціальне водокористування? Якими є найпоширеніші причини для відмов у наданні дозволів? На чому зосереджують увагу чиновники під час надання дозволу на спеціальне водокористування?

АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР
Чи потрібно погоджувати з Департаментом екології в області чи екоінспекцією план природоохоронних заходів на рік, або будь-які інші плани у природоохоронній діяльності?

НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Проектуємо артезіанську свердловину на землях сільськогосподарського призначення: від виділення земельної ділянки до здачі в експлуатацію
За якими критеріями проводиться оцінка впливу на довкілля? У яких випадках забір води не належить до спеціального водокористування? Хто має право на видобуток підземних вод без спеціальних дозволів? Як скласти звіт про використання води?

ЕКОШПАРГАЛКА
Перевірки 2020

НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Правові основи охорони надр і надрокористування в Україні

 • Специфіка надання надр у користування
 • Шляхи отримання спеціальних дозволів на користування надрами
 • Розробка Робочого проєкту розробки родовища та Проєкту гірничо- технічної рекультивації
 • Особливості надання земельних ділянок для потреб, пов’язаних з користуванням надрами

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Як отримати ліцензію на зберігання пального на підприємстві?
У разі здійснення суб’єктами господарювання всіх форм власності діяльності зі зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик на території (місці), де розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користуванні, йому необхідно буде отримувати ліцензію на право зберігання пального, крім випадків, передбачених Законом № 481, коли така ліцензія не отримується.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення Топ-10 запитань-відповідей

 • Яку державну екологічну звітність слід готувати підприємствам, установам, організаціям: перелік, періодичність, найменування органу для подання?
 • Який порядок обчислення екологічного податку (хто платник, ставки)?
 • Який порядок подання податкових декларацій екологічного податку та яка їх періодичність?
 • Чи можливе спортивне рибальство та полювання в заказнику?
 • Департамент екології повідомив, що в декларації про відходи невірно визначено коди операцій з відходами для відходів, зазначених як «тверді побутові відходи»(D1) та «відпрацьовані фільтри автотранспорту масляні»(D10). Яким кодом можна їх замінити?
 • Чи потрібно подавати декларацію про відходи, якщо Пзув більше 1000?
 • Чи потрібно сплачувати податок на викиди від автомобілів підприємства, якщо відповідно до ст. 240.1.1. Податкового кодексу України оподатковуються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення?
 • На підприємстві утворилась велика кількість старого шиферу після зміни покрівлі даху. Чи є законна вимога, що його обов’язково потрібно утилізувати? Чи можна його продавати як вторинну сировину?
 • Чи потрібно при здійсненні скидів в річку води мати очисні споруди на території підприємства, чи достатньо відстійників?
 • Чи потрібно отримувати дозвіл на скид дощових вод у річку?

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!