Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


News

Моніторинг законодавства

Наказ «Про внесення змін до Основних санітарних правил забезпечення радіаційної безпеки України»
Наказ «Про затвердження Уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері мисливського господарства та полювання»
Наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 02 грудня 2015 року № 459 «Про затвердження Порядку погодження на ввезення або вивезення озоноруйнівних речовин та товарів, що їх містять»
Наказ«Про затвердження Методичних рекомендацій з розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти зі зворотними водами

Екоменеджмент

Як розробити ЕКОполітику підприємства з нуля: покроковий алгоритм дій

Система екологічного менеджменту — одна із найважливіших складових природоохоронної діяльності на підприємстві. Екологічна політика є тим документом, на підставі якого оцінюють усю природоохоронну діяльність підприємства. Важливо, щоб даний проєкт був підготовлений належним чином, відповідно до вимог EMAS та/чи ISO 14001 і був схвалений зацікавленими сторонами. Як досягти успіху та уникнути помилок в написанні проєкту? З’ясовуємо в матеріалі та пропонуємо алгоритм розробки успішної екологічної політики підприємства.

Академія еколога

Як визначити розмір санітарно-захисної зони для тваринницьких підприємств?

Якою має бути санітарно-захисна зона? Як визначити її нормативні межі? У статті розглянемо, як формується нормативна СЗЗ тваринницьких підприємств та порахуємо необхідний розмір СЗЗ на прикладі з практики.

Екологічне нормування

ГДК у сфері забруднення ґрунтів нафтопродуктами: проблеми та зміни до методики

Забруднення нафтопродуктами — це екологічна катастрофа. Фонова концентрація та склад нафти і нафтопродуктів в ґрунтах змінюється в дуже широких межах. У зв’язку з цим в Україні відсутня єдина методика, що дозволяє точно визначати валовий вміст і склад нафтопродуктів в ґрунтах. Яких термінових змін потребує методика щодо визначення розмірів шкоди? Які гранично допустимі концентрації потрібно встановити? З’ясовуємо в матеріалі.

Землекористування

Дозвіл на зняття на перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок: міф чи реальність

Дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок — існує, чи ні? Чи потрібен дозвіл у сфері земельних відносин за наявності дозволу на виконання будівельних робіт? Що необхідно для отримання дозволу? Як здійснити розрахунок розміру шкоди за зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу? Розбираємо покроковий алгоритм.

Зразки документів

Накази про екологічну діяльність зі зразками: що, навіщо та кому наказуємо?

Розробка наказів з охорони навколишнього середовища є важливим кроком до упорядкування екологічної діяльності та зниження ризиків — як природоохоронних, так і фінансових. Правильно оформлений наказ допоможе запобігти штрафних санкцій та оптимізувати фінансові результати підприємства. Пропонуємо скористатися наведеними зразками цих до кументів.

Актуальне інтерв’ю

Унікальна альтернатива фосфатам у засобах для прання

Велика кількість фосфатів призводить до порушення екобалансу водойм. Хоча фосфати не є токсичними, їх велика кількість зумовлює проблему. Під час потрапляння у водойми фосфор та інші хімічні інгредієнти з мийних засобів слугують добривом для мікроводоростей, вони надмірно розростаються і порушують гідробаланс у водоймах, що призводить до екологічних проблем. І потім вода з тієї ж забрудненої водойми потрапляє в наші крани, а очистити її до придатного для пиття стану практично неможливо. Яку альтернативу можна запропонувати фосфатам у побутовій хімії? Яка ефективність екологічних пральних порошків? З’ясовуємо в матеріалі разом із виробником екологічно чистих засобів для прання.

ОВД

Що повинні знати розробники звіту з ОВД у 2021 році: ТОП-5 гарячих запитань

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля»  встановив, що перед тим як починати реалізацію планованої діяльності необхідно здійснити оцінку впливу на довкілля. Метою є запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, раціональне використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля. Що повинні знати розробники звіту з ОВД у 2021 році? Розглядаємо ТОП-5 гарячих запитань від розробників звіту з ОВД у 2021 році.

Дозвільна документація

Особливості визначення точок контролю забруднень в ареалах підвищеної техногенної небезпеки при оцінці впливі на землі і ґрунти: в розрізі звіту ОВД

Вимоги щодо моніторингу прописані у цілому ряді законодавчих актів, постанов та рішень про охорону навколишнього природного середовища та дотичних тем. Коректний вибір параметрів моніторингу, періодичності спостережень за довкіллям, вибір релевантних щодо накопичення полютантних точок для просторового моніторингу є одним з найважливіших моментів при його проведенні.
Які особливості визначення точок контролю забруднень в ареалах підвищеної техногенної небезпеки при оцінці впливу на землі і ґрунти: в розрізі звіту ОВД? З’ясовуємо в статті та
розглядаємо моделі, які сприяють коректному визначенню точок для контролю при розробці відповідних програм моніторингу та складанні звіту з ОВД.

Кейси. Рішення. Приклади

Екотрансформація вугільних регіонів: як виконати завдання з декарбонізації

«Вугільна» видобувна  промисловість сотні років формувала цілі промислові регіони з сотнями тисяч мешканців, котрі напряму залежать від шахт. Тому на сьогодні питання екотрансформації цих регіонів є надзвичайно важливим для їх виживання, розвитку  та захисту  від техногенних небезпек, які різко входять у вугільні регіони. Декарбонізація  економіки стає наступним кроком  на порядку денному ЄС, як  новий виклик  для захисту клімату та  людини  від  «брудних технологій» з переходом країн на  вуглецево нейтральний статус.  Що  означає  такий підхід  до «викидів СО2»: в розрізі України? З чого розпочати екотрансформацію аби виконати завдання? З’ясовуємо в матеріалі.

ТОП-10 ЗАПИТАНЬ-ВІДПОВІДЕЙ

Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей

  1. При проведенні планової перевірки Державною екологічною інспекцією були проведені заміри шкідливих речовин на котельні і виявлено перевищення норми викидів. Котельня є сезонною і з початком опалювального сезону 2020-2021 рр. працює в режимі пусконалагодження. Після підписання акта введення в експлуатацію і пусконалагоджувальних робіт буде підготовлено перелік документів на новий дозвіл на викиди відповідно до нового обладнання. Чи є правомірним під час проведення пусконалагоджувальних робіт рішення про накладення штрафу Державною екологічно інспекцією?
  2. Вкажіть клас небезпеки або статтю ПКУ (243.2.001/243.2.004) для неметанових летких органічних сполук (НМЛОС), аби визначити екологічний податок?
  3. Чи можливо викидати світлодіодні лампи в контейнери з твердими побутовими відходами на території підприємства?
  4. До якого класу небезпеки відносяться відпрацьовані свинцеві акумулятори?
  5. Наше підприємство надає в оренду офісні приміщення. На території є їдальня з дозвільними документами та власна котельня. Дозвіл на викиди в атмосферу дійсний (3 група). Щокварталу на територію підприємства без попередження прибуває представник ПрАТ «АК «Київводоканал» для здійснення відбору проб стічних вод, що скидає підприємство у систему міської каналізації. А також раз на 1-1,5 року — з плановою перевіркою інженер «Київводоканалу». Наскільки правомірними є дії працівників «Київводоканалу»? Чи маємо право підприємство про недопущення працівників на територію організації на період дії карантину?
  6. Які потрібні документи та куди їх подавати на внесення змін до спеціального дозволу користування надрами (прісні води використання для господарчих та виробничих потреб) ?
  7. За якими критеріями визначається ступінь ризику суб'єкта господарювання?
  8. Чи потрібно проводити процедуру ОВД для нового будівництва комплексу мийки залізничного рухомого складу на території проммайданчика підприємства?
  9. При обробці продукції утворюються відходи — листя капусти, які тимчасово зберігаються на території ферми, після завершення роботи вивозяться на свої поля. За сто метрів від купи листя розташована водяна свердловина, поряд — фермерські господарства, які займаються вирощуванням курей та свиней. Наскільки законодавчо та санітарно-правомірним є використання тимчасового утримання відходів капустяного листя біля прилеглого житлового фонду?
  10. Підприємство здійснює надання послуг з водопостачання, водовідведення та очищення стічних вод міста. У процесі виробничої діяльності накопичуються різні види відходів, зокрема осад від очищення стічних вод (ОСВ). Даний вид відходів утворюється внаслідок 50-річного терміну експлуатації міських очисних споруд в процесі біологічного очищення стічних вод. Зазначений вид відходів накопичився на майданчиках компостування (МВВ), площею десь 5,5 га обсягом понад 100 000 м3. Підприємством було проведено низку науково-дослідних робіт щодо можливості застосування відходів у аграрному секторі. За результатами досліджень — патогенні мікроорганізми відсутні. Висновки щодо осаду стічних вод обумовлюють значні перспективи застосування їх як добрива. Чи може підприємство передати зазначені відходи фермерським господарствам на безоплатній основі? Та яким чином регулюються такі дії

ЕКОШПАРГАЛКА

Шпаргалка еколога на березень 2021

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!