NEWS
Моніторинг законодавства
ЕКОЗАКОНОДАВСТВО
Удосконалення дерегуляційних процесів: чотири ключові зміни
З метою спрощення регуляційних та дозвільних процесів в умовах військового стану та задля підтримки бізнесу, Урядом удосконалено механізми провадження господарської діяльності шляхом внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 314 «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану». Які ключові зміни передбачені для суб’єктів господарювання? Розбираємо в матеріалі.
ІНІЦІАТИВИ ПАЕУ
Створено єдиний банк фахових екологів і менеджерів зеленої економіки
Чому у травні 2022 року під час війни, коли комусь може здаватись, що питання охорони довкілля геть не першочергові, а всі зусилля спрямовані на оборону та боротьбу з ворогом, нами було створено єдиний банк фахових екологів і менеджерів зеленої економіки і цей крок вважаємо безсумнівно своєчасним? Це ресурс про людей дії і досвіду.
Банк створено як єдиний інформаційний реєстр, який буде містити відомості про кваліфікацію осіб, які здійснюють професійну діяльність у сфері екологічного менеджменту, охорони довкілля, промислової екології, екологічної інженерії, стійкого розвитку, енергоефективності.
АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ
Управління відходами від вітрових установок та сонячних панелей внаслідок військових руйнувань: проблеми і перспективи
На шляху до декарбонізації виробництва виникає питання впровадження альтернативних джерел енергопостачання. У глобальному розвитку відновлюваної енергетики важливе місце посідають вітрова (ВЕС) та сонячна енергетика (СЕС).
В Україні найбільша частка об’єктів відновлюваної енергетики зосереджена у південних та східних областях. Військова агресія та повномасштабне вторгнення Росії має руйнівний вплив не лише на об’єкти військової, цивільної та критичної інфраструктури, але й на об’єкти відновлюваної енергетики. У статті розглянемо управління відходами на підприємствах ВЕС і СЕС та шляхи подолання енергетичної та екологічної кризи в даній галузі.
ВОДОКОРИСТУВАННЯ
Водокористування в нинішніх реаліях: як контролювати якість стічних вод та чи можна отримати дозвіл на спецводокористування?
Спеціальне водокористування передбачає забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, зокрема й забір води та скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами із застосуванням каналів. Для нього є обов’язковим отримання дозволу на користування. У зв’язку зі вторгненням військ РФ на територію України та веденням бойових звичайний ритм цивільного життя та господарської діяльності було змінено. Як контролювати якість стічних вод в умовах війни? Та чи реально отримати дозвіл на спецводокористування в нинішніх реаліях? З’ясовуємо в матеріалі.
НАДРОКОРИСТУВАННЯ
Зміни у надрокористуванні-2022: на що важливо звернути увагу?
Регулювання сфери користування надрами здійснюється за допомогою розгалуженої системи нормативних актів, часто не узгоджених один з одним. Частина положень застаріла та потребує скасування. Отже, необхідна докорінна реформа системи надрокористування в Україні. Що саме важливо змінити? Розбираємо в матеріалі.
ОХОРОНА АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря: покроковий алгоритм дій
У статті розглянули питання щодо:
РОЗБИРАЄМО СИТУАЦІЮ
Які можливі загрози для гірничого підприємства у разі недотримання норм Податкового кодексу?
З початку 2016 року Державна служба геології та надр України при наданні спецдозволів на користування надрами з метою видобування корисних копалин, Угодою про умови користування надрами, зобов’язувала надрокористувачів «проводити повторну державну експертизу та оцінку/переоцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні п’ять років експлуатації ділянки надр» (пункт 5.3 Угоди).
Підставою для цього, на думку Держгеонадр, був пункт 25 Положення, затвердженого Постановою КМУ від 22.1994 № 865 відповідно до статті 45 Кодексу України про надра. Надрокористувачів, які уклали угоди раніше, Держгеонадра зобов’язали проводити повторну державну експертизу шляхом видачі обов’язкових до виконання приписів та наказів. Які можливі загрози для гірничого підприємства у разі недотримання норм Податкового кодексу? Розбираємо в матеріалі.
ЕКОПЕРСПЕКТИВИ
Альтернативне паливо з відходів на підприємствах цементної галузі: кращі практики
Проблема з наявністю енергоносіїв для промислових підприємств гостро постала ще в довоєнний час. Протягом 2021 — початку 2022 років ціни на енергоносії зросли майже удвічі. Це стало найбільшою проблемою для всієї будівельної галузі, при випалюванні клінкеру — в його собівартості від 52 % до 55 %, залежно від способу випалу, становлять енергоносії. Наразі проблема енергоносіїв ще нагальніша — неможливість постачання вугілля із тимчасово окупованих територій (також територій, де ведуться активні бойові дії) чи транспортування з-за кордону через блокування українських портів. Тому актуальним питанням на порядку денному постало «альтернативне паливо». Отже, які перспективи в альтернативного палива з відходів на підприємствах цементної галузі? З’ясовуємо в матеріалі.
ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ
Як організувати систему поводження з відходами на підприємстві нафтотранспортної галузі?
ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА
Є проблема? — Маємо рішення. Топ-10 запитань-відповідей:
ЕКОШПАРГАЛКА
Отримання письмової згоди (повідомлення) про транскордонне перевезення відходів
Шпаргалка еколога на липень 2022
Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»