Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатний індекс: 60750

NEWS

Моніторинг законодавства
Поводження з відходами: досвід данських колег
У червні команда ECOBUSINESS разом із представниками Студениківської громади Київської області на запрошення ТОВ СП «Нива Переяславщини» відвідали два данські заводи, які займаються переробкою відходів тваринництва та птахівництва. Ми дізналися, який вплив виробництво справляє на навколишнє середовище, та отримали відповідь на питання — чи можливо і в Україні збудувати подібне сучасне потужне та екологічно чисте виробництво, яке відповідатиме всім європейським нормам.

ЕКОЗАКОНОДАВСТВО

Екоперспективи
Державний нагляд (контроль): перспективи захисту бізнесу. Аналіз та висновки
Очевидно, кожне підприємство взаємодіє з посадовими особами Держекоінспекції, а отже, державний нагляд (контроль) можна вважати найширшим полем безпосереднього контакту органів влади і бізнесу та пов’язаних із цим ризиків — перевищення службових повноважень і вчинення правопорушень посадовими особами, делегованими здійснювати заходи державного нагляду (контролю) відповідно до їх компетенції, неправомірно адміністративного тиску на бізнес. Зокрема, наразі виникли такі ПРОБЛЕМИ ЗАКОНОДАВЧОГО РЕГУЛЮВАННЯ… - читайте у статті.

ЕКОЛОГІЧНА СТРАТЕГІЯ

Акценти в оновленій Екологічній стратегії: забезпечення безпеки чи сприяння сталому розвитку, захист довкілля чи зменшення екологічних ризиків? Частина 1
У статті обґрунтовується необхідність зміни пануючого в українському експертному середовищі розуміння екологічної безпеки як «безпеки людей від довкілля» на «безпеку довкілля від людей». Зокрема, висвітлено, як розуміння «безпеки як відсутності ризиків», характерне для сектору боротьби зі стихійним/антропогенним лихом, заважає виробленню результативного та ефективного управління екологічними ризиками.
Пропонується поширення в рамках Сендайської рамкової програми сучасного розуміння ризику катастроф, як здобутку небезпеки, експозиції та вразливості.

ШПАРГАЛКА ДЛЯ ЕКОЛОГА

Екошпаргалка на серпень

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Waste revolution
Паливо з відходів: про користь енергетичної утилізації
На сьогодні захоронення відходів в Україні лишається найдешевшим з усіх видів поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ).
Це пряма і незаперечна причина критичних ситуацій з накопиченням відходів на полігонах України, на кшталт трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі на Львівщині, ситуації на полігоні № 5 на Київщині з постійним забрудненням ґрунтових вод витоками інфільтрату, та численних випадків інших кризових станів в управлінні відходами в регіонах країни, що загрожують не лише драматичними наслідками в екології, а й величезними витратами, які за будь-якого сценарію доведеться виділяти з бюджету на рекультивацію сміттєзвалищ.

СУДОВА ПРАКТИКА

Зміни цільового призначення земельної ділянки
Позов про стягнення втрат сільськогосподарського виробництва.
В аналізі розгляду справи:

 • Звернення до суду щодо стягнення втрат сільськогосподарського виробництва
 • Аналіз законодавчих особливостей зміни цільового призначення земель
 • Висновок господарського суду стосовно задоволення позову

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Усе про оренду водозабірних свердловин: правові аспекти
Якщо ваше підприємство використовує воду з артезіанських свердловин, слід обов’язково знати, які обoв’язки покладено на суб’єкта господарювання, хто має отримати дозвіл на спецводокористування в Україні, у яких випадках землевласники і землекористувачі можуть видобувати підземну воду (окрім мінеральної) без спеціального дозволу на користування надрами та в яких випадках спеціальний дозвіл на користування надрами надається без проведення аукціону. Відповіді на питання стосовно оренди свердловин в межах правового поля надаємо у статті.

Екорозрахунки
Як розрахувати санкції за самовільне водокористування?
Експерт роз’яснить, якими документами регулюються питання щодо видобування підземних вод.
Також закцентує увагу на термінах та формах подачі документів для отримання дозволу на спецводокористування та дозволу на користування надрами. Проаналізуємо на прикладі санкції за експлуатацію артезіанської свердловини без дозволів, методику розрахунку розмірів відшкодування збитків та покажемо, як нараховується рентна плата за використання води

Є проблема? – Маємо рішення
ТОП-10 запитань-відповідей
Серед запитань:

 • Ліцензія на право роботи з прекурсорами в лабораторії закінчується в червні 2019 року. Які дії потрібно вчинити для її продовження?
 • Які ліцензійні умови та документи потрібні для збирання та перевезення безпосередньо ртутьвмісних ламп, термометрів та батарейок від населення (планується здавати їх на утилізацію, без зберігання на підприємстві)?
 • Як юридично правильно оформити зрізання повністю уражених короїдом дерев в лісопарковій зоні?
 • Чи потрібна інформація для розрахунку відходів від прибирання території? Як відомо, на 1 м2 припадає 8 л листя. Які вимоги висуваються до прибирання опалого листя?
 • Планується встановлення біогазової установки поряд з населеним пунктом. Які документи потрібно підготувати підприємству? Чи висуваються певні вимоги щодо того, наскільки віддалена має бути така установка від населеного пункту?
 • Підприємство розробило інвентаризацію за викидами й отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, термін дії якого спливає в 2027 році. Чи потрібно вносити зміни до зазначеної документації й отримувати новий дозвіл? Можливо, в даному випадку знадобиться отримання окремого дозволу на нове джерело викидів?
 • На підприємстві нещодавно створено заточно-шліфувальний цех. В результаті його роботи утворюються відходи металевої стружки. Які вимоги щодо утилізації цих відходів і чи можна їх реалізовувати?
 • Останнім часом постають питання про включення в інвентаризацію викидів ЗР (фреонів) від роботи кондиціонерів. Чи існують затверджені методики або рекомендації?
 • Чи потрібен діючому підприємству екологічний паспорт, якщо підприємство має всі дозволи? Якщо так, то яким документом він регламентується і чи треба показувати паспорт під час перевірки?
 • Які особливості заповнення додатка 1 до декларації з екоподатку обсягів викидів двоокису вуглецю?

MUST BE ДЛЯ ЕКОЛОГА

Зразки документів
Як скласти інструкцію по поводженню з відходами: алгоритм для еколога. Зразок
Надаємо роз’яснення щодо алгоритму складання інструкції по поводженню з відходами та зразок оформлення інструкції. На підприємствах функціонують екологічні відділи або працюють інженери з охорони навколишнього середовища, до обов’язків яких входить донесення природоохороних вимог щодо поводження з відходами до робітників виробничого сектору. Одним з інструментів донесення інформації до робітників також повинна бути інструкція поводження з відходами на території підприємства.

ECOTRANSFORMATION

Лідери екоенергетики
Укргідроенерго: сталий розвиток великої гідроенергетики України
Компанія «Укргідроенерго» провадить свою діяльність на головних річках України — Дніпро та Дністер. Тому питання екологічної безпеки та охорони довкілля є пріоритетними на підприємстві під час виробництва електроенергії. У статті йдеться про основні пріоритети системи екологічної безпеки, виклики, розвиток транскордонного співробітництва, про будівництво нових високоманеврових, екологічно чистих та економічно ефективних потужностей гідроенергетики.

Ековиробництво. Інтерв’ю
Зелена хімія в Україні: міф чи реальність? Яку побутову хімію варто обирати для вашого офісу?
Інтерв’ю з ідеологом, засновником та генеральним директором компанії «Де Ла Марк» стосовно українського виробництва екологічної побутової хімії, а саме: як донести інформацію щодо якості продукції до кінцевого споживача, де шукати ідеї та як найкраще втілити їх у життя.

ПРИРОДООХОРОННІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ УКРАЇНИ

Смарагдова мережа: які обмеження діяльності передбачаються
У межах зобов’язань, які взяла на себе Україна, Державна регуляторна служба України (ДРС) в травні цьогоріч оприлюднила проект Закону України «Про території Смарагдової мережі». У статті ми розповімо яким чином передбачено сформувати Смарагдову мережу України, які види фауни і флори варто включити до Смарагдової мережі та які критерії їх включення, а також про обмеження для поточної діяльності на територіях Смарагдової мережі.

Життя в стилі ЕКО
Екозаходи 2019 року

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!